folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Asp.Net Sqldatasource Da Sessiondan Tablo İsmini Nasıl Ekleyebilirim?

Asp.Net Sqldatasource Da Sessiondan Tablo İsmini Nasıl Ekleyebilirim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

projemde session yada cookie den kullanıcı adını çekip bir veritabanı oluşturuyorum, her kullanıcının veritabanı farklı, yani admin2 değişken olması gerekiyor.

<asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server" ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:test886ConnectionString %>" SelectCommand="SELECT * FROM [admin2]"></asp:SqlDataSource>

aşağıdaki şekilde denedim yemedi,

<asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server" ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:test886ConnectionString %>" SelectCommand="SELECT * FROM [<%# Session["username"] %>]"></asp:SqlDataSource>

datasource içinde değişken nasıl kullanabilirim?

jack daniels 160 yaşında
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

databind le bağlamayıda düşündüm ama gridview içindeki edit, delete gibi işlemleride kullanmak istiyorum böyle daha kullanışlı oluyor.

jack daniels 160 yaşında
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    <asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server" ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:test886ConnectionString %>" SelectCommand="SELECT * FROM [<%# Session["username"] %>]"></asp:SqlDataSource>

Kısmını

<asp:SqlDataSource ID="SqlDataSource1" runat="server" ConnectionString="<%$ ConnectionStrings:test886ConnectionString %>" SelectCommand='<%=MyQuery%>'></asp:SqlDataSource>

şeklinde değiştir

ve cs tarafına aşağıdakini ekle tamamdır.

public string MyQuery="Select * From "+session["username"].tostring()

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

yapamadım, Incorrect syntax near '<%=MyQuery%>'. hatası veriyor.

jack daniels 160 yaşında
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
            SqlDataSource1.SelectCommand = "Select * from " + Session["username"].ToString();
            SqlDataSource1.DeleteCommand = "DELETE FROM " + Session["username"].ToString() + " WHERE [ID] = @ID";
            SqlDataSource1.InsertCommand = "INSERT INTO " + Session["username"].ToString() + " ([stok], [urun], [koliadet], [adetkg], [kolim3], [tanefiyat]) VALUES (@stok, @urun, @koliadet, @adetkg, @kolim3, @tanefiyat)";
            SqlDataSource1.UpdateCommand = "UPDATE " + Session["username"].ToString() + " SET [stok] = @stok, [urun] = @urun, [koliadet] = @koliadet, [adetkg] = @adetkg, [kolim3] = @kolim3, [tanefiyat] = @tanefiyat WHERE [ID] = @ID";

şeklinde hallettim

pc_worm tarafından 17/Ağu/13 14:20 tarihinde düzenlenmiştir

jack daniels 160 yaşında
Toplam Hit: 1201 Toplam Mesaj: 5