folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Astsubaylık Mülakatları

Astsubaylık Mülakatları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

kalemlik bunu yazdı:
    -----------------------------

100 kişilik gruplarlar giriyosun da 100 kişi üstündeki herşeyi çıkarıyo yani çıplak mı kalıyo :S

Donla kalıyosun. göte ve osmancığa askeri hastahanede.

"bea"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KarakartaL
    KarakartaL's avatar
    Erkek

arkadaslar mülakatlarda tarih,genel kültür'den yazılı sınav da yapıyorlarmış diye okudum internetteki yorumlardan. ama bazıları var bazılarıda artık yok diyor. sorarlarsa sözlü mülakatta tarih,genel kültür sorarlar diyorlar.. doğrumu bu?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

KarakartaL bunu yazdı:

arkadaslar mülakatlarda tarih,genel kültür'den yazılı sınav da yapıyorlarmış diye okudum internetteki yorumlardan. ama bazıları var bazılarıda artık yok diyor. sorarlarsa sözlü mülakatta tarih,genel kültür sorarlar diyorlar.. doğrumu bu?

Vala ben kurulda 1 buçuk saate yakın kaldım ben bir kaç kişiyle baya uzun sohbet yaptılar. Benim gruptan 2 kişiyle uzun sürdü. Kart çektirdiler 6 anlamıştım hemen Atatürk ilkelerini soracaklar diye. Devletçilik çıkınca başladım aklıma gelenleri. Atatürk ün devletçilikle ilgili projelerine vs...

Sonra yakın tarihten sohbet havasında sorular sormaya başladılar. Antikalardan, sanat eserlerinden istanbulda ki çeşmelere kadar sohbet ettik. Sonra politik ve stratejik konulara girdiler. Büyük elçilikler ne yapar görevleri nedir vs...  He birde kendini tanıt dediler en başta adım kütüğüm anne baba abla ağbey vss anlattım sonra komutan biz seni senden daha iyi tanıyormuşuz dedi espri yaptı güldük falan.  Ağızımı açmadan gülümsedim komutan hokurt hokurt güldü :D Atatürk ü anlat dediler. İrtica nedir diye sordular. baya konuştuk hatırladıkça yazayım. he birde gözümü kapatıp oturduğum yerde gözümde odayı canlandırarak nesneleri hatırladığım kadarıyla odayı tarif ertmemi istediler. kuruldan iyi bir neticeyle geçtim ben. Yanlız ben harp okulu maceralarımı yazıyorum. ast. MYO da daha farklıdır.

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek

kara astsubaylıgında genel kültür yetenek sınavı falan yapılmaz.

puanın tutarsa seni cagırırlar.gidersin 200 soruluk bi form doldurursun sınav deildir.sonra seni gruba atarlar.bir grup 50 kişidir.sonra o grupla birlikte sana bi hoca atarlar onu takip edersin sonra ön saglık vardır spor salonu 50 kişi soyunur tabi senden onceden gelenlerde varda salonda 150 kişi falan oluyor.sonra ilk olarak tansiyon olculur sonra kilo sonra boy.dişlere falan bakılır dik turup vucuduna bakarlar.sonra renk korlugu falan.hoca gelir kalanları gecenleri soyler itiraz etmek isteyen eder.sonra spor ustunu giyenerek barfiks mekik uzun atlama top fırlatma ve kosuya girersin.gecersen karsı binaya girip orda komutanın biri gelip adını okudugu zaman yukarı cıkıp sozlu mulakata girersin.onu da kazandıktan sonra asagıda sana sevk kagıdı verirler askeri hastane icin bursa izmir balıkesir secip gidersin.kazanırsan kazanmısındır.

edit : ben 5 dk. kaldım ve gectim.

...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

sözlü & fiziki & yazılı imtihana tabi tuttulacaksın hocam.

2005 yılında bando astsubaylığı kazandım o seneler durumlar karışıktı biraz ( aile içi ) o yüzden gidemedim.

askerde kalmayı düşünüyordum kaza yaptığım için bacakta tehlikeli bir kırık var ondada şansımı kaybettim.

la ben gidemedim sen git bari :/

konuşmalarına ve mimiklerine hakim ol heycan yapma.

Eğitim subayları olacağından dolayı her türlü kurnazlığı düşünüp sana soru sorabilirler. Onların işide bu.

" en ilginç'ime giden sorulardan biri, savaşta milli yemeğimiz olan tarhana corbasını sormuşlar bizim bir arkadaşa. Çocuk son anda hatırladım diyor.. "

olay tamamen sakinliğine kalmış heycan yapma.

kimsenin sözünüde dinleme hayat senin hayatın. her mesleğin kendine göre zorlukları var. yok bebeden laf yicekmişin yok kelle koltukta vs vs.

senin yerinde olabilmek için ben nelerimi vermezdim hocam.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rockes
    rockes's avatar
    Erkek

ben havaya gittim 1200 kişden 600 kişi alınacak tı  

-ön sağlık

-koşma vs

-bi test filan filan deişik sorular vardı mantık soruları deil fikir soruları ne tür düşünce içindesin die 
    gruplar rastgele giriolardı hepsine bizi bi futbol sahasına koydular trbune soyunun eşorfmanlarınızı fln giyin hazır bekleyin dediler yiycek vermişlerdi isterseniz yeyin dediler ordan alıp bi tet e girdik sorular vs doldurduk ön sağlık muayenesi zar zor zayıflayıp 75 kiloya inmiştim 1,76  ya 75 kilo ile geçmiştim renk körlüğnden geçtim  gözden kaldım :S kağıdvar sıralamayla ilgili ona kırmızı pilotla bi imza attı doktor grubun başındaki öğrenci vardı ona gösterdim oda üstüne gösterdi aldılar kağıdımı gidebilirsin dediler sallana salana gittim :D
    dışarda öğrendim dişdeki dolgudan elemişler bende 2 dolgu 2 de eksik vardı zaten :D
    neyse bnm maceramda ööle bitti inş  seninki tutar ne diyim  

askerden geldi işsiz . edit: artık işli
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MUBARIZ
    TorNaVida
    TorNaVida's avatar
    Erkek

arkadasım hayırlı ugurlu olsun inşallah girersin bende askeri okuldayım bu kadar sıkıntı yapacak bi durum yok sözlü mülakatta anlaşılır net ve tane tane konus sıkıntı asla cıkmaz sıkıntıyı sadece sağlık raporunda alırsın oda gelmeden önce l5 ve s1 denilen ve bel boşlugu olarak bilinen sorunlar var onlarıda gelmeden önce cektir en azından kafan rahat olur.

hangi meslek olursa olsun mutlaka bi astın bi üstün vardır.20 yasnda teğmen gelecek 10 yasında şu gelecek bu gelecek diye düşünme takım bölük  tabur komutanları bu tür şeylere izin vermez haklarını öğrenince zaten seni kimse asla ezemez şerefli bi meslek inşallah girersin

47 ermeni köpeğini tek başına geberten KAHRAMAN TÜRK ŞEHİTİ MÜBARİZ İBRAHİMOV.
Toplam Hit: 11657 Toplam Mesaj: 28