Ay`A Yolculuk

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shadowjedi
    shadowjedi's avatar
    Erkek
    Ay'da işe yarar bir şeyler olaydı çoktan oraya çöreklenmişlerdi, muhtemelen ondan sebep gitmemeleri.

Takdire şayanı olmaz bu işin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    baristbt
    baristbt's avatar
    Erkek

Allura bunu yazdı:
    -----------------------------

warderpipi bunu yazdı:

crimeangel bunu yazdı:

c0der bunu yazdı:

ay'a gerçekten gidilebildi mi o bile belli değil a.k...

bana kalırsada 69 da aya falan gidilmedi. işin içinde başka işler dönüyo. mesela aya dikilen amerikan bayrağı videolarda dalgalanıyo. ayda rüzgar ne arar la. millet bunu farkedince işte düzenek yaptıkdı v.s. gibi zırvaladılar. bi işler dönüyo ama anlayan beri gelsin.

Dalgalanması bana hep normal gelmiştir,
    yerçekimi yok sonuçta bayrak hafif o uçup gitmeye çalışıyo sapı bayrağı tutuyo aynı rüzgar gibi bilmiyorum acaba yanlış mı düşünüyorum

ben dalgalandıgını görmedim  videoda ? 

http://www.maxicep.com/garip-ve-ilginc-olaylar/aya-inis-sahnesi-yalan-miydi-2-resimlerle-269377.html

http://www.cnnturk.com/2009/bilim.teknoloji/bilim/07/15/aya.ayak.basildigi.kulliyen.yalan.mi/535050.0/index.html

http://www.leyladansonra.com/
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pcdoktor636
    pcdoktor636's avatar
    Erkek

irem27 bunu yazdı:

Surekli degisim icinde olan evrenin Singularite yani Big Bang ile baslayan degisimi zamanin baslangicini da simgeliyorsa hersey sonsuza dogru ilerlemekte o halde butun evreni bir tepkilesme olarak kabul ettigimizi dusunursek bu tepkilesme henuz bir sona ulasmasa da bir sona dogru ilerliyor, herseyin bir sonu oldugu gibi butun maddeler yok oldugunda bu maddeler arasi tepkilesme duracak ve geride sadece etrafa isik hiziyla yayilan elektromanyetik radyasyon kalacak.Fotonlarin bu hicbirseylik icinde birbirleri ile carpisma olasiligi sifira yakinken bu durum zamanin gercek sonsuzluga ulasmasi anlamina gelir cunku iki fotonun birbirleri ile carpismasi ve tepkilesmesi olasiligi yine de vardir yani zaman her zaman var olacaktir , bizler ise yok :)

2 Dakikada Kepler'e gitmeye gelince, aslinda 2 dakika bu yolculuk icin gerekenden bile daha cok uzun bir zaman olabilir , Transformers'de de denildigi gibi Einstein e formulu ile hata yapmisti , titresimler serisi olan gecmis simdi ve gelecek dedigimiz zamani ayirmamizin sebebi kendi bilincimiz ,Einstein isik hizina yaklasan cisimlerin kutlesi artar desede uzay yolculugu icin tek yapmamiz gereken ne karadelikler,solucan delikleri nede Hawking'e gore olan korkunc gucteki uzay gemileridir , tek yapmamiz gereken enerji yogunlugu olan maddenin titresim hizini degistirmektir .

Evet evrenin sonuda başlangıcı gibi harika olacak.

Şöyleki evrende proton ve elektron eşitliği var.

Eğer bu tersine olsa protonlar ağırlıkta olsa evren sonsuza kadar genişleyecek ancak big bangin başlangıcından itibaren bu durum olacağından hayat olmayacak.

Tam tersine elektron ağırlıkta olsa bu defada big bang olur olmaz evren içine kapanacak ve gene hayat olmayacak.

Ancak muazzam bir denge var evrende.Gerçekten harika insanı büyülüyor.

Bu arada 2. paragrafta bahsettiğiniz einstein'ın hata yapmış olması durumunu daha önce görmemiştim onuda araştıracağım.

Siz bu işle meraktanmı ilgileniyorsunuz yoksa iş,okul vs. bir parçasımı?

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    serhat8102
    serhat8102's avatar
    Erkek

napıcan ay'ı :D uranuse git mis gibi mas mavi :D

Toplam Hit: 4545 Toplam Mesaj: 45