Asus Zenfone 5 Tepki Vermiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

müritler bir arkadaş zenfone 5 getirdi.

cihazda tepki yok.

şarja takınca 1 saniyeliğine arka flaş ışığı yanıyor. daha sonra şarj olduğunu gösteren kırmızı led yanıyor. kırmızı led de bazen yarım saat yanıyor bazen 2 dk sonra kapanıyor.

ama her kablo takıp çıkardığımda kamera flaşı mutlaka yanıyor.

bu kadar başka tepki yok.

recoverye girmiyor. hiç bir ses de çıkmıyor görüntü de gelmiyor. PCye usb ile bağlayınca PCde aygıt bağlantı falan hiç tepki vermiyor.

Sorun ne olabilir ? batarya mı cortladı yoksa telefon iptal mi oldu acaba ?

en azından sorunu çözemesem de sorunun ne olduğunu anlasam yeterli.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

anakarttan olduğunu düşünüyorum

No way out
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şunu yükle bir daha bilgisayara bağlamayı dene. Yine görmezse anakart gitmiş çöp.

https://drive.google.com/open?id=0B0MKgCbUM0itNVB1elljU2NPR0k

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Şunu yükle bir daha bilgisayara bağlamayı dene. Yine görmezse anakart gitmiş çöp.

https://drive.google.com/open?id=0B0MKgCbUM0itNVB1elljU2NPR0k

hocam yükledim.

sağ altta bildirim alanında çok kısa bir süre usb simgesi gelip gidiyor. çeyrek saniye anca.

usb takılma çıkarılma sesi arka arkaya geliyor.

sonra mouse da eski tabirle kum saati simgesi çıkıyor 2 3 saniye o kadar başka bişey olmuyor.

aygıt yöneticissinde de bilinmeyen aygıt simgesi geliyor.

zenfone forumlarında gezindim ordaki flaşlamları falan denedim tepki yok.

anakart çöp mü oldu acaba.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Flaşın yanmasına sebep anakartta akım kaçağı olduğuna işaret olabilir diye bir teorim var. Bende baktım forumlarda falan hiç böyle bir sorun yazılmamış. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 939 Toplam Mesaj: 5
asus zenfone recovery