Avukat Arkadaşlar Soru

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

icra takibi başlatmış olması gerekiyor.

sen borcunu ödemeden önce başlattıysa vergi ve masrafları da ödemen gerekecek icra dosyasına veya avukata. borcun bitmiş sayılmıyor yani.

yazmadan edit: sana 89/1 de gönderilmiş olabilir, konu yeterince anlaşılır değil. o zaman durumlar değişir.

uyap vatandaş varsa girip bi bakarsan yardımcı olayım.

not: avukat haksız azledilirse iş yarım kalsa dahi ücretinin tamamına hak kazanır, öyle basit değil o işler

alicem tarafından 12/Haz/19 14:32 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek
    alicem bunu yazdı

sen borcunu ödemeden önce başlattıysa vergi ve masrafları da ödemen gerekecek icra dosyasına veya avukata. borcun bitmiş sayılmıyor yani.

yazmadan edit: sana 89/1 de gönderilmiş olabilir, konu yeterince anlaşılır değil. o zaman durumlar değişir.

not: avukat haksız azledilirse iş yarım kalsa dahi ücretinin tamamına hak kazanır, öyle basit değil o işler

şöyleki benim asıl borcu kapatacağimı öğrenen avukat hemen sistemden icra dosyası açmış aynı gün içinde  borcu kapatıp borcu yoktur yazısı aldım   
    ertesi gün dilekçe ve borçu yoktur yazısı + mkbuzlarımla icra dairesine gidip  teslim ettim işlemi yapan müdür icra takibini durduracağını söyledi   
    yani bana yazılı herhangi bir tebligat borçlu olduğuma dair resmi tebliğ gelmeden şahıslar arasında borç  kapatıldı   bu adımdan sonra  birdaha icra takibi çıkarılamaz sanırım 

birde bu kadın diğer borçlularıda arayıp   tebligat vs göndermeden  polis telsizini açarak  yanımda polis var icraya gelicez diye tehtitler savurdu  baroya şikayet etsek ahlak dışı davranıştan disiplin vs cezasına tabi tutulma ihtimali varmı ?

onekine?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    volkan bunu yazdı
    alicem bunu yazdı

şöyleki benim asıl borcu kapatacağimı öğrenen avukat hemen sistemden icra dosyası açmış aynı gün içinde  borcu kapatıp borcu yoktur yazısı aldım   
    ertesi gün dilekçe ve borçu yoktur yazısı + mkbuzlarımla icra dairesine gidip  teslim ettim işlemi yapan müdür icra takibini durduracağını söyledi   
    yani bana yazılı herhangi bir tebligat borçlu olduğuma dair resmi tebliğ gelmeden şahıslar arasında borç  kapatıldı   bu adımdan sonra  birdaha icra takibi çıkarılamaz sanırım 

birde bu kadın diğer borçlularıda arayıp   tebligat vs göndermeden  polis telsizini açarak  yanımda polis var icraya gelicez diye tehtitler savurdu  baroya şikayet etsek ahlak dışı davranıştan disiplin vs cezasına tabi tutulma ihtimali varmı ?

disiplin cezasını bırak soruşturma açılıyor. Bir avukat, birini arıyor borçtan dolayı, adamın borçla alakası yok uzaktan akrabası borclu olan. ikinci aramada ses kaydına almış, sonra şikayet etmiş ama kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiş sonrasında bakanlıktan yazı geldi, kyok kararı kaldırıldı. Avukat hakkında soruşturma yapılıyor şu an. Vampir gibiler bunlar. Keşke ses kaydın olaydı da o polis telsizini götüne soksalardı onun. Bu tarz işlerde direkt avukat aramaz personeline aratır ama kendi kaşınmış galiba...

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Baroların disiplin birimlerinde bu konuyla ciddi manada ilgileniyor özellikle İstanbul Barosunu biliyorum. Lakin şöyle birşey var isteyen istediğine icra takibi başlatır. Hatta bunu meslek haline getiren dolandırıcılar var. Yurtdışında veyahut hasta birçok kişiye (Malı mülkü parası olan) İcra takibi başlatır. Önemli olan size gelen bildirimlere süresi içerisinde cevap vermek. Bunu kaçırdıktan sonra gerekli işlemler yapılır. Mevzuya uyananalar dava yoluna gider. Uyanmayan ise çeşitli üçkağıtlarla dolandırılır. Gelen evrakın niteliğine göre pm den yazarsan daha detaylandırabilirim. 

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek

Hocam sana resmi icra dairesinden tebligat gelene kadar onun arayıpta borcun var demesi birşey değişmiyor. Sen sana tebligat gelene kadar borcunu ödediysen senlik bir durum yok hiçbir ödeme yapmazsın. İcrayada gider itirazını yaparsın takip durur. Zaten senden hiçbirşey için ücret alamamalı. Sen en fazla 3. şahıs olarak eklenebilirsin davaya. İcra dairesi senin borcun var veya yoku tartışmaz, tartışamaz. Yargılama ve karar verme yetkileri yoktur. Onlar icra davası açar sen itiraz edersin durur. Akabinde İcra hukuk mahkemesinde 6 ay içinde itirazın iptali davası açması gerekiyor. Kesinlikle baroya şikaket edin.

Titanyumun gücü adına!!!
Toplam Hit: 1925 Toplam Mesaj: 16
ahlaksız haksız avukat