folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Askerlik Ve İkametgah Mevzusu

Askerlik Ve İkametgah Mevzusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Beyler 1 hafta icerisinde Hatay'a gidip birliğime teslim olucam. Daha once kirada oturuyordum. İkametgahım orasıydı. Evi kapadım. 

Şimdi bu ikametgah değiştirmeme olaylarında ceza falan varmış. Tam mevzuyu bilmiyorum. İkametimi askeri birliğe falan mı taşıcam ? Bir akrabanın yanına mı alayım ? Yoksa bırakayım orada kalsın mı ? 

Konuyla ilgili bilgisi olan varsa beni bir aydınlatabilir mi ? Mevzuyu pek bilmediğim icin soruyu bile düzgün soramamış olabilirim. ne yapmam gerekiyor , bedavaya ceza meza yemeyelim.

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asa42
    asa42's avatar
    Erkek

bedavaya ceza :D

konu takip, benim de uni de kaldigim yurtta hala, umarim ceza meza ugrasmayiz

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Beyler 1 hafta icerisinde Hatay'a gidip birliğime teslim olucam. Daha once kirada oturuyordum. İkametgahım orasıydı. Evi kapadım. 

Şimdi bu ikametgah değiştirmeme olaylarında ceza falan varmış. Tam mevzuyu bilmiyorum. İkametimi askeri birliğe falan mı taşıcam ? Bir akrabanın yanına mı alayım ? Yoksa bırakayım orada kalsın mı ? 

Konuyla ilgili bilgisi olan varsa beni bir aydınlatabilir mi ? Mevzuyu pek bilmediğim icin soruyu bile düzgün soramamış olabilirim. ne yapmam gerekiyor , bedavaya ceza meza yemeyelim.

hocam sanırım o mevzu kaçaklar için bi durum. ben haberdar olmadım kağıt gelmedi vs diyenler için olabilir niye güncel ikametdahını devlete bildir miyorsun diye

eminde değilim ama bilenler aydınlatır buralaraı

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Exael
    Exael's avatar
    Erkek

1,5 - 2 yıl kadar hiçbir adreste ikametim yok gözüküyordu. gittim sordum 50 - 60 lira cezası var sürekli artıyor dediler. başka bir şehirde nüfus müdürlüğünden cezasız, sorgu sualsiz yaptırdım. adamlar daha işin ne olduğunu bilmiyorlar o kadar salaklar yani.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Kirada oturuyorsanız o evden çıktıysanız ikametgahı değiştirmeniz lazım çünkü yeni bir kiracı o eve taşınırsa otomatik olarak cezaya girersiniz. Askerlik sürecinde En kolayı ikametgahı anne baba yanına taşımak

turkz tarafından 08/Mar/18 12:11 tarihinde düzenlenmiştir

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

5. bölüğe kadar şanslısın 5.bölükten sonra şapa oturdun direk doğu

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oinomaos
    oinomaos's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

onu bilmem ama acemide nerede oturuyorsun dediklerinde hataya en uzak yeri söyle. Edirne tekirdağ gibi. km yol izninde etkili. yol iznide terhisi alırken. yakın yere 1, 600km üstü 2, 1000km üstü 3 gün diye bilyiorum ve şimdi "sikerim 1 gününü onun için yalan mı söylicem" diceksin. son gün geldiğinde çok teşekkür edersin. 

Anıl
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

serinyolmu :D

do_som tarafından 08/Mar/18 13:15 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek
    turkz bunu yazdı

Kirada oturuyorsanız o evden çıktıysanız ikametgahı değiştirmeniz lazım çünkü yeni bir kiracı o eve taşınırsa otomatik olarak cezaya girersiniz. Askerlik sürecinde En kolayı ikametgahı anne baba yanına taşımak

İkametgahı akrabaların yanına taşıdım. Dediğin gibi kiracı muhabbetinden oturu 1000 küsür lira cezası varmış. Benim durumumda olan varsa dikkat etsinler. 

@oinomaos aynen dediğin gibi hem yol ücreti hem izin etki ediyor. Edirne , Tekirdağ taşıyamıyorum ama memleketimde en batı sayılır. 2 gün yol izni verdiler.  

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
Toplam Hit: 1176 Toplam Mesaj: 9
ikametgah askerlik