ASP.NET[Yardım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLubb3R
    cLubb3R's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Su Bayiisi İçin Basit Bir Abone Kayıtlarını Tutan Web Tabanlı Bir yazılım yapiyorum basit birşey hemde asp.nette kendimi geliştirmek için uğraşıyorum sizden yardım istediğim bir kaç konu var

mesela aboneler die tablom var veritabanında orneğin 1-2-3-4-5 e kadar abone numaralarına sahip aboneler var fakat 2 numaralı abone uyeliğini sildirmek istedi ve sildim bir cok kisi böle istediğini dusunursek asp.nette veritabanında boşta olan sayıları nasıl listeletirim yani 2 numara boşta 10 numara boşta 149 numara boşta gibi....

2.konu orneğin bir abonenin bilgilerini nasıl duzenlerim update ozelliğini kullanarak...

3.konu ise web tabalı olarak caller ID ozelliğini kullanma imkanımız var mı yani telefon caldiğinda kodlar çalışarak hangi numaranın aradığını bilgisayarın algılamasını sağlamak gibi??

simdiden yardımlarınız için teşekkür ederim eminim daha bir kaç sorum daha olacak ^^ başınızı ağrıttıysam affola

Dj,cLubb3R in da House Gimme The Music...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cLubb3R
    cLubb3R's avatar
    Erkek
    yardim edebilecek yok mu :S

Dj,cLubb3R in da House Gimme The Music...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    angels_demos
    angels_demos's avatar
    Erkek

hacı $öle yap
    db de 1-2-3-4-5 diye kayıt ekle
    $öle
    Abone id = 1
    Abone     = bilmem ne
    gibi yap silmek istediğinde aboneyi boşa eşitle update et ;)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    şimdi sen zaten Delete sorgusunu çalıştırıp o idyi sildiginde tamamen veritabanından yok edersin ve sana şahsi önerim boştaki idleri kontrol edip onları yeniden kullanmak sana ekstra birşey getirmeyecegi gibi sadece ekstra kod yazar ve sistemi yorarsın...2. sorunun cevabı bir iki şekilde mümkün hacım Ado.net bize DataTable ve DataAdapter gibi 2 güzel olay saglar onların otomatik Update özellikleri var bir incele istersen ama sorgu ile yapmak istersen MsSQL için Update tablo1 Set kolon1=deger1 ,kolon2=deger2....... şeklinde gider.Ve evet 3. özellik mümkün ama companentini ya sen yazıcaksın yada yazılı varsa satın alıcaksın çok basit bir olay oldugunu sanmıyorum

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    left join kullanarak select sorgusu yaz.

ftw
Toplam Hit: 1859 Toplam Mesaj: 5