folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik Hakkinda Birkaç Soru?

Askerlik Hakkinda Birkaç Soru?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krebs
    krebs's avatar
    Erkek

Mrb hocalarim ben atanmis ogretmen olacam subatta inşallah size askerlik hakkinda birkaç soru sorucam tecrübeli arkadaşlara.

1.ataninca 29 yaşına kadar tecil hakkimiz varmis bu dogrumu? 

2.asker öğretmen olarak yapmak istiyorum bunun için şansım nedir ağustosta doneminde gitmek sartmis benim celp donemim kasim stajyer alacagim için 1 yil ertelenek heralde tecilim nasi ağustosta gidebilirim bide bu asker öğretmen alimi azalmis aon donemlerde torpil dönüyor mu acaba?

3.bide arkadaslar askerlik Şubesindeki komutan tecil suresi dolduğu halde bidaki celp dönemine kadar falan kendi istegiyle erteleyebiliyor mu? Saglik raporuyla celp donemini erteleyenler varmis onu nasil yapacaz acaba?

krebs
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

bildiğim kadarıyla cevaplayım hocam, askerlik şubesindeki komutana gerek kalmadan ordaki memura durumunu anlatırsan eğer bir celp dönemi erteleme yapabilir yani 3 ay kadar, 29 yaşına kadar tecil hakkın var evet ama yüksek lisans ve üzeri eğitimlerde 32 ye kadar uzayabilyor diye biliyorum ancak 29 yaş sınırı için gerekçe sunman gerekiyor okuyorum filan diye, halen devam eden eğitimin var ise tecil ettirebilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    krebs
    krebs's avatar
    Erkek
    Ksiezyc bunu yazdı

bildiğim kadarıyla cevaplayım hocam, askerlik şubesindeki komutana gerek kalmadan ordaki memura durumunu anlatırsan eğer bir celp dönemi erteleme yapabilir yani 3 ay kadar, 29 yaşına kadar tecil hakkın var evet ama yüksek lisans ve üzeri eğitimlerde 32 ye kadar uzayabilyor diye biliyorum ancak 29 yaş sınırı için gerekçe sunman gerekiyor okuyorum filan diye, halen devam eden eğitimin var ise tecil ettirebilirsin.

Ogretmen olduğum zaman 29 yasina kadar erteleme durumum var mi yani hocam tam anlayamadım orayi?

krebs
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ksiezyc
    Ksiezyc's avatar
    Erkek

onu bilmiyorum devam eden bir eğitim var ise tecil ettirebilirsin, olmadı sabahtan askerlik şubesini ara yardımcı olurlar.

Toplam Hit: 687 Toplam Mesaj: 4
askerlik