folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Asus K55VD Intel Graphics Arızası

Asus K55VD Intel Graphics Arızası

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

Merhaba, bilgisayar intel hd graphics 4000 aktif olduğu anda siyah ekrana düşüyor* , ama arkaplanda çalısmaya devam ediyor. güvenli modda açıp intel graphics i devre dışı yapınca çalısıyor ama tabiki istenen performansta değil. bunun nedeni de nvidia driverinin optimus olması ve intel graphics olmadan ayrı birnvidia driver da kurulamaması. 

( format attım driver ı yüklediğinde siyah ekrana düştü buradan anladım sonra deneyerek gerçekten sorunun bu olduğunu gördüm)**

bana donanım sorunu gibi geldi , bir umut belki biostur diye düşündüm ama onu da güncelleyemedim. 

aynı zamanda seste de sıkıntı oldu bu sorunla beraber, hoparlorleri görmüyor. çip arızası olması çok olası.

fikri olan,  tamir edebilirim yada tamir edebilecek birini biliyorum diyen varsa yardımlarınızı bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek

nolacak bu asusların durum hocam ? 1 tane aldık anakart yanık geldi, arkadaşa aldık klavyesi bozuldu aletin ne zaman görsem millette sorun var anlamadım.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek

casper h36da bios update ile intel graphics devre dışı bırakıp sadece atiyi kullanmaya başlamıştım belki size de yardımı olur

Toplam Hit: 2086 Toplam Mesaj: 3
asus k55vd intelhdgraphics4000 blackscreen