folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Asp.Net Reverse Ajax/Server Push/Comet

Asp.Net Reverse Ajax/Server Push/Comet

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

Asp.net te reverse ajax yada adı her neyse, bu işi yapabilmem için ne yapmam gerekli.

Yardımcı olabilecek bi mürid var mı acep?

edit: WebSync, PokeIn gibi kütüphaneler kullanmak istemiyorum. Kendi Çözümümü üretmek istiyorum.

Var mı mantığını bilen?

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Mevcut çözümlere yönelmen hem sana bir yeni bir uzmanlık ekler hemde zamandan tasarruf sağlar. Mevcut çözümler işini görüyorsa fantaziye kaçma.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

bahsettiğim kütüphanelerin ikiside ücretli. free sürümleri sürümleri ise birinin max 10 diğerinin max 20 bağlantıya izin veriyor, ki çok komik rakamlar bunlar.

linux serverlar için açıkkaynak kütüphaneler var ama asp.net ile ilgili bir kaynak bulamadım.

aslında mantık basit kullanıcı(client) ile iis(webserver) arasın bir ajax bağlantısı açıp cevap gelene kadar bağlantıyı açık tutmak. böyle bir şey yapmaya kalktığımda iis çöküyor direk.

bir şekilde iis i comet destekleyecek biçimde modifiye etmek lazım. yada bilemiyorum. yok mu fikri olan?

Hiç savaş görmemiş çocuklarla, hiç barış görüşmemiş çocuklar için adalet farklı anlamlar taşır.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    node.js'e göz attın mı hocam? (windows sürümü yakınlarda çıktı)

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

node.js kullanışlı bişeye benziyor.

saolasın hocam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    KURN44AZ bunu yazdı:
    -----------------------------

node.js kullanışlı bişeye benziyor.

saolasın hocam

server side javascript diye aratırsan 1-2 böyle kaliteli kütüphaneyede ulaşırsın hoca. Sonra onlarıda burda yazarsın. Ha birde node.js ile ilgili birde döküman yazarsın olur biter:)

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SharpShooter
    SharpShooter's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yaklaşık 6-7 ay önce bir chat uygulamasında ve facebook gibi live feed uygulamasında dediğin yöntemi kullandım.

arka tarafta blocking collectionlar bulunuyordu.küçük bir döküman yazıp ekleyeyim akşamleyin :)

- xx yerde hata var. - ya aslında kod şöyle sanıyor olabilir bla bla bla - olm kendine gel kodlar düşünmez - ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

Döküman süper olur hocam.

Bir konu daha var şimdi ben javascriptle uzun ömürlü bir bağlantı sağladım

arka taraftaki sql de ilgilendiğim alanlarda değişiklik olduğunda push ediyorum sorun yok

fakat ben ilgili proseduru varlığını bildiğim son id ye göre devamlı kontrol ediyorum ki kullanıcı sayısı artıkça sql çok yorulacaktır.

Bunun başka bi yolu var mı sqlde değişiklik olunca gerçek zamanlı olarak algılayabileceğim. trigger la olabilirmi? yada nasıl?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

SharpShooter bunu yazdı:

yaklaşık 6-7 ay önce bir chat uygulamasında ve facebook gibi live feed uygulamasında dediğin yöntemi kullandım.

arka tarafta blocking collectionlar bulunuyordu.küçük bir döküman yazıp ekleyeyim akşamleyin :)

hocam dökümanı bekleyenler arasındayım.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KodlayanAdam
    KodlayanAdam's avatar
    Erkek

Bu arada Konuyla ilgilenenler

comet işi aşağıdakilerden herhangi birini araştırırsanız mümkün oluyor.

- node.js

- IHttpAsyncHandler interface i

- xmpp protocol

Bunlar da Ücretli Asp.net Comet Server - Kütüphaneleri

- Websync

- PokeIn

Toplam Hit: 2095 Toplam Mesaj: 10