Asus K52F Donanım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaZeM_26
    KaZeM_26's avatar
    Erkek

Elimde asus k52f notebook modelinin kendi kasası haric bütün parçaları var . Bunu calistirmak istiyorum fakat sistem calismiyor.

Bir baska dizustunu busekilde calistirmistim uzerindeki saseleri birlestirmistim 

Acaba butun civata yerleri saseleri birlestirmek mi gerekiyor hiç boyle bir proje yapan oldumu ? Cihaz aciliyor fakat ekran yok islemci calisiyor fan devreye giriyor ama hdd hic tik yok ?? 

..İmza..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

anakart arızalı olabilir dahili ekran değilde harici ekran kullanıyorsan 2. ekrana bios kısmında görüntü gelmiyor olabilir ve dahili ekran biosta hata ile karşılaşıp f1 f2 falan basıp geçmeni istiyor olabilir. yada anakart gidik ramler elektrik yüklü olduüğu için açılmıyor olabilr.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dijitalxyz
    dijitalxyz's avatar
    Erkek

onboard ikinci vga olduğunda pga yapıdaki işlemci ayakları bırakıyor ondan dolayı açmıyor

nasıl olsa cihazdan fazla bir beklentin yok

evde annenlerin kullandığı fırın vardır

onun sıcaklık ayarını 180 dereceyi geçmeyecek şekilde ayarla

ısıtmaya başlamadan evvel anakartı aleminyum folyo ile ızgarlı kata koy sonra 10 dk 180 derece de ısıt sonra kendisi soğuyana kadar bekle

göreceksin ki sistem açılacak.

merak eden olursa youtube "oven mainbord" gibi aramalardan yardım alabilirler.

istanbuldaysan eminönü ye tahtakale yıldız han da lehim pastası var ince flux tabir ediyorlar. aslında neyin ne olduğunu bilmiyorlar lehim pastası küçük kare plastik kaplarda satılıyor. alıp büyük işlemcilerin çevrelerine ve sürebildiğiniz kadar altına sürün sonra selülozik tiner fırcayla temizlersiniz.

Türk bulduğunun hepsini sürer mantığı yapmayın sonra siz sileceksiniz unutmayın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaZeM_26
    KaZeM_26's avatar
    Erkek

Dediğin fırınlama olayını yaptım ve çalıştı, Görüntü elince yuh dedim :) 

Ama ekran çokta olmasa dalgalı bir şekilde acaba birdaha mı fırınlasam yada dereceyimi arttırsam nasıl olurki ?

..İmza..
Toplam Hit: 1202 Toplam Mesaj: 4
anakart