folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Asp.Net Core Projeleri İçin Continuous Deployment Tool'u

Asp.Net Core Projeleri İçin Continuous Deployment Tool'u

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek

Asp.net Core projesinde CD için tool arıyoruz. Karmaşık bir ihtiyacımız yok. Şuanda sadece Git reposuna push olduğunda yada manuel olarak çalıştırılabilecek build taskleri olan, istediğimiz branchlerden kodu compile edip (Testleri çağırmasına gerek yok) deploy yapıp iis'i restart edecek bir çözüme ihtiyacımız var. Ne kadar basit o kadar iyi. Kullananlar tecrübelerini paylaşsada yolumuzu bulsak.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swalker
    swalker's avatar
    Erkek

Başta biraz daha efor sarfedip jenkins kursanız, ileride ihtiyaçlar değiştiğinde de adapte etmekte daha az zaman harcayabilirsiniz. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    swalker bunu yazdı

Başta biraz daha efor sarfedip jenkins kursanız, ileride ihtiyaçlar değiştiğinde de adapte etmekte daha az zaman harcayabilirsiniz. 

Java tarafında jenkins kullanıyoruz ve memnunuz aslında. Ama windows üzerinde onunla cebelleşip zaman kaybetmek istemiyorum. Jetbrains'in TeamCity'si varmış ama daha basit birşeyler varsa diye aranıyorum bakalım.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek

Visual Studio Team Services (yeni adıyla Azure DevOps) kullanıyorum ben. Kurulumu da kullanımı da çok kolay ve ücretsiz. tfvc, git, svn desteği var. github ile oauth veya personal access token ile bağlantı kurup kullanılabiliyor. Kullanacak olursan takıldığın yerlerde yardımcı olmaya çalışırım.

Everyone sees just what they want to see.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

Asp.net core o kadar güzel ve o kadar eksiklerle dolu ki. Bir yanım kullanmak isterken diğer yanım nefret ediyor.

EF Core eksiklikleri,
    middleware'in güzellikleri

SOAP servislerde hala bir çok sıkıntı olması gibi. gibi...

Nasıl memnun musunuz?

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
Toplam Hit: 1705 Toplam Mesaj: 5
continuous deployment cd asp.net core