folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Autodesk Inventor İçin Donanım Tavsiyesi

Autodesk Inventor İçin Donanım Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek

Öncelikle Merhabalar,

Zaman zaman autodesk inventor ile hobi çizimler yapıyorum. Elimde bir masaüstü bilgisayar var özellikleri aşağıdaki gibi.

Şimdi buna ne eklesek hatrı sayılır bir hızlanma elde ederiz. Hep dişli çarklar üzerine çalışıyorum. Genellikle elemanı 60 parçayı geçmeyen redüktörler tasarlıyorum. Ama bu yavaşlık iyice canımı sıkmaya başladı. Hele hele arkada başka açık uygulamalar var ise iyice sapıtıyor. Resimdeki yeşil segmanı parça kütüphanesinden atarken mevlana gibi döndü cursor.

1234567B tarafından 17/Eki/17 02:36 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

yakın bir geçmişte araştırdım bunu

https://www.tahribat.com/forum/laptop-inceleme-sonucu-notlarim-ve-tavsiye-istiy-232105

edit: sen zaten koyuya yazmışsın :)  neyse yinede dursun. 

futurist tarafından 17/Eki/17 02:42 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

https://www.tahribat.com/forum/laptop-inceleme-sonucu-notlarim-ve-tavsiye-istiy-232105

Hocam o benim laptop idi. Yeni almıştım. Çokta beğenmiştim nazarmı değdi gömülü batarya anakart yuvasında tam oturmamışmış. Şöyle kucağımda çalışırken kenara koydugumda kapanıyordu iadeye verdim hepsi buradaya bakalım ne olacak :D Yine emektar masaüstüne kaldık.

Konu dışı Edit:

Memeleketin çöpü çıkmış arkadaş. 1 hafta önce 2700e almıştım laptopu şimdi 3700 olmuş. Hesapta iade alıp tekrardan aynısından sipariş vermek vardı 

1234567B tarafından 17/Eki/17 02:50 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi
    1234567B bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Hocam o benim laptop idi. Yeni almıştım. Çokta beğenmiştim nazarmı değdi gömülü batarya anakart yuvasında tam oturmamışmış. Şöyle kucağımda çalışırken kenara koydugumda kapanıyordu iadeye verdim hepsi buradaya bakalım ne olacak :D Yine emektar masaüstüne kaldık.

Konu dışı Edit:

Memeleketin çöpü çıkmış arkadaş. 1 hafta önce 2700e almıştım laptopu şimdi 3700 olmuş. Hesapta iade alıp tekrardan aynısından sipariş vermek vardı 

o gönderdiğin laptobun özellikleri nasıldı.

araştırırken çok önemli bir husus şu var. mesela lenova bir yıl içinde atıyorum 5560 kodlu bir bilgisayar üretmiş olsun

sen bakıp seçiyorsun gidip alıyorsun ama adamlar bu 5560 dan inan 8 tane çıkarmış aynı tıpatıp.

karşılaştırma sitesinden baktım hiç bir fark yoktur yazıyor ama fiyatlar 2800, 3000, 2950 diye geçiyor.

oda yetmedi bazı serilerde düşük kalitede olan 3000 tl iken yüksek özellikte olan inan 2650 ye satılıyordu. buda aynı kod..

bu yüzden dikkat edilmesi gereken:

mesela ürün şu olsun: dell inspiron 3540 ( ürün kodu FGTH3456YH) yazıyor yanında

işte buradaki kilit nokta ürün kodu kısmıymış gerisi hikaye tamamen müşteri aldatmacası.

sen laptobunun ürün koduna bak diğer serilerinede bak,   hazır gitmişken eğer farklı model değişimi olacaksa  değiştirmeye çalış

futurist tarafından 17/Eki/17 03:06 tarihinde düzenlenmiştir

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Senin işin büyük oranda ekran kartıyla, quadro kart tak, eski birşey olsa bile tatmin edecektir. Quadro FX4800 falan vardi. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    1234567B
    1234567B's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı
    1234567B bunu yazdı
    futurist bunu yazdı

Konu dışı Edit:

o gönderdiğin laptobun özellikleri nasıldı.

araştırırken çok önemli bir husus şu var. mesela lenova bir yıl içinde atıyorum 5560 kodlu bir bilgisayar üretmiş olsun

sen bakıp seçiyorsun gidip alıyorsun ama adamlar bu 5560 dan inan 8 tane çıkarmış aynı tıpatıp.

karşılaştırma sitesinden baktım hiç bir fark yoktur yazıyor ama fiyatlar 2800, 3000, 2950 diye geçiyor.

oda yetmedi bazı serilerde düşük kalitede olan 3000 tl iken yüksek özellikte olan inan 2650 ye satılıyordu. buda aynı kod..

bu yüzden dikkat edilmesi gereken:

mesela ürün şu olsun: dell inspiron 3540 ( ürün kodu FGTH3456YH) yazıyor yanında

işte buradaki kilit nokta ürün kodu kısmıymış gerisi hikaye tamamen müşteri aldatmacası.

sen laptobunun ürün koduna bak diğer serilerinede bak,   hazır gitmişken eğer farklı model değişimi olacaksa  değiştirmeye çalış

Aldığım laptop buydu hocam.

http://www.hepsiburada.com/dell-inspiron-5567-intel-core-i7-7500u-8gb-1tb-r7-m445-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-fhdg50f81c-p-HBV00000794K6

İşin garibi aynı satıcıdan almıştım. 1000lira zam yapmış. Onun öncesindede 2600 idi 3 gün içinde 120 lira kadar zam yaptı. Sonra baktı herhalde gidiyor bu laptop 1000lira daha arttırayım dedi :D

@kaan hocam eyvallah sağolasın.

1234567B tarafından 17/Eki/17 03:24 tarihinde düzenlenmiştir

arbeit macht frei
Toplam Hit: 1776 Toplam Mesaj: 6
autodesk inventor