folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Asp.Net Classic İOS Device Nullreferenceexception

Asp.Net Classic İOS Device Nullreferenceexception

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Merhaba üstadlar standart webform olarak asp.net c# da bir uygulamam vardı basit birşey. Masaüstü ve android cihazların hiç birisinde sorun almıyorum fakat ios telefonlarda safari ve chrome da denememe rağmen null reference hatası alıyorum.

ds.Reset();

cmd.CommandText = "select * from Yapilanislem"; 

adp.Fill(ds, "Gln");  ****

aldığım hata satırını *** la işaretledim.  bu konuyla karşılaşan yada önerisi olan varmı ?

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

up olsun

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

hocam, asp.net de runat server kisminda aliyorsun bu hatayi dimi ? yani aslinda client da değil, server da olusuyor hata. 

SQL sorgunda veya işlemlerde client'in header bilgisi ile ip bilgisi ile bir işlem yapiyor musun ? Apple yeni güncellemesinde ip gizleme, vpn bilgisi gizleme gibi işlemlerde değişiklik yapti. Makine bilgisini algilamak için kullanilan header'lari artik yollamiyor diye biliyorum. O header'lara göre bazi if case'lerin var ise o yuzden aliyorsundur. 

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

hocam, asp.net de runat server kisminda aliyorsun bu hatayi dimi ? yani aslinda client da değil, server da olusuyor hata. 

SQL sorgunda veya işlemlerde client'in header bilgisi ile ip bilgisi ile bir işlem yapiyor musun ? Apple yeni güncellemesinde ip gizleme, vpn bilgisi gizleme gibi işlemlerde değişiklik yapti. Makine bilgisini algilamak için kullanilan header'lari artik yollamiyor diye biliyorum. O header'lara göre bazi if case'lerin var ise o yuzden aliyorsundur. 

Aynen abi server kisminda client de degil. Birtek ios cihazlarda ios sürümü farklı olsada tarayıcı farklı olsada bu hatayı basıyor. Android yada windows da sorun yok.

sadece bu kodlardan once bi sesion kontrolüm var sesion null değilse içindeki degeri ekrana yazdiriyorum sonrasinda connection açıp sorgu. Header yada ip ile hic isim yok. 

furkiak tarafından 23/Eyl/21 10:58 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Aynen abi server kisminda client de degil. Birtek ios cihazlarda ios sürümü farklı olsada tarayıcı farklı olsada bu hatayı basıyor. Android yada windows da sorun yok.

sadece bu kodlardan once bi sesion kontrolüm var sesion null değilse içindeki degeri ekrana yazdiriyorum sonrasinda connection açıp sorgu. Header yada ip ile hic isim yok. 

Session şöyle işliyor.

Session["dsfdsf"] = "sdf ewrew"; yazdığın zaman sunucu raminde oluşturulan nesnenin karşılığını tarayıcıda cookie ile tanıyor. iOS cihazar belki o Cookie oluşturma kısmında sıkıntı çıkarıyordur. 

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı
    furkiak bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

Session şöyle işliyor.

Session["dsfdsf"] = "sdf ewrew"; yazdığın zaman sunucu raminde oluşturulan nesnenin karşılığını tarayıcıda cookie ile tanıyor. iOS cihazar belki o Cookie oluşturma kısmında sıkıntı çıkarıyordur. 

Bu konuda haklısın hocam düşündüm ama sorun su ki session kisminda hata fırlatmiyor database sorgulamasinda çıkarıyor sorunu hani soyle soylim session işlemi ilk 10 satir orda en ufak sıkıntı yok. Sonrasındaki db işleminde fill ettiğim alanda çıkarıyor hatayi sorguda session kullanmıyorum birde.

Toplam Hit: 1452 Toplam Mesaj: 6
asp.net null