Avrupa'da İş İmkanı Bulmak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    schwarzseherisch bunu yazdı

cok sagol nessaj hocam. sevdigim biri yok ailemede bagim yok, ozgur biriyim. 

mavigozludev hocam sen hangi ülkeye gittin onuda yazsaydin cok iyi olurdu :D

iltica basvurusu yapmayi dusunuyorum en son care zor bi olaymis ama.

Almanya berlin hocam unutmuşum :D hayat pahalılığı bence buradan daha az :D

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek
    schwarzseherisch bunu yazdı
    Frosttear bunu yazdı

Networkle ilgili bilgin varsa ATOS.pl adam arıyor network mühendisi bazında.

Şu an bende Polonyada bu şekilde çalışıyorum. 

Lehçe kursu ayarladılarda kişisel sebeplerden gitmedim, iş arkadaşlarımın hepsiylede ingilizce konuşup anlaşıyorum. Yani lehçe öğrenmek zorunda değilsin. Tanıştığın hatunlarında geneli biliyor o konudada sıkıntı çekmezsin ;)

hocam bi güvenlik/bodyguard şirketi falan sanırım bunlar? eleman aranıyor şeklinde bi yer göremedim emin misin acaba?

Hocam Network şirketi diyorum sen güvenlik/bodyguard diyorsun oldu mu şimdi? :)

Kariyer sekmesinden bakabilirsin, ama network bilginin sağlam olması lazım.

Ayrıca bol keseden sallayan kimseyede inanma :) Yok bir halam böyle görmüşte yok bir dayım vardı almanyada böyle demişte falan komik hep..

Bende Esconda gibi düşünüyorum. Türkiye daha gelişmiş diyemem ama Istanbul (Diğer büyükşehirlerde bulunmadığım için yorum yapamam) daha gelişmiş şekilde tabiki..Senin ne aradığına bağlı tamamen..Normal sade huzurlu bir hayat arıyorsan buralarda var, ama yok ben hergün şehit haberleriyle uyanıcam, her hafta benzine 10-20 kuruş zam yapıp ırzımıza geçtiklerini görücem diyorsan o ayrı ..

Esconda'nın dediğine tezat olarak basit bir işte çalışmıyorsan maaşlar okadarda düşük değil (düşük ama okadarda değil)..
    Ayrıca yemek içmek/alkol son derecede ucuz..Yani Türkiyedeki gibi bana bir tepsi shot bardağı ayarla dediğimde karşıma 150 tl hesap çımıyor..15 tl ye hallediyorum, keyfime bakıyorum..Fırsatın varsa 1.Dünya ülkelerine git tabi, UK-Fransa-Almanya vs düşünme bile yani..

Kötü yanlarıda yok mu tabiki var ama bunlardan ayrı bahsederiz ciddi düşünüp iş teklifi falan alırsan..

Ama sen siktiret bu dediklerimide kararını iyice düşün, ayrıca işkembeden sallayan, tecrübeyle veya sağlam kaynakla değilde arkadaşından duyduğunu gelip burada "bakın bakın ben biliyorum" şeklinde artistlik yapmaya çalışanlara inanma..

Şimdiden kolay gelsin ne diyeyim, büyük kararlar bunlar iyi düşünmek lazım..

Frosttear tarafından 23/Eyl/12 13:40 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

http://a1209.hizliresim.com/11/r/d9y6k.png

hocam adres yalnış o zaman:D

=)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Frosttear
    Frosttear's avatar
    Erkek

http://pl.atos.net/pl-pl/

ama sen atos.net tende girip ingilizce olarak devam edebilirsin pek tabi :)

Kusura bakma benim hatam, buradan google a yazınca PL olarak eleyip gönderiyor :)
    Sen TR'den yazınca arama sonuçlarında o şekilde çıkmıştır PL adresi.

Frosttear tarafından 23/Eyl/12 13:50 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HugeBroly
    HugeBroly's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı

Millet çöküşte olan Almanyadan ekonomisi çıkışta Olan Türkiyeye dönmeye çalışıyor, siz tam tersini istiyorsunuz.Öyle gıçınızdan sallamayın efenim 1400-1700 lira işsizlik maaşı falan diye.Olsa bile o size bize değil Avrupa vatandaşına öngörülen hizmet.

Ha Polonyayı araştırıyorsan burada maaşlar içler acısı, alabileceğin en yüksek maaş 2000 zl olsa 1000 tl ye tekabül ediyor.Bununla biirlikte 4 dil bilen arkadaşım aylık 700 lira gibi birşey alıyor, part time değil.

İşin acı gerçeğine gelecek olursak.Ben Polonyadayım her Türkiyeye gelişimde onur ve gurur duyuyorum.Türkiye gelişiyor ama siz hep aynı hissediyorsunuz.

İsponyallar dahi batan ekonomisinde acaba Türkiyede iş fırsatları nasıldır diye araştırıyor, iyice itin götüne soktunuz güzel ülkemi.

ülke güzelse gel türkiyede yaşa paşam, ne işin var polonyada ? 

hoş bedenlerin içine kafanızda hayal ettiginiz ruhları koyup adına aşk diyorsunuz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Diyelim ki ordaki biri 3-4 bin dolar maaş alıyor. Vay amk iyi falan diyorsan şöyle diyim ordaki kıyafete yiyeceğin fiyatına vs baktın mı? Siktirboktan bir t-shirt 100 dolar amk. Millet sadece paraya bakıyor. Tamam adamlar daha rahat yaşıyor ama mantık şu... Sen kaç lira maaş alıyon x kadar ben y kadar x-y hesaplıyor orası daha iyiymiş diyor :)

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

ekonomik sebepler geri planda benim için. hani avrupada "iyi" bir ülkede olayım fakir olayım sorun değil.

=)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı

Millet çöküşte olan Almanyadan ekonomisi çıkışta Olan Türkiyeye dönmeye çalışıyor, siz tam tersini istiyorsunuz.Öyle gıçınızdan sallamayın efenim 1400-1700 lira işsizlik maaşı falan diye.Olsa bile o size bize değil Avrupa vatandaşına öngörülen hizmet.

Ha Polonyayı araştırıyorsan burada maaşlar içler acısı, alabileceğin en yüksek maaş 2000 zl olsa 1000 tl ye tekabül ediyor.Bununla biirlikte 4 dil bilen arkadaşım aylık 700 lira gibi birşey alıyor, part time değil.

İşin acı gerçeğine gelecek olursak.Ben Polonyadayım her Türkiyeye gelişimde onur ve gurur duyuyorum.Türkiye gelişiyor ama siz hep aynı hissediyorsunuz.

İsponyallar dahi batan ekonomisinde acaba Türkiyede iş fırsatları nasıldır diye araştırıyor, iyice itin götüne soktunuz güzel ülkemi.

"ispanya dahi" derken neyi kastettin hocam.İspanya nin ekonomisi super ama onlar bile TR ye hayran mi demek istedin. İspanya nin ekonomisinin cok iyi oldugunu hatirlamiyorum gecmistede. Polonya dersen zaten aman aman bi ekonomileri yoktu ki bildigim kadariyla. 

Almanya ya gelrsek, durum cokmekten ziyade bol keseden dagitmayi azalttilar, dunya genelide zaten ekonomik bi sikinti var.1300-1400 issizlik maasi felanda yok zaten, ben ordayken Turk bi abimiz 350 euro ya dusurduler benim yardimi diye hayiflaniyodu ama zaten arkadas 19 senedir burdayim daha ise girip calismadim diyen bi tipti :) ilk giden kusaklar gibi deli paralar alamiyo su an isciler orda tabiki, ama hala gayet guzel imkanlarla calisanlar mevcut. Turkiye hep yukseliyo yukseliyo da nereye yukseliyo onu anlamadim ben :) vatandasin cebine girenden cok g.tune giren var :) habire butce fazla veriyo buyuyoruz diyolardi 8.5 milyar dolar acik verdi diye haber okudum iki gun once :) ben anlamadim ki bu isi :)

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Diyelim ki ordaki biri 3-4 bin dolar maaş alıyor. Vay amk iyi falan diyorsan şöyle diyim ordaki kıyafete yiyeceğin fiyatına vs baktın mı? Siktirboktan bir t-shirt 100 dolar amk. Millet sadece paraya bakıyor. Tamam adamlar daha rahat yaşıyor ama mantık şu... Sen kaç lira maaş alıyon x kadar ben y kadar x-y hesaplıyor orası daha iyiymiş diyor :)

100dolarlik yerden alisveris yapicaksan TR de de 500 liraya pantalon alan tanidiklarim var :)

Onceki sayfadaki postumu okumani tavsiye ederim "giyecek kiyafet fiyatlari" hakkinda ornek olmasi acisindan.

.
Toplam Hit: 6731 Toplam Mesaj: 40