folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik Tecil İşlemleri Hakkında

Askerlik Tecil İşlemleri Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar

Ben 93 doğumluyum,  üniversiteye hazırlanıyorum, lise bitti, ama beklemeli öğrenciyim, yani mezun değilim. İstanbul da oturuyorum.

1:Şimdi asıl konu, tecil işlemleri için ne yapmam gerek 

2: Nette araştırırken lise diplaması istiyorlarmış, ben mezun olmadığım için diploma götüremicem, bunun yerine hangi belgeyi götürebilirim?

3: İstanbul daki askerlik şubelerini görebilceğim bir site var mı?

4: Bu tecil işlemleri son gün ne zaman?

Arkadaşlar sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum. Daha çok küçüğüm, askere gitmek istemiyorum.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

öğrenci belgesi götür öyleyse.. o yeter sanırım.

son tarihi bilmiyorum ama aralık sonu gibi diye biliyorum.. zaten aralıga kadarda okula kazanıp kayıt olcaksındır.. ama yinede iyi bilmek lazım.

istanbulu bilmem

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek
    mephisto bunu yazdı

son tarihi bilmiyorum ama aralık sonu gibi diye biliyorum.. zaten aralıga kadarda okula kazanıp kayıt olcaksındır.. ama yinede iyi bilmek lazım.

istanbulu bilmem

yok hocam kağıtta şubat ayının ilk haftasına kadar yazıyormuş, annem yeni verdi kağıdı.

Ben Fight Clubı izledin mi? derken utanıyorum, adam İzlemedim. derken utanmıyor. Bi de nasıl güzel mi, diyo... Bi bitmediniz amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ReeX
    ReeX's avatar
    Erkek
    Tengri bunu yazdı
    mephisto bunu yazdı

istanbulu bilmem

yok hocam kağıtta şubat ayının ilk haftasına kadar yazıyormuş, annem yeni verdi kağıdı.

evet şubat ayına kadar yaptırman gerek yoksa asker kaçağı sayılırsın buradan sormak yerine bir askerlik şubesine gitsen daha sağlıklı bilgi alırsın

Gimme Some Tits
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    skinny
    skinny's avatar
    Erkek

hocam öncelikle okuldan okuğuduna dair bir belge alıyorsun ama öğrenci belgesi deil başka bir belge veriyorlar.

-son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf (4-6 tane) sen her ihtimale karşı yanında daha fazla bulundur

-kimliğin aslı ve 2 tane fotokopisi

-şube olarakta oturduğun semtteki en yakın şubeye gidiyorsun

NOt:sabah erkenden git işlemeler çok yavaş ilerliyor..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enes
    enes's avatar
    Erkek

3 Haftadır Askeriyeye Gidip Geliyorum Tecil İçin (Sistemleri Yokmuş)

Her Neyse Şimdi Lise Bitti Diyorsun Ama Beklemeli Öğrenciyim Derken Neyi Kast Ediyorsun ?

Vel Hasıl Halen Bir Liseye Kaydın Yada Bağlantın Var İse ;

Okuldan Öğrenci Olduğuna Dair Belge ( Ama O Mühürlü Felan Olcak Aslı Gibidir Damgasını İstiyorlar)

Sora Bu Belgenin 2 Fotokopisi 

Sora En Yakın Bağlı Olduğun Şubeye Gidip Danışmaya Kimliğini Verip Bağlı Olduğun Şube Briminden Sana Numara Ve Bir İki Sayfa Tırı Vırı Evrak Veriyorlar Onları Dolturdup Bağlı Olduğun Şube Briminie Gidiyorsun Tecil Ettiriyorsun.

Bunlardan Sora Diplomayı Aldıkdan Sora Yine Tecil Ettirmen Gerekiyor :) 

Çünkü Öğrencilikden Düşüyorsun Ve Sistem Otomatik Tecil Etmiyor.

Bu Benim Başıma Geldi Senin Başına Gelmesin.

Not: Sana Önerim Sabah 7:30-8:00 Arası Kalk Git Şubeye Benim Önümde 19 Kişi Vardı Ben 8:30 da Sıramı Aldım 11:30-11:40 Arası Askeriyeden Çıkabildim Sen Düşün.

Saygılar.

Hanimabi Sen Neler Dedin Oyle :( http://www.youtube.com/watch?v=YRbUA9UuUqk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tengri
    Tengri's avatar
    Erkek

ya arkadaşlar, hala gitmedim, askeriyeye günü geçse göte gelme ihtimalim var mı? En fazla ne olur? Bu ara yoğunum gidemiorum.

Tengri tarafından 28/Oca/13 14:53 tarihinde düzenlenmiştir

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hybris
    Hybris's avatar
    Erkek

benzer şekilde ben de liseyi bitirmemiştim.

3 sene geçtikten sonra polis evden aldı :p bahar dönemiydi 2 ayda açıktan liseyi verip üniye geçtim, muayeneye falan gitmedim.

bu sene sonunda lise diplomanı alman lazım yoksa seneye her türlü askere alırlar.

git yoklamanı efendi gibi yaptır. polis eşliğinde şubeye götürülünce psikolojisi bozuluyo insanın.

agile isn’t how fast you can go, it’s how fast you can turn.
Toplam Hit: 782 Toplam Mesaj: 8