folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Avira Filezillayı Virüs Sanıyor..

Avira Filezillayı Virüs Sanıyor..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek

Hay ben bu Aviranın... Kapatıp açtığımda sıkıntı çıkarmadı.. Tam FTP ye dosya atarken hem Setup hem exe yi virüs olarak görüp sildi yine.. palakan229 senin tavsiyene uyup bitdefender kuruyorum. kampanya devam ediyormuş son 16 saat.. O değilde bunun setup dosyası 430MB biraz fazla büyük değil mi ?

Yargılamak için bilmek, bilmek için anlamak, anlamak için dinlemek gerekir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

abi nası siliyo, avira uyarı verir sen kaldır dersen kaldırır. sen işlem yapmazsan bloklar, güvenilir olarak işaretlersen sorun kalmaz. ayrıca ben de avira kullanıyorum filezillayla bi problem yok.

test 1 2
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

antiler arada sapıtıyor geçen günde avast yutuba girince uyarı veriyordu sonra düzeldi 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    hsyN bunu yazdı

abi nası siliyo, avira uyarı verir sen kaldır dersen kaldırır. sen işlem yapmazsan bloklar, güvenilir olarak işaretlersen sorun kalmaz. ayrıca ben de avira kullanıyorum filezillayla bi problem yok.

Vallahi kardeşim ben kaldır demeden bi bakmışım çiiiuuuvv dosyalar ortalıkta yok.. Sağ altta "Kaldır" ve "Ayrıntılar" diye iki düğme çıkıyor ikisine de daha basamadan bakmışım dosya hakkın rahmetine kavuşmuş.. Az demin avirayı kaldırdım Bitdefender kuracaktım o da ne ruh hastası program, kendinden başka kaç antivirüs, anti-malware vs. kaç program varsa hepsinin kaldırılmasını istiyor.. Bu yüzden bitdefenderi de eledim. Kullanışlı güzel AVG ve Panda harici başka bir antivirüs tavsiye eder misiniz ? Avast kasıyor diyorlar doğru mu ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı
    Avast kasıyor diyorlar doğru mu ?

yaklaşık 2 senedir avast kullanıyorum 2 3 ayda bir başka antivirüs yükleyip bilgisayarı komple tarıyorum crack dosyalarının dışında virüs çıkmadı

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    adeleks bunu yazdı
    TR-SCOPJE bunu yazdı
    Avast kasıyor diyorlar doğru mu ?

yaklaşık 2 senedir avast kullanıyorum 2 3 ayda bir başka antivirüs yükleyip bilgisayarı komple tarıyorum crack dosyalarının dışında virüs çıkmadı

Eyvallah hocam oldukça az kullanıyormuş sistem kaynaklarını. Şuan baktım da Filezilla 16k, Firefox 360k gösteriyor. Ben de şimdi Avast kuracağım. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

her gün saatlerce avira açıkken filezilla kullanıyorum hiç böyle sıkıntı yaşamadım :/

:|
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

her gün saatlerce avira açıkken filezilla kullanıyorum hiç böyle sıkıntı yaşamadım :/

Bunarın veritabanları aynı değil mi ? Bi bana mı kıllık yapıyor namıssız program? Durduk yere sildi düzenimi bozdu.. Acaba Avira Free kullandığım için mi oldu? Plus kullansam düzelir mi ki ?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı

Bunarın veritabanları aynı değil mi ? Bi bana mı kıllık yapıyor namıssız program? Durduk yere sildi düzenimi bozdu.. Acaba Avira Free kullandığım için mi oldu? Plus kullansam düzelir mi ki ?

Şimdi setup dosyasını indirip test ettim, adware uyarısı veriyor sourceforge setupına. Bu virüs değildir, setup dosyasıyla beraber başka reklam amaçlı programların reklamını içerdiği için böyle bir uyarı verdirtmeye başlamış. Orjnal setupu çıkardım setupdan şunu indirip kurar mısın bakalım uyarı verecek mi;

http://bit.ly/1luYsYO 

Bu da verdiği uyarı;

Begin scan in 'C:\Users\PesimistzOmbie\Desktop\FileZilla_3.8.0_win32-setup.exe'
    C:\Users\PesimistzOmbie\Desktop\FileZilla_3.8.0_win32-setup.exe
     [DETECTION] Contains virus patterns of Adware ADWARE/InstallCore.A.152

Burlarda taratınca da temiz gözüküyor sourceforge setupu. Muhtemelen avira bir sonraki güncellemede düzeltecektir bu uyarıyı.

https://www.virustotal.com/tr/file/a55781763b9eda6fe11b3443754c9b2505bbf08016a3c265745957db0d247c58/analysis/
    http://r.virscan.org/report/f5d667b1782d511e1e7686d12f0a6403.html

pesimistzombie tarafından 04/Nis/14 19:43 tarihinde düzenlenmiştir

:|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR-SCOPJE
    TR-SCOPJE's avatar
    Erkek
    TR-SCOPJE bunu yazdı

Şimdi setup dosyasını indirip test ettim, adware uyarısı veriyor sourceforge setupına. Bu virüs değildir, setup dosyasıyla beraber başka reklam amaçlı programların reklamını içerdiği için böyle bir uyarı verdirtmeye başlamış. Orjnal setupu çıkardım setupdan şunu indirip kurar mısın bakalım uyarı verecek mi;

http://bit.ly/1luYsYO 

Bu da verdiği uyarı;

Begin scan in 'C:\Users\PesimistzOmbie\Desktop\FileZilla_3.8.0_win32-setup.exe'
    C:\Users\PesimistzOmbie\Desktop\FileZilla_3.8.0_win32-setup.exe
     [DETECTION] Contains virus patterns of Adware ADWARE/InstallCore.A.152

Burlarda taratınca da temiz gözüküyor sourceforge setupu. Muhtemelen avira bir sonraki güncellemede düzeltecektir bu uyarıyı.

https://www.virustotal.com/tr/file/a55781763b9eda6fe11b3443754c9b2505bbf08016a3c265745957db0d247c58/analysis/
    http://r.virscan.org/report/f5d667b1782d511e1e7686d12f0a6403.html

PesimistZombie Allah senden razı olsun. Benim için zahmete girip halletmişsin mevzuyu. Aynen dediğin yöntemle bu sorunu çözdük çok şükür. Bir kaç sefer de hususi olarak tarattırdım Avira ile senin gönderdiğin reklamsız FileZillayı sıkıntı çıkarmadı. Diğer şeylerin hiçbirine lüzum kalmadı. Kolay gelsin. Saygılar..

Toplam Hit: 4606 Toplam Mesaj: 21