folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Ateist Olmak İstiyenlere,Din Konusunda Kafasında Sorular Olanlara Benden İlaç :)

Ateist Olmak İstiyenlere,Din Konusunda Kafasında Sorular Olanlara Benden İlaç :)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Ateist im ve mutluyum , kimseye kötülüğüm de yoktur

şukadar diyorum ben kimseye gelin ateist olun demiyorum ama olmak isteyen olsun kafasında merak olanlarda eklesin msn

Eğer ben sırf inanmadığım için , ( eğer bir din varsa )  ceza çekeceksem ,yanacaksam   RAZIYIM

hiç kimsenin baskısıyla yapılmayan şey benim yaptışımdır

dine inanherkez baskı sonucu o dine mensuptur , örnek iylik yapki cennete git ve ibadet et

bunlar koşuldur baskidir kimse size müslümansınız diye cenneti bedava vermiyor

türban tabiki bir baskı karşılı giyilen birşeydir , niye durudk yere öle bişi giyilsin?

önemli olan burda kimin ne giydiği deil , düşünce biçimidir ama türban takanda gelip bu benim kendi isteğim düşüncem diyemez çünki onu tak diyen birşey var takması için zorlayan bir durum var

Bu konu çok uzar bn de tüm davamı yeterince sürdürdüğüme inanıyorum artık yeter bırakıyorum dinler arasi konuşmayı ama Ateist liğimden ölene kadar

vazgeçmiycem , isteyen istedine inansin umrumdami sanki

Alldebrid Türkiye / IDM Türkiye yetkili bayi. ulaşmak isteyen mail atsın tyfn.panxer@gmail.com yada telegram https://t.me/PanxeR
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek
    vampire bunu yazdı:
    -----------------------------

inanmayanlar ve inananlar bunlar ana iki ayrı kutuptur malumunuz din konusunda fetva vermeyeceğim verme hakkım yetkim yok haa merak eden varsa gider diyanete sormak serbest madem din diye bir şey yok diyaneti mat eder tabi bu bi teorem inanmamakta bir seçim inanıpta yanlış inanmak buda inanmamak aynısı burada tek kızdığım nokta din peygamberlerinin felsefeci olarak nitelendirilmesi neden kızıyorum

- Diyelim herşeyi uydurdu peygamberler hadi kendi döneminde menfaat sağladı öldükten sonra ne menfaati var milletin günah işlememesinden

- Diyelim herşey uydurma teknelojinin olmadığı dönemde tatlı suyla tuzlu suyun karıştırılmadığını bildirmek nasıl açıklanır ve burada nasıl bir menfaat oluşur

- Felsefe denince aklınıza hep insanların inandıkları şeyleri yanlış sayıp yermek mi gelir yoksa herşeyi adam akıllı sorgulamak mı?

- Bakınız buradaki üyelerin çoğu sokakta gördüğümüz ama tanımadığımız insanlar birbirimizi kandırmayalım böyle çok şey biliyorum ben yalanlarınada anca nette saklanırsınız ve bu sadece kendinizi kandırmak olur

Her felsefeci dünyayı farklı şekilde yorumlamıştır. Yorumlama amacı da, kendi bildiği doğruların evrensel olarak kabul edilip herkesin öyle yaşaması istenir. Bu konuda bana haklısın gibi cümleleri işitir gibi oluyorum. Mesela hristiyanları düşündüğümüzde, kilisenin topluluklar üzerinde hükmünün bitmemesi için kilisenin başvurmadığı yollar kalmamıştı. İslamiyet'e genel anlamda baktığımızda Arap kavimiyetçiliği ve milliyetçiliği üzerine kuruludur, birileri bana "dinde milliyetçilik olmaz" sözüyle savaş açabilir ben de onlara Osmanlı'ya bakmalarını söyleyebilirim. Sence herkesin Araplaşması söz konusu değil midir? Diğer olaya gelince "o konuda fikrim olsaydı belirtirdim". Felsefe ile uğraşmak, insanların inandıkları felsefeyi yanlış sayıp yermek olsaydı, bugün dört büyük kitaba başlamazdım. Çok şey biliyorum, siz cahilsiniz gibi bir kelime grubu gördün mü cümlelerimde?

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karat
    karat's avatar
    Erkek
    ontedi bunu yazdı:
    Rak_BenAdam bunu yazdı:

Chaoser bunu yazdı:
    Dinimizde en başta alkol yasak değildir araştıranlar görebilir.

bi de böyle demezler mi. eğer alkolün yasak olduğunu söylüyosan bunu neye dayanarak söylediğini d eaçıkla

adam yukarda vermiş ayetleri bak. bundan daha ötesi var mı Kur'an da yazıyo işte. başka nerden araştırcan.

Bunu ben söylemiyorum, git iyice öğren istersen vasıflarını. Terk edilmesi için kademe kademe ayetler üretilmiştir. Sevgili "karat"çığım ithamların daha düzgün olursa çok iyi olur, zira size göre dinsiz olan ahlaksız olmuş oluyor. Emin ol ne içki, ne sigara vs..  yok. Benim son sözüm, dinler dönemin en iyi felsefecilerinin derlemesidir. Kapatalım en iyisi, anlamamak için ısrar etmenin anlamı yok.

Din dönemin en iyi felsefecilerinin uydurması öylemi???

E yuhh artık bi insan okuma yazma bilmeden bi gecede felsefeci mi olur be kardeşim?

Bi felsefeci bi parmağını göstererek ayı ikiye nasıl böler be kardeşim??(Uydu fotoğrafları bile doğruladı).

Bi felsefecinin parmaklarının arasından tüm orduya yetecek kadar su nasıl çıkar??

Bi felsefeci kısa zamanda resmi 100000 insanı nasıl toplar etrafına? gayri resmi 1 milyon olduğu söyleniyor.

Sen bi peygamberle bi felsefeciyi karşılaştırmıyorsun sadece aklını bilerek yönlendirmeye kendi kafanda hurafelerle sorular  yaratmaya çalışıosun.

Neden 4 büyük kitapta aynı peygamberin ismi geçer daima?Farklı zamanlarda farklı kavimlere gönderildiği halde hepsi daima tek ismi zikreder.?

İnsanlar durup dururken zırt diye üremedi haliyle ve sende Adem babamızdan ürediğini düşünüyorsundur sanırım.Bilmiyom belki o konudada maymundan geldiğinizi söyleyebilirsiniz ama ben adem babadan geldiğinizi düşündüğünüzü varsayıyorum.Herkes sadece adem ve havva dan olduğunu biliyor ama onlar durup dururken nasıl oldular?Topraktan oldular demeyin şimdi dururken toprak onları dışarı fırlatacak hali yok heralde?

Yani yüzlerce soru var sizin cevaplayamayacağı ama hala siz inanmıyorsanız o size kalmış biz söyleyeceğimizi söyledik tebliğ ettik.

Son olarak şunu söyleyim harun yahya nın böyle konularda güzel ve net açıklamaları var incelerseniz hiçbirşey kaybetmezsiniz.

SAYGILAR

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı:

Ateist im ve mutluyum , kimseye kötülüğüm de yoktur

şukadar diyorum ben kimseye gelin ateist olun demiyorum ama olmak isteyen olsun kafasında merak olanlarda eklesin msn

Eğer ben sırf inanmadığım için , ( eğer bir din varsa ) ceza çekeceksem ,yanacaksam RAZIYIM

hiç kimsenin baskısıyla yapılmayan şey benim yaptışımdır

dine inanherkez baskı sonucu o dine mensuptur , örnek iylik yapki cennete git ve ibadet et

bunlar koşuldur baskidir kimse size müslümansınız diye cenneti bedava vermiyor

türban tabiki bir baskı karşılı giyilen birşeydir , niye durudk yere öle bişi giyilsin?

önemli olan burda kimin ne giydiği deil , düşünce biçimidir ama türban takanda gelip bu benim kendi isteğim düşüncem diyemez çünki onu tak diyen birşey var takması için zorlayan bir durum var

Bu konu çok uzar bn de tüm davamı yeterince sürdürdüğüme inanıyorum artık yeter bırakıyorum dinler arasi konuşmayı ama Ateist liğimden ölene kadar

vazgeçmiycem , isteyen istedine inansin umrumdami sanki

PanXer Hocam Forumda Taktirle Takip ettiğim kişiliklerden vede Sevdiğim bir Mürit Kardeşimdir, Tabiki Fikirlerine Saygı duyuyorum, Ancak Kafama bişey takıldı Sadece giyim şeklinin seçimi ile ilgili olarak, Hocam İnsanlar her Canının istediğini yapamazlarki, ister dini bir baskı olsun isterde olmasın, Bir kere Toplumda bile Belli bir çereye kadar olan Dava ve Yaşantılar Restlenmektedir. Kabul görmemektedir.

Örneğin Müslüman bir Toplumun içerisinde isen Türbanla Gezmen gerekir, Bu Bir Dayatma değil Bir O Topluma olan Saygıdan da olsa uygulanması gereken bir Durumdur. Kanaatimce tabiki.

D,n Konusundaki fikirlerinede Gelince, Yanmanı istemem Şahsen, ama Öyle Görünüyorki, Senin örneğin Namaz Kılan ve kılamayan iki komşu bakkalın hikayesine uyuyor, Namaz Kılan Cehennemlik olmuş, Kılmayan ise Cennetlik Sormuş tabiki Namaz Kılan neden bu durum, Sen Yalan şahitlik ettin o Etmedi, Sen Teraziye Hile Kattın o Katmadı, Sen Başkalarının Kızlarına Yan Gözle Baktın o bakmadı dediler. Bu yüzden Namaz Kılmadığı halde adam Kötülükten men bir hayat yaşadığından Cehennemlik olmamıştır.

Esasında Cehennem Namaz kılmayanlar için var denilemez, YAda Allahın bir emrini yerine getirmeyenler içinde var denilemez, Cehennem Kötülük edenler için vardır, Ha sen dersenki Ben Özgürüm istediğimi yaparım İstesem bu gece Komşumu çocukları ile birlikte Boğazlar öldürürüm Sonrasında da bana bişey olmaz dersen yanılırsın Ey insanoğlu.

Ancak PanXer Kardeşim İyi bir insana benziyor Ne diyim, Sanırım Saf kalbiyle bişiler demişsin Vede kendincede Güzel düşünceler Sarfediyorsun, Umarım dediğin gibidir. 

Estetik olan her şey çekicidir.. Güzel huyda ise estetik, hüner ister..
Toplam Hit: 8537 Toplam Mesaj: 85