folder Tahribat.com Forumları
linefolder Python
linefolder Botçu Geldi Hanımmmm

Botçu Geldi Hanımmmm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı
    do_som bunu yazdı

hayırlı işler

teşekkürler yeni video geldi

https://www.youtube.com/watch?v=vLCBMzkwQg4 

sahibinden için bir tool da ben yazıyorum ama detayları yayınlayınca paylaşacağım. Konu güzel, attım fav a bekliyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek

selenium ile bot yazmak mantikli degil, selenium bot yazma araci degil. bot isleri icin selenium kosarsaniz gereksiz kaynak tuketmis olursunuz. 

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    makets
    makets's avatar
    Erkek
    iskeltan bunu yazdı

selenium ile bot yazmak mantikli degil, selenium bot yazma araci degil. bot isleri icin selenium kosarsaniz gereksiz kaynak tuketmis olursunuz. 

Ne farkeder iş görüyor mu görüyor hocam. Çok spesifik birşey çıkar onda farklı tercihlere yönelir olmadı. Bence gayet mantıklı. Sonuç odaklı düşün derim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iskeltan
    iskeltan's avatar
    Erkek
    makets bunu yazdı
    iskeltan bunu yazdı

Ne farkeder iş görüyor mu görüyor hocam. Çok spesifik birşey çıkar onda farklı tercihlere yönelir olmadı. Bence gayet mantıklı. Sonuç odaklı düşün derim.

sitesinden sitesine degisir tabii ama, neden requests vs. gibi bir modul kullanmiyorsun bot icin?

+ selenium'u server side nasil calistiracaksin biliyor musun? Birkac gun araliksiz calistigi zaman server nasil bir tepki veriyor test ettin mi?

not: isbu entari(ler) is bozmak, yermek maksatli degil tamamen oneride bulunmak icin yazilmistir.

duanla yasamadim ki bedduanla oleyim - Arif
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

ne yaptırabilirim acaba diye düşünüp duruyorum  🤔

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

Hayal gücüne kalmış hocam ne istersen :)

Request olmamasının sebebi hem ben yaparken eğleniyorum hemde site üzerinden işlem yaptığımız için yakalanma olasılığı daha düşük olur diye tahmin ediyorum 

Server üzerindeki işlemi günlük zamanlara ayırım tarayıcıyı kapatıp açacak şekilde ayarlayabilirim günlük harcayacağı kaynak tüketimi sizin google chrome üzerinde 1 sekmede yaptığınız işlemlerden farklı değil

Önerilerin içinde teşekkür ederim hızlıca öğrenen birisi olduğumu düşünüyorum çeşitli projelerde dil veritabanı yapısı gibi hiç bir bilgim olmamasına rağmen kabul edip iş çıkartmış birisiyim ufak bir kaç araştırma ile kolaylıkla request işini çözeceğimi düşünüyorum fakat dediğim gibi selenium ile kodlarken yaptığım işten ayrı bir zevk alıyorum

TheAvenqer tarafından 11/Eyl/19 15:24 tarihinde düzenlenmiştir

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    TheAvenqer bunu yazdı
    TxT bunu yazdı

Hayal gücüne kalmış hocam ne istersen :)

Request olmamasının sebebi hem ben yaparken eğleniyorum hemde site üzerinden işlem yaptığımız için yakalanma olasılığı daha düşük olur diye tahmin ediyorum 

Server üzerindeki işlemi günlük zamanlara ayırım tarayıcıyı kapatıp açacak şekilde ayarlayabilirim günlük harcayacağı kaynak tüketimi sizin google chrome üzerinde 1 sekmede yaptığınız işlemlerden farklı değil

Önerilerin içinde teşekkür ederim hızlıca öğrenen birisi olduğumu düşünüyorum çeşitli projelerde dil veritabanı yapısı gibi hiç bir bilgim olmamasına rağmen kabul edip iş çıkartmış birisiyim ufak bir kaç araştırma ile kolaylıkla request işini çözeceğimi düşünüyorum fakat dediğim gibi selenium ile kodlarken yaptığım işten ayrı bir zevk alıyorum

ajax ya da websocket ile konuşan çerezdir, csrftir gerektiren sitelerde reversing yaparak curl ile halletmek inan hem daha keyifli, hem de 20 kat az kaynak ile aynı işi kapatmana olanak sağlıyor. 

Yakalanma mevzusu da daha spesifik kalıyor. Pinterest sürekli event logluyorsa ve ban örnekleri varsa selenium tercih edilebilir mesela.

Evet, selenium ile tıklamak daha kolay ama kolay olduğu kadar da kaynak tüketiyor.

1 browser + 1 tab neyse ama 10 browser + 10 tab yorar aletini.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Free_Mans
    Free_Mans's avatar
    Erkek

hocam merhaba, sahibinden.com oto.net arabam.com gibi sitelerden benim vereceğim linkte ki yani atıyorum filtreleme yaptığım sayfada ki numaraları çekecek bir bot yazabilir misin? yani ben diyeceğim sahibindne.com da otomobil kategorisinde Antalya Kepez ilçesi ilanlarını görüntüle. Botta benim filitrelediğim sayfada ki ilanlara tek tek girip numaraları alıyor mu yapılabilir mi?

www.homecept.com | Ev dekorasyon ürünleri, konsept tasarımlar
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı

hocam merhaba, sahibinden.com oto.net arabam.com gibi sitelerden benim vereceğim linkte ki yani atıyorum filtreleme yaptığım sayfada ki numaraları çekecek bir bot yazabilir misin? yani ben diyeceğim sahibindne.com da otomobil kategorisinde Antalya Kepez ilçesi ilanlarını görüntüle. Botta benim filitrelediğim sayfada ki ilanlara tek tek girip numaraları alıyor mu yapılabilir mi?

Avenqer yerine ben cevap vereyim sen pm atıp fiyat al ve teslim tarihi al kendisinden.

Evet, yapılabilir.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nereodi
    nereodi's avatar
    Erkek
    Free_Mans bunu yazdı

yapar zaten yazdığı sahibinden botu senin dediğin işi yapıyo gibi duruyor

canısı| Keser gibi olma; hep bana, hep bana. Testere gibi ol Bir sana bir bana...
Toplam Hit: 61627 Toplam Mesaj: 150
php python bot requests selenium