Asus Servisi İle İlgili.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. Asus zenfone 2 telefonum kapandı ve açılmıyor. Garantiside bitmiş. Asus servisinde çalışan bir müridimiz varmı? En azından telefonu kendisine gönderip arızalarının ne olduğunu ve çıkacak olan fiyatı öğrenebilirim. Ona göre hareket ederim.

Caglar.Boss
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Şarj a takınca tepki veriyor mu ? ya da usb ile pc ye bağlayınca herhangi bir tepki var mı pc ya da telefon tarafında ?

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Şarj a takınca tepki veriyor mu ? ya da usb ile pc ye bağlayınca herhangi bir tepki var mı pc ya da telefon tarafında ?

hiçbir şekilde tepki yok hocam. powerbank takınca powerbankın ışıkları yanıyor. yani şarj ediliyor. fakat telefon ışıkları, açılma vs hiçbirşey olmuyor. sanırım anakart sıkıntısı var.

Caglar.Boss
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csabanci
    csabanci's avatar
    Erkek

zenfone 2 de bende de oldu aynı sorun  hatta alalı bi ay kadar olmustu. teknosadan cep sgorta zımbırtısını yaptırdığımdan dolayı direk değişim aldı. 10 gün bile sürmedi değişimi. bana gelen sgorta raporunda üretim hatası dendi. yazıyı görünce tekrar aradım yetkililer aynen onayladı zenfone 2 de bu sorunla cok karsılastıklarını söylediler. yeni gelen asusta bu problem tekrar yasanmayacağını yeni üretim sürümü gibi bişeyden bahsettiler aynende model numarası farklıydı. bikaç ay kadar kullandıktan sonra dokunmatik sorunu olustu ve herhangi bir darbe almadan hemde ısınıp sağ üst köşesi kendiliğinden dokunuyodu. bikaç telefon görüşmesinden sonra doğrudan sigortaya kargoladım tamire alındı mesajından bi gün sonra yeni değişim telefonu geri geldi. tamir edilmeden yeni gönderildi adıma fatura falan kesilmiş fakat teknosadan değil. tekrar dokunmatik sorunu olustu tamamen kendi kendine dokunuyo fakat benim dokunmamı kabul etmiyo işlemiyo. teknosayı aradım görüştüğümü kişi garanti ücreti cıkıcak dedi göndermedim attım kenara. 

kısa ve öz asus pişmanlıktır almayınnn!!

Evrim içi mürit..laugh is live..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    csabanci bunu yazdı

zenfone 2 de bende de oldu aynı sorun  hatta alalı bi ay kadar olmustu. teknosadan cep sgorta zımbırtısını yaptırdığımdan dolayı direk değişim aldı. 10 gün bile sürmedi değişimi. bana gelen sgorta raporunda üretim hatası dendi. yazıyı görünce tekrar aradım yetkililer aynen onayladı zenfone 2 de bu sorunla cok karsılastıklarını söylediler. yeni gelen asusta bu problem tekrar yasanmayacağını yeni üretim sürümü gibi bişeyden bahsettiler aynende model numarası farklıydı. bikaç ay kadar kullandıktan sonra dokunmatik sorunu olustu ve herhangi bir darbe almadan hemde ısınıp sağ üst köşesi kendiliğinden dokunuyodu. bikaç telefon görüşmesinden sonra doğrudan sigortaya kargoladım tamire alındı mesajından bi gün sonra yeni değişim telefonu geri geldi. tamir edilmeden yeni gönderildi adıma fatura falan kesilmiş fakat teknosadan değil. tekrar dokunmatik sorunu olustu tamamen kendi kendine dokunuyo fakat benim dokunmamı kabul etmiyo işlemiyo. teknosayı aradım görüştüğümü kişi garanti ücreti cıkıcak dedi göndermedim attım kenara. 

kısa ve öz asus pişmanlıktır almayınnn!!

Hocam bnde aynı sorunları yaşadım 2 defa ekran değişti hakem heyetine gittim evrakları verdim para iadesi alacağım.Biraz sabır biraz beklemek gerekiyor ancak bence o telefon garantiden yapılır.

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dodger
    dodger's avatar
    Erkek

Zenfone 2 mağdurları gelin bi dernek kuralım, deneyimlerimizi paylaşalım.

Telefonu aldıktan 8 ay sonra ekran saçmalamaya başladı ekranın büyük bi kısmı donuyor ama donmayan kısımdan dokunmatiğin çalıştığı anlaşılıyordu. Velhasıl kelâm servise yolladım 1 ay serviste kaldı telefon geldiğinde sorum hâlâ devam ediyordu. Geldiği gün tekrar yolladım 1 hafta sonra yapılı hâlde geldi. Benim 1 ayımı ve 90 tl mi yediler boşu boşuna. Hayatında görüp görebileceğin en avel servise sahip olabilirler. Yedekte başka telefonun ve en önemlisi sabrın varsa yolla servise.

Se...a...se...deneme..deneme..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

ZE551ML var kardeşimde 2 Laser dan bahsediyorsanız eğer adam kılıfsız telefonu resmen hayvan gibi kullandı düşürmeleri ıslatmaları ekrandaki çatlakları görseniz nasıl çalışıyor dersiniz bu tel 1 yıl öyle çatlak kullandı telefonu ama en sonunda dokunmatiği alt kısım basmamaya başladı ve tel değiştirdi bizde attık bi köşeye :) ekrab değişsse çalışır vaziyette isteyene satarım ;) 

Ekleme-yi unuttum elektronik gerçekten şans işi

emnimax tarafından 16/Tem/17 13:38 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

Asus tan bir ben mi memnunum anlamadım 13 aydır kullanıyorum üvey evlat muamelesi yaptım kaçdefa yere düştü hala sorun yok siz nasıl kullanıyorsunuz merak ettim açıkçası 

Yav he he
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caglar99
    caglar99's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

Asus tan bir ben mi memnunum anlamadım 13 aydır kullanıyorum üvey evlat muamelesi yaptım kaçdefa yere düştü hala sorun yok siz nasıl kullanıyorsunuz merak ettim açıkçası 

Asus'tan bende memnunum. Bana yetiyor. Çok fazla  oyun oynayan biri değilim zaten. Yalnız bu anakart olayını halletmem lazım bir şekilde. ya telefonu satıp üstüne para ekliyecem (işsizim amk :(  ya da 300-400 tl biriktirip tamir ettirecem. Hay böyle işin..

Caglar.Boss
Toplam Hit: 1156 Toplam Mesaj: 9
asus zenfone onarım servis asus zenfone 2