Asp.Net Literal Ve Jquery

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

TeRRoR bunu yazdı:
    -----------------------------
    SharpShooter bunu yazdı:

TeRRoR bunu yazdı:
    Dağlara taşlara gele asp.net harbiden böyle uçarlı kaçarlı az yakar çok kaçar siteleri asp.net ile yazmak ölüm herhalde. Hiddenfield'a yazdırdım ordan çektiriyorum. Sağolasınız.

web formda biraz kasış iş, ama mvc bunun için var

bir kaç yerdede sorunu dile getirdiğimde herkez mvc ile artık daha rahat olduğu söylediler. Ama ne yazıkki baya bir yol katettim webform ile mvc'ye şu an dönemem ama mvc'ye ayrıca bakmak gerek galiba.

mantıkları biraz ters ama mvc ile kod yazarken daha çok zevk alıyorum.tüm kontrol sende oluyor

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

visual studio-->file-->new--> onlarca şey...

durum bu olunca insan ne öğreneceğinide şaşırıyor.microsoftun işi sürekli yeni birşeyler üretmek.üretecek ki kitaplar basılsın,sertifikalar verilsin,programlar lisanslar vs. vs.. kimbilir daha neler.

onu öğren bunu öğren nereye kadar.Ben web formdan ötesine çokta lülü diyorum.birşekilde taklalar atıyoruz zor-kolay birşekilde yapıyoruz.Bazen terformansı düşük oluyor ama güvenlik en üst düzeyde.yanardönerşeyleri jquery ile katıp, webmetodları yine js ile çağırınca.işimi fazlasıyla görüyor.

tabi bunlar benim seçimim doğrudur yanlıştır bilemiyorum.tercih meselesi.Ama bir gerçek var ki yakın bir gelecekte web form un yerini tam anlamıyla alabilecek bir teknoloji görünmüyor.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

NuLL29 bunu yazdı:

visual studio-->file-->new--> onlarca şey...

durum bu olunca insan ne öğreneceğinide şaşırıyor.microsoftun işi sürekli yeni birşeyler üretmek.üretecek ki kitaplar basılsın,sertifikalar verilsin,programlar lisanslar vs. vs.. kimbilir daha neler.

onu öğren bunu öğren nereye kadar.Ben web formdan ötesine çokta lülü diyorum.birşekilde taklalar atıyoruz zor-kolay birşekilde yapıyoruz.Bazen terformansı düşük oluyor ama güvenlik en üst düzeyde.yanardönerşeyleri jquery ile katıp, webmetodları yine js ile çağırınca.işimi fazlasıyla görüyor.

tabi bunlar benim seçimim doğrudur yanlıştır bilemiyorum.tercih meselesi.Ama bir gerçek var ki yakın bir gelecekte web form un yerini tam anlamıyla alabilecek bir teknoloji görünmüyor.

mvc aldı bile hocam.emin olabilirsin buna :)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

Sayfa açıldığın saçma sapan (viewstate) gibi kodlar oluşturmadığından ilgimi çekmeye başladı :)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    WebForm ile MVC'yi karşılaştırdığımda; MVC ile resmen içine sokup dolandırıyorsun aleti :) Buda 'MVC vs WebForm?' sorusuna en bomba cevap olarak tarihe geçsin!

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

SharpShooter bunu yazdı:

mvc aldı bile hocam.emin olabilirsin buna :)

bu arada konuyu nereden nereye taşıdık ama neyse artık;
    linq için iki sene önce denilenleri hatırlıyorum,keza silverlight hatırlayın geçen yıl daha silverlight heryerde diye afişler bu sene html5 heryerde oldu.vs. vs. mvc ile interface yazarak erişimi asp nette yapıyorum, veri modelleme desen keza aynı. Bunlar bir tarafa dursun ben daha kurumsal ölcekte bir programın mvc ile yazıldığını görmedim duymadım. tabi siz öyle diyorsanız doğrudur diyorum. herkeze kendi yolunda başarılar.kopmayalım.esen kalalım :D

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
Toplam Hit: 2469 Toplam Mesaj: 17