folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Asus Vivobook X510ur M.2 Ssd ???

Asus Vivobook X510ur M.2 Ssd ???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mhd
    mhd's avatar
    Erkek

merhaba tahribat ailesi. 

1 tb sata harddisk var bilgisayarın üzerinde. Bilgisayarım asus vivobook x510ur. m.2 ssd 120 gb ek olarak takmak istiyorum faka m.2 ssd ler için çabuk bozuluyor felan dediler.  ben biraz araştırdım ama karar vermekte zorlandım. Güzel cihazların fiyatları da elbette güzel :D 

bir kaçtane buldum ama önerileriniz olursa sevinirim.

1. link

2.link

Kırmızı işaretli zımbırtı bende yok. :D en uygun ssd ne takmamı tavsiye edersiniz ?

kasa görünümü

mhd tarafından 02/Ara/17 15:33 tarihinde düzenlenmiştir

Yalnız seveni sevmek sevgi değil, alışveriş olur....!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

anakartta m2 sata girişi için yer yok diye anladım yazdıklarınızdan. Eğer varsa ve linktekileri m2 sata diye alacaksanız bence almayın. Çünkü onlar performanslı değiller ve okuma yazma hızlarına bakılırsa normal ssd'ler bile onlardan hızlı. Benim önerim herkesin de önereceği gibi Samsung 850 Evo normal ssd için. M2 ssd derseniz de aşağıya link bırakıyorum.

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250gb-960-evo-m-2-sata-nvme-ssd-okuma-hizi-3200mb-yazma-hizi-1500mb-.html

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250gb-850-evo-sata-30-okuma-540mb-yazma-520mb-ssd.html

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

Selam mhd

KotomineKirei dediği doğru, eğer durum resimdeki gibiyse samsung evo al geç aynı değerleri yakalarsın.  ama laptopun aanakartını açtın baktın. M.2 portu çift çentik değilde, tek çentikliyse http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-250gb-960-evo-m-2-sata-nvme-ssd-okuma-hizi-3200mb-yazma-hizi-1500mb-.html  ssd al gitsin

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mhd
    mhd's avatar
    Erkek

Teşekkürler KotomineKirei ve Kahraman. Fiyatı biraz fazla ama güzel ;)

Yalnız seveni sevmek sevgi değil, alışveriş olur....!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek
    mhd bunu yazdı

Teşekkürler KotomineKirei ve Kahraman. Fiyatı biraz fazla ama güzel ;)

m2 ssd sizi aşıyor ise normal bir ssd alıp kullanabilirsiniz, kullanımda hissedilir derecede artışı göreceksiniz zaten. hi-level ve sandisk kullanıyorum ssd. 2014 ve 2015 yılında aldım gayet de memnunum.

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
Toplam Hit: 1977 Toplam Mesaj: 5
asus vivobook x510ur m.2 ssd