folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Ayıplı Cihaz İade Tebliği Dilekçe Örneği

Ayıplı Cihaz İade Tebliği Dilekçe Örneği

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Kusurlu bozuk çıkan cihaz için firmaya göndermem gereken iade talebi dilekçe örneği gerekiyor. Ama bulamadım.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

.............. firma adı ................'na

tarih

talepte bulunan : adın soyadın tckn

konu : Firmanızdan ..... tarihinde ....... ,(satış numarası/fatura numarası/vb. alış işlemine konu bilgiler ) ile aldığım .......................... marka/model cihazdaki ayıp durumunun bildirimiyle, malın tarafımdan geri alınarak ödediğim bedelin iadesi taleebidir.

açıklamalar : 

Firmanızdan ..... tarihinde ....... ,(satış numarası/fatura numarası/vb. alış işlemine konu bilgiler ) ile aldığım .......................... marka/model cihazda ...................................................................................................................... şeklinde ayıp durumu ortaya çıkmıştır.

Bu nedenle, ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde, tarafıma firmanızın kusuruyla ayıplı olarak teslim edilen malın iade alınarak ödediğim bedelin tarafıma iadesini, her türlü dava ve talep hakkımda saklı kalmak kaydıyla, saygılarımla arz ve talep ederim.

ad-soyad imza.

Ptt'den iadeli taahhütlü gönder, iadeli tahhütlü posta gönderim formu ve iade kartını doldururken de "ayıplı mal bildirimi, bedel iade dilekçesi vardır." şeklinde iki parçaya da yaz hocam. Olmadı tüketici hakem heyetine yahut tüketici mahkemesine başvurursun.

Avukat/Hukukçu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

kusurun ne zaman ve nasıl farkına vardığı açıkça belirt, kusurun farkına varıp da en kısa sürede talepte bulunmuyorsan mahkemeye başvurman durumunda red alabilirsin ayrıca firmaya göndereceğin dilekçeyi noterden ihtarname olarak çekmezsen ya da firmaya bu dilekçeyi verdiğini ileride ispatlayamayacak şekilde gönderirsen olayın mahkemeye uzaması durumunda mağdur olursun.

İmzalamazsam ne olcak?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Garantiye verirken iade edip fatura tutarının iadesini istiyorum demen yeterli. Garanti formunda bu cümle yazarsa tüketici hakem heyetine gitme yolun açık oluyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Dostlar ürün 20 bin TL. Hekem heyeti 8 bine kadar bakıyormuş. Tüketici mahkemesine başvuracaz sorun yaşarsak ki yaşayacaz gibi duruyor.

@Ephesus çıkardım hocam sağol. 

@Liquid bu işlemi hemen yarın sabah halledebilir miyim ???? (noter ihtarname) 

edit// bu arada kafede belgeyi düzenlerken tahribat.com'a girmedi. Site virüs dağıtıyor diye engellenmiş :) Proxy ile girdim. 

Megalados tarafından 05/Kas/19 17:20 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Garantiye verirken iade edip fatura tutarının iadesini istiyorum demen yeterli. Garanti formunda bu cümle yazarsa tüketici hakem heyetine gitme yolun açık oluyor.

Garantiye değil firmaya geri gönderecem hocam. Bir kaç sorum daha var arkadaşlar.

Faturayı beraber gönderecek miyim ? 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Megalados bunu yazdı

Dostlar ürün 20 bin TL. Hekem heyeti 8 bine kadar bakıyormuş. Tüketici mahkemesine başvuracaz sorun yaşarsak ki yaşayacaz gibi duruyor.

@Ephesus çıkardım hocam sağol. 

@Liquid bu işlemi hemen yarın sabah halledebilir miyim ???? (noter ihtarname) 

edit// bu arada kafede belgeyi düzenlerken tahribat.com'a girmedi. Site virüs dağıtıyor diye engellenmiş :) Proxy ile girdim. 

bir iki gun sorun olmaz diye dusunuyorum ama haftayi bulmus durumda red aldigini biliyorum.

firma ile gorustun mu ? kabul etmediler mi? gorusmediysen telefondda konus ses kaydi aldigini belirt iade etmek istedigini soyle o da bir cesit ihbar sayilir ama konustun almiyorlarsa ihtar cek yine almiyorlarsa mahkemeye ver. Mal sende kalsin mahkemeyi kazaninca onlara gondereceksin. Parani alacaksin. Mali.gonderirken de kargo ile gidecekse paketlerken video cek. Yani paranoyak ol biraz her ihtimali dusun :) 

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

Kusur nedir ?

neye göre kusur kime göre kusur.

ürün ne zaman alındı kusur ne zaman ortaya çıktı yada farkına vardın ?

Hatasız Kod Olmaz... :)
Toplam Hit: 1176 Toplam Mesaj: 8
iade ayılı mal