folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Avukat Arkadaşlardan Ricam İcra Mevzusu

Avukat Arkadaşlardan Ricam İcra Mevzusu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

avukat arkadaşlar şöyle bir problem var başımızda

geçmiş tarihte bi elektrikçiyle anlaştık talep açılacak filan ama bu adam hiçbir işe doğru düzgün el atmadı kendi işimizi kendimiz halletmek zorunda kaldık elektrik idaresindeki yapılacak evrak kürek işleri dahil sonra işi hallettik ve adam geldi dediki bana borcunuz var 1500 lira tabiki kabul etmedik işi biz yaptığımız için gitti bi daha görüşmedik şimdi fatura kesmiş şişire şişire göndermiş 6785 lira fatura güvenlikte kalmış beklemiş bide icra dairesinden yazı geldi üstüne herife ulaşmaya çalışırken nasıl bi yol izlerim ki bu herif yaptığı kazığın üzerine otursun

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

Fatura hangi aya ait ? BA/BS ye girecek bir miktar olduğu için sorun yaşamazsınız çünkü mutabakat yapılmamış. Faturayı oldugu gibi yollayın olsun bitsin. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

fatura 12.9 hocam icra olayını napcez peki

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

6785 liramı azımış

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Delegado_Zero
    Delegado_Zero's avatar
    Erkek

icra kagıdı ne zaman geldi ? itiraz süresini kaçırma derim. itiraz edersen en az 1 yıl uzuyor işlemler.  tabii bu süre zarfında senin haklı bulunman çok önemli. yoksa masraflar epey artar.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bul gavatı pompala hocam :) Nick-Kişilik uyumu olsun ... Geçmiş olsun... Daha önce benzerini yaşayan tanıdık var dediğim gibi pompalamasyon ile çözülüyor işler. İş icraya girdimi avukat parası otu booku bir sürü havaya para. En acilinden gidip fiziksel olarak bir avukat bulup durumu açıklayıp yönergeleri izleyip halletmeye bak durdukça şişer.

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam faturada teslim alan imza yok biz iyilikle çözülsün dedik adamı aradık açtı sonunda telefonu korkarak konuşuyo icraya verdim sizi diyo sözleşme yok bişey yok hak mı bu yaptığın istediğin para dedik ben bunu istiyorum diyo bizde gel al dedik dükkanına gidicem bakalım.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    essan
    essan's avatar
    Erkek

icra dairesinden ilamsız icra takibi yazısı geldiyse sana tebliğ edildiği tarihten itibaren 7 gün içinde itiraz etmen gerekli. İtiraz etmezsen o faturayı ödemek zorunda kalırsın. Bu yüzden tavsiyem fazla oyalanmadan itiraz yazısı hazırlayıp (internette çok vardır örnekleri) bu elektrikçi ile anlaşman olmadığını ve teslim alan kısmınında imzalanmadığı, imzalanmışsa imzanın sana ait olmadığını ve borcum olduğuna dair ortada sözleşme, senet v.b. bir delil olmadığı için itiraz ediyorum dersin o zaman o yazı geçersiz olur bozulur. Bu seferde sana dava açmak için delil toplamak zorunda.. Ayrıca; elektrikçinin avukatını bimer ve cimer'e şikayet edersen savcılık soruşturma açıp senden ifade alıyor şikayetçiyim dersen o avukatı kilitliyorlar yani duruşmalara falan katılamıyor sonrada o avukat sana gelecek şikayetini geri çekmeni isteyecek. Sende e-devlet ve uyap'da kayıtlı icra yazılarını kaldırmasını isteyeceksin 48 saat içinde o yazıyı kaldırıyorlar daha sonra şikayetini geri çekersin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

icraya itiraz davası veya dilekçesi vereceksiniz. 125 bin TL lik faturası kesilmiş her ay bir müşteriye 1 yıl sonra itiraz etti bu hizmetleri almadığına dair. Dava açıldı avukat 6-7 ay sürer dedi. Dava sürecince iflas kararı verebilir ödememek için veya üzerindeki malları satabilir dedi. Her türlü bize girecek gibi.

Bir avukat ile görüşün hocam. borçlu olduğun kesinleşmeden itiraz hakkın var diye biliyorum. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    essan bunu yazdı

icra dairesinden ilamsız icra takibi yazısı geldiyse sana tebliğ edildiği tarihten itibaren 7 gün içinde itiraz etmen gerekli. İtiraz etmezsen o faturayı ödemek zorunda kalırsın. Bu yüzden tavsiyem fazla oyalanmadan itiraz yazısı hazırlayıp (internette çok vardır örnekleri) bu elektrikçi ile anlaşman olmadığını ve teslim alan kısmınında imzalanmadığı, imzalanmışsa imzanın sana ait olmadığını ve borcum olduğuna dair ortada sözleşme, senet v.b. bir delil olmadığı için itiraz ediyorum dersin o zaman o yazı geçersiz olur bozulur. Bu seferde sana dava açmak için delil toplamak zorunda.. Ayrıca; elektrikçinin avukatını bimer ve cimer'e şikayet edersen savcılık soruşturma açıp senden ifade alıyor şikayetçiyim dersen o avukatı kilitliyorlar yani duruşmalara falan katılamıyor sonrada o avukat sana gelecek şikayetini geri çekmeni isteyecek. Sende e-devlet ve uyap'da kayıtlı icra yazılarını kaldırmasını isteyeceksin 48 saat içinde o yazıyı kaldırıyorlar daha sonra şikayetini geri çekersin.

hocam faturayı teslim alan sigortası olmayan kapıda duran biri türk vatandaşı değil bunla ilgili yapabileceğimiz bişey varmıdır.

Toplam Hit: 955 Toplam Mesaj: 10
icra mevzusu