folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Avrupaya Yerleşmek Soru-Yardım

Avrupaya Yerleşmek Soru-Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kirmizi27
    Kirmizi27's avatar
    Erkek

Selamlar mürid(e)ler Avrupa ülkelerinden her hangi birinde oturma hakkı ve çalışma hakkı alınabilmesi için izlenecek yok nedir ? Bilgisi olan mürid(e)ler tecrübelerini aktarabilir mi acaba? Eğitim durumu para durumu elçilik melçilik bu tarz işler nasıl yürüyor ? 

Aşk
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patron_38
    patron_38's avatar
    Erkek

UK  ankara antlasmasini incele en kolay yolu bu 

yan cizdim
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byhewal
    byhewal's avatar
    Erkek

Hayallerini yıkmak istemem ama tek verim alacağın yöntem "Aile birleşimi" yani evlenerek gelmen daha faydalı olur yoksa Türkiye'ye ve yaşadığın hayata hasret bırakırlar seni.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kirmizi27
    Kirmizi27's avatar
    Erkek

@patron_38 Hocam teşekkürler araştırmalara başladım bile 

@byhewal Neden ki hocam ? Siz hangi ülkedesiniz ?

Aşk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

norveçe talaş fabrikalarına bir bakmanı tavsiye eederim.

finlandiya çok gözel gaç gel

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

En kolay yolu gitmek istedigin ulkede bir is bulmak, geri kalanini onlar halleder.

Bu kekolar dinciler ibneler vs iltica icin basvuruyor, bi bilgim yok o konuda.

Paran varsa kendin bir firma kurabilirsin her hangi bir ulkede, sonra director olacagin icin once calisma izni sonra oturma iznine basvurabilirsin, %90 sorun yasamazsin.

Ogrenci olarak gidebilirsin, ucuz okullardan birine basvurarak.

Baska da birsuru yolu vardir ama simdilik aklima gelenler bunlar.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Hocam internette bu tarz 9999999999999999999999999 tane konu var.

Merak ettiğin konuda tabiki konu açabilirsin ama bi google amcaya danış yahu.

Gideceğin ülkenin dilini biliyor olman çok önemli. İngilizce + o ülkenin dili.

Ayrıca bir meslek sahibi olmanda önemli. Bunlara sahip olmasına rağmen orada istediği işi yapamayan zorlanan çok fazla insan var.

Ankara anlaşması da herkesin kafasına göre kullanabileceği bir anlaşma değildir.  Kısacası Ankara anlaşmasının özeti: "Bu anlaşma ile Türk vatandaşları İngiltere’de iş kurabilir, bir iş yerine ortak olabilir, bir işletmeyi satın alabilir." yani sen bunları yapabilecek düzeyde değilsen gidemezsin.

En temizi dil okulu/universite diye gidip orada bir şekilde kalmaktır. Yada evlilik ikinci sıralamada olabilir. Tabi evlilikte kötü bir kadına düşersen hayatın s2lebilir, onada dikkat etmek gerekir.

Oturum ve çalışma izni için ülkendeyken oradaki işlere başvurup, kabul alman gerekiyor. Bu da firmasına göre değişim göstermektedir. Bazen ülke sana oturum/çalışma izni de vermeyebilir.

Eğitim, para vs hepsi de ülkesine ve ne istediğine göre değişir. Burada insanların sana tek tek anlatabilecekleri konu değil. Dediğim gibi elinin altında google da çok fazla sayıda bilgi var.

forumtr nin yurt dışı bölümünde çok fazla sayıda bilgi var. Her ülke için ayrı başlıklar var. Tavsiye ederim.

EmiRReiS tarafından 01/Ağu/17 14:44 tarihinde düzenlenmiştir

.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam öyle genel birşey sormuşsun ki. Avrupada genelde her ülkenin çalışma ve oturma izni verme prosedürleri ve verdiği süreler farklı.

Önce eğitim durumun, yabancı dil bilgin ve maddi durumun hakkında biraz ayrıntıya gir ona göre alternatif yolları ülkesine göre yazanlar olur. Ben şuan eğitim vizesi ile Almanya'dayım haftada 20 saat çalışma iznim var. Aynı şekilde geçen hafta İtalya'da bir üniden de kabul aldım, öncesinde baya kovaladığım için prosedüre hakimim. Ama mesela örnek olarak u iki ülkenin vize ve çalışma izinleri tamamen farklı.

Tavsiyem önce hedef bir ülke seç, ondan sonra o ülkede en az 1-2 ay maddi olarak kendimi finanse edebiliriyim diye bak. Bunlar tamamsa ülkenin konsolosluk sitesine girip vize şarlarını incele.

Yoksa avrupa ülkelerinde hali hazırda her işi yaparımcı insan bol, ondan fazladan böyle insan almıyorlar :)

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
Toplam Hit: 1227 Toplam Mesaj: 8
avrupa