Asp.Net İle Web Sitesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Hocalar, Microsoft platformlardan uzaklaşmak istemiyorum. bu yüzden Asp.Net öğrenip sıfırdan web sitesi oluşturma ile ilgili eğitimlere bakınıyorum.

Kafamda bir hiyerarşi oluşturmak isterken şöyle bir şey denk geldi. bu hiyerarşiyi referans almak doğru olur mu?

"1 – Photoshop’ta katmanlı bir şekilde tasarım yapmak
    2 – Photoshop’ta yapılmış tasarımı html ve css dökümünü almak
    3 – html ve css ‘ i bitmiş olan siteye kod yazmak

1. adım için , Photoshop programını kullanarak tasarım yapmamız gerekiyor. Yapacağımız tasarım katmanlı olmalı ki css çıkarırken zorlanmayalım
    2. adım için, dreamweaver , visual studio gibi programları kullanarak photoshoptaki tasarımı html’e çevirmemiz gerekiyor. Bunun için çok iyi html ve css bilgisine sahip olmak gerekiyor.
    3. adım için , Eğer dinamik (veritabanı olan ,yönetim paneli olan ) bir web sitesi istiyorsak mutlaka kodlama yapmamız gerekiyor. İstediğiniz yazılım dilini kullanabilirsiniz. ASP, PHP, ASP.NET(C# yada VB) yazılım dillerinden size uygun olanı kullanabilirsiniz. Tavsiyem asp.net c# . Veritabanı da mssql olmalı.  "

Asp.Net ve C# öğrenmeye çalışırken bir taraftanda Photoshop bilmem mi gerekiyor? Photoshop un ücretsiz sürümleri var mı? yukarıda bahsedilen katmanlı tasarım ne demek

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

neden photoshop ile tasarım yapıyorsunki? Eskide kaldı onlar ayrıca photoshop ile tasarım yapıp, bunu csse htmle düzgün geçirip bir de mobil destekli yapmak için çok sağlam css bilmen gerekiyor. Bunun yerine bootstrap gibi frameworklerle bir iskelet yapılabilir amaç sadece asp.net öğrenmekse.

yok illa photoshop da öğrenicem diyorsan kolaylıklar dilerim zor iş. bir süreliğine deneme sürümü var, ücretsiz sürümü yok crackini bulursun. katmanlı tasarım denilen şey de layer denilen olay yani düz bir sayfaya çizip geçmiyorsun her eklediğin eleman için katman oluşturuyorsun yani önünde 1 beyaz sayfa, 1 de buton varsa beyaz sayfan ayrı layer, butonun ayrı layer, buton üstündeki yazı ayrı layer olacak şekilde çalışmalısın. mantığı şurda: https://www.youtube.com/watch?v=bIhyjuFVgDg 

:|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nposeLx
    nposeLx's avatar
    Erkek

konuyu takipteyim, yararlı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    similac35
    similac35's avatar
    Erkek

Hocam ben ilk bu adamın blog sitesini yaparak öğrenmeye başladım sana da tavsiye ederim bana çok faydası oldu.

https://www.youtube.com/watch?v=K5me0uGNWeU&list=PL3h6AXN8FZuKPZc97XGnnAoImO-OuUUVd

Adam uzaydan dünyaya atlıyor bızde hala sümüklünün teki mesaj atacak diye telefonla tuvalete giriyoruz.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

@pesimistzombie; Photoshop öğrenmek istemiyorum hocam tam tersi hiç Photoshop tarafına girmek istemiyorum. amacım sitenin kalıbını görsel olarak hazırlamak için bir araç yani ilk aşamayı neyle yapabilirim diye sormak.

birde sıfırdan Asp.Net ile site hazırlama ilgili hiyerarşi verebilirmisin. konuyu açtığım yazıdaki gibi.

o zaman Photoshop yerine hiyerarşiye bootstrap mı koymalıyız. diyebilirmiyiz. Teşkr

siyahbereli tarafından 30/Kas/17 15:19 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

en popüler framework bootstrap tabiki photoshop yerine bootstrap koy, ciddi derecede css bilmene de gerek yok basitçe bir arayüz yapabilirsin.

- proje ve hedefler belirlenir

- veritabanı tasarımı çıkarılır

- basit bir arayüz tasarlanır bootstrap ile hem web, hem panel için bu aşamada veritabanından alınacak bilgiler kısaca tasarıma yazılır şu tablodan, şu hücreden veri çekilecek gibi.

- asp.net ile kodlaması yapılır

genelde bu yolu izlerim basit projeler için. 

:|
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanavl
    batuhanavl's avatar
    Erkek

Şuradan şöyle akıt gelsin :)) Umarım işine yarar.

https://www.youtube.com/watch?v=-7iVCWMP13M&list=PLYMOUCVo86jGwWoSoEkpgnCJ3IPXIQmIC

Diplomalı Cahil...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

en popüler framework bootstrap tabiki photoshop yerine bootstrap koy, ciddi derecede css bilmene de gerek yok basitçe bir arayüz yapabilirsin.

- proje ve hedefler belirlenir

- veritabanı tasarımı çıkarılır

- basit bir arayüz tasarlanır bootstrap ile hem web, hem panel için bu aşamada veritabanından alınacak bilgiler kısaca tasarıma yazılır şu tablodan, şu hücreden veri çekilecek gibi.

- asp.net ile kodlaması yapılır

genelde bu yolu izlerim basit projeler için. 

Eğer tasarımcı olmicaksan photoshopla işin yok. basic olarak pesimist'in dediklerini uygulayabilirsin. Ekstra olarak önerim bootstrap'e başlmadan önce basic html/css bilgin olsun ki gerektiğinde manuel müdahil ol olaya.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Asp.net out

.Net Core 2.0 In

Öğreneceksen en yeni teknolojiyi öğren.

Toplam Hit: 1161 Toplam Mesaj: 9
asp.net photoshop