folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder ASP.NET Oto Mail (Bildirim) Nasıl Yapılabilir ?

ASP.NET Oto Mail (Bildirim) Nasıl Yapılabilir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Merhaba üstadlar,

bi web sayfam var üstadlar kişiler buraya girip dilek öneri ve şikayet yazıyorlar. sonra ben sisteme girip bunu okuyorum. sitem asp.net ile yazıldı (c#) ve hostingte tutuyorum veritabanı mysql. ben sisteme birisi birşey eklediğinde bunu mail yoluyla nasıl bildirim olarak alabilirim ?

furkiak tarafından 05/Mar/19 16:57 tarihinde düzenlenmiştir

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    trooper
    trooper's avatar
    Erkek

Dilek sikayet gonderilen sayfa tek ise sql insert islemlerinin pesine mail bildirim fonksiyonu ekle ayni icerigi mail de atsin

ZzZzZzZ...!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    trooper bunu yazdı

Dilek sikayet gonderilen sayfa tek ise sql insert islemlerinin pesine mail bildirim fonksiyonu ekle ayni icerigi mail de atsin

hocam o an mail server a erişemezse veya anlık bağlantı kopması olursa bildirim gitmez. O an gitmediği zamanda başka gitmez. O zamanda bildirimin bir anlamı kalmaz. Cronjob yapmak lazım ama hosting le zor gibi. Ben direk sunucuya windows servis yazarak aşmıştım bu sorunu. 

Titanyumun gücü adına!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek
    Yazilimci bunu yazdı
    trooper bunu yazdı

hocam o an mail server a erişemezse veya anlık bağlantı kopması olursa bildirim gitmez. O an gitmediği zamanda başka gitmez. O zamanda bildirimin bir anlamı kalmaz. Cronjob yapmak lazım ama hosting le zor gibi. Ben direk sunucuya windows servis yazarak aşmıştım bu sorunu. 

windows server üstüne servis yada exe düşündüm bende abide sorun işte bunu hostingte yapmak. 

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı
    Yazilimci bunu yazdı
    trooper bunu yazdı

windows server üstüne servis yada exe düşündüm bende abide sorun işte bunu hostingte yapmak. 

Bildirimler diye bir tablo oluştur. Her bildirim istediğin işlem için önce tabloya kayıt at sonra mail göndert. Servera erişmezse (ki neden erişemiyor anlamadım ama) try catch ile yakala. Erişirse bildirimi 1 yap.

Veya tablo oluşturma direk kaydın yanına boolean bir sütun oluştur bildirim diye. Defaultu 0 olsun mail gönderince 1 olsun.

Gözden kaçan mailler için de kesin ama yormayacak bir işlem için kontrol yaz (mesela sitenin hiti ortalama ise about sayfasına veya sitenin hiti azsa databese sayfasına falan)

Ancak cidden hala mail servera erişmezse kısmını neden bu kadar dert ediyoruz anlamadım. O zaman mysqle de erişemeyebilir. Siteye de erişemeyebilir falan filan.

by_Tet tarafından 06/Mar/19 00:30 tarihinde düzenlenmiştir

iyibu! yeniden..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MadJack
    MadJack's avatar
    Erkek

Hangfire kullanabilirsin hocam arkaplan işleri için: https://www.hangfire.io/

Everyone sees just what they want to see.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

çok teşekkür ederim üstadlar

Toplam Hit: 2054 Toplam Mesaj: 7
mail bildirim