folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Asus Dizustu Bilgisayar Hoparlor Sorunu

Asus Dizustu Bilgisayar Hoparlor Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Duras
    Duras's avatar
    Erkek

Herkese merhaba arkadaslar. Amerika'dan tanidik vasitasiyla getirdigim Asus rog bilgisayarinin sol hoparloru yuksek volume ayarindayken cizirtili ses veriyor. Bir kac konuya baktim ayni model olmasa da cesitli Asus modellerinde tasarimdan dolayi sanirim boyle sorunlar yasanmis. 1 yil global garantisi oldugundan garantiye verdim nerdeyse 1 ay icin yedek parca beklettiler. Bilgisayari garantiden aldiktan sonra farkettim ki sorun hala duzelmemis. Garantiye hemen geri vermek istemiyorum yani daha dogrusu duzeltecekleirne inanmiyorum. Benzer sorun yasayanlar var mi? Sorun bence donanimsal ama sizce yazilimsal bir durum mudur? Bildiginiz bir cozum var mi? Simdiden tesekkurler.

Not:Aldigim model bu urunhttps://www.amazon.com/Gaming-GeForce-i7-9750H-Windows-GL531GT-EB76/dp/B07SDFFRJJ/ref=pd_sbs_147_t_0/143-0186274-9607720?_encoding=UTF8&pd_rd_i=B07SDFFRJJ&pd_rd_r=ab19f0d8-0cd0-4aa2-b88a-583406f738ee&pd_rd_w=VEExX&pd_rd_wg=2SvgF&pf_rd_p=5cfcfe89-300f-47d2-b1ad-a4e27203a02a&pf_rd_r=8716T4CH1D796RB60320&psc=1&refRID=8716T4CH1D796RB60320

Not all those who wander are lost.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Hocam benzer birşey benim lenovo z500 de başıma geldi.

Cihazı aldım sıfır kutudan çıktı windows kurdum bi baktım ekran kapkara , yani ekran parlaklığını sıfır a alınca olduğu gibi ve artmıyor dedim heralde LCD nin backlight ı bozuk.

Gittim servise gönderdim 1 günlük cihazı

servisten geldi baktım gene aynı

sonra lenovoyu aradım 30 gün içinde laptop arızalı ise sıfırını talep etme hakkınız oluyor tekrar gönderip sıfırını istedim

3. haftanın sonunda yeni cihaz geldi elime ulan bi baktım buda aynı. windows u kuruyorsun kurar kurmaz ekran parlaklığı sıfıra iniyor ve artmıyor.

Meğersem bu kronik bir yazılım problemi imiş lenovo z500 serisine ait , sadece eski tarihli bir lenovo sitesindeki yazılımı yükleyince düzeliyor driver güncelleyince gene aynı oluyor. bu şekilde sorunu çözüp kullanmaya başladım ama aradan 6 sene geçti lenovo o problemi fixlemedi cihaz kronik yazılım hatalı idi ve hala öyle.

Senin de durum buna benziyor yani 20 defa da göndersen geri gelecek oyüzden tavsiyem sktr et laptopun kendi hoparlörlerini zaten oyun ve müzik te kulaklık kullanıyoruz , bluetooth ses bombası al filmi de onla izle.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Duras
    Duras's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı

Hocam benzer birşey benim lenovo z500 de başıma geldi.

Cihazı aldım sıfır kutudan çıktı windows kurdum bi baktım ekran kapkara , yani ekran parlaklığını sıfır a alınca olduğu gibi ve artmıyor dedim heralde LCD nin backlight ı bozuk.

Gittim servise gönderdim 1 günlük cihazı

servisten geldi baktım gene aynı

sonra lenovoyu aradım 30 gün içinde laptop arızalı ise sıfırını talep etme hakkınız oluyor tekrar gönderip sıfırını istedim

3. haftanın sonunda yeni cihaz geldi elime ulan bi baktım buda aynı. windows u kuruyorsun kurar kurmaz ekran parlaklığı sıfıra iniyor ve artmıyor.

Meğersem bu kronik bir yazılım problemi imiş lenovo z500 serisine ait , sadece eski tarihli bir lenovo sitesindeki yazılımı yükleyince düzeliyor driver güncelleyince gene aynı oluyor. bu şekilde sorunu çözüp kullanmaya başladım ama aradan 6 sene geçti lenovo o problemi fixlemedi cihaz kronik yazılım hatalı idi ve hala öyle.

Senin de durum buna benziyor yani 20 defa da göndersen geri gelecek oyüzden tavsiyem sktr et laptopun kendi hoparlörlerini zaten oyun ve müzik te kulaklık kullanıyoruz , bluetooth ses bombası al filmi de onla izle.

Hocam sanirim oyle yapacagim ben de. Oyunda falan rahatsizlik vermiyor en azindan film falan icin de en iyisi guzel bir ses bombasi almak. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Duras
    Duras's avatar
    Erkek

Konuyu hortlatıyorum ama aynı sorunu yaşayan biri oldu mu? Yani kronik mi sizce. 

Duras tarafından 19/Eki/19 16:47 tarihinde düzenlenmiştir