folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik Tecil Başvurusunda Hastaneye Sevk Edilme Ve Muayene Ücreti

Askerlik Tecil Başvurusunda Hastaneye Sevk Edilme Ve Muayene Ücreti

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragoonx
    dragoonx's avatar
    Erkek

Sayın hocalar, yaz okulu sonrasında mezun oldum(Lisans - Bilg. Müh.) yaşım 27. E- devletten mezuniyet tarihinden itibaren 2 ay içinde en yakın askerlik şubesine gidilmesi gerektiğini öğrendim.
    Şubeye gidip tecil için işlemlere başladım, lisans mezunlarına 2 yıl daha tecil hakkı tanınıyorken askerlik şubesindekiler sallamadılar bile ve muayeneye şube doktoruna gönderdiler. Boy ve kilo ölçümünden sonra (175 cm - 110 kg) şubedeki doktor kilo fazlalığı nedeniyle hastanenin dahiliye bölümüne sevk etti ve cuma gününe kadar vaktim var.

Bir miktar gss borcum bulunmakta, hastaneye gidip muayene olduğumda veya heyet karşısına çıkmam gerektiğinde bunlar için ücret ödemem gerekecek mi? Ödeme yaparsak askerlik şubesi bunu karşılayacak mı?
    İnternette baya araştırma yaptım fakat doğru düzgün bir bilgi bulamadım. Deneyimi olan hocalarımız yardımcı olurlarsa memnun olurum.

Delikanlım! İyi bak yıldızlara. onları belki bir daha göremezsin. Belki bir daha yıldızların ışığında kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin… (Nazım Hikmet RAN)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek

hayır hiç bir ücret ödemeyeceksain. sıra bile beklemeden öncelikli olarak işleme alınıcaksın.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

hocam sonucunu ve deneyimlerini yazar mısın kilo fazlalığıyla ilgili yaşadıklarını lazım olacak :B

:|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

hocam sonucunu ve deneyimlerini yazar mısın kilo fazlalığıyla ilgili yaşadıklarını lazım olacak :B

boyunun son son 2 hanesi - 3 + 30 max sınır mesela 1.92 boy 92-3 =89+30 = 119kg max sınırındır.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    Dos_Attach bunu yazdı
    pesimistzombie bunu yazdı

boyunun son son 2 hanesi - 3 + 30 max sınır mesela 1.92 boy 92-3 =89+30 = 119kg max sınırındır.

işte max sınır olunca ne oluyor orası önemli hocam. şimdi muayene olacak murit sonucunda ne diyecekler?

:|
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scuderia
    scuderia's avatar
    Erkek

ben 4 sene gittim geldim öyle verdiler çürük raporunu.ilk şubeye gittim askerlik dedim aradan çıksın şube beni asker hastanesine sevk etti ankara beytepeye orda 2 gün kaldım işlemler uzadığı için 1 sene erteleme verdiler 2. sene tekrar gittim kilo vererek gittim kesin alacaklar diye bekliyodum bu seferde nasıl olduysa boyum kısalmış 1 kilo farkla tekrar ertelediler 3. sene tekrar gittim kilo almıştım tekrar olmadı malum 4.sene şubeye doktorlar gelmiş orada direkt kurula çıktım şube komutanıda oradaydı 1 sene daha ertelemeyin yazıktır dedi :) çürük verdiler...boy kilo endeksine bakıyolar fazlalık 31kg fazla çıkarsa erteliyolar 30kgda alıyolar diye biliyorum...

l enfer c est les autres Sartre ...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dragoonx
    dragoonx's avatar
    Erkek

Hastaneye gittim, kapalı zarfta verilen evrakı önce hastanenin evrak işlemleri kısmında açtırdım, oradan sağlık kurulu'na gönderildim. Sağlık kurulunda giriş işlemlerinden sonra dahiliye heyet doktoruna gönderildim, doktor kilo ve boy ölçümü için diyetisyene gönderdi. Kilo ve boy ölçümünden sonra tekrar dahiliye heyet doktoruna ölçüm sonuçlarının olduğu bir kağıt ile geri gittim. Dahiliye doktoru kilo-boy sınırına göre(askeri yönetmelikte kilo boy sınırı var fakat sonraki senelerde bu sınır değişim gösterebilir) erteleme kararını kağıda yazdıktan sonra sağlık kurulundaki heyete evrakları geri götürmemi istedi.
    Sağlık kurulu heyeti epey kalabalık ama bize öncelik verildiği için ilk sıraya bizi geçirdiler. U şeklinde bir masa başında Başhekim ve birkaç doktor fazla soru sormadan "tamamdır, saat 4 gibi ön raporunu alabilirsin" dediklerinden sonra saat 4 ü bekledim. MSB'ye asıl rapor hastane tarafından gönderiliyormuş, bize de ön rapor veriliyor ki şubeye gittiğimizde götürebilmemiz için. Hastane içinde bu ön raporun aslı gibidir ini de kendimize alabiliyoruz fakat fotokopi ve onaylı imza işlemleri nedeniyle bir miktar vakit kaybı olacaktır.
    Ertesi gün sabahında ön raporu şubeye teslim ettim. Önemli olarak şunu belirteyim; şubede ön raporu teslim ederken kendiniz için "Askerlik Durum Belgesi" çıkartmayı unutmayın, çünkü e-devlete yansımayabiliyor, elinizde ertelediğinize dair sağlam deliliniz olsun.

Sonuç olarak: Muayene ücretsiz yapıldı hatta muayene bile olmadı desem daha doğru olur. 1 yıl erteleme aldım. Heyet raporu için sıra önceliğimiz var ama yinede saat 4 ten önce raporu alamıyoruz.

@Dos_Attach ve @scuderia tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

dragoonx tarafından 28/Eki/17 14:09 tarihinde düzenlenmiştir

Delikanlım! İyi bak yıldızlara. onları belki bir daha göremezsin. Belki bir daha yıldızların ışığında kollarını ufuklar gibi açıp geremezsin… (Nazım Hikmet RAN)