Aynanın Rengi Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Camı kalınlıştırsanda kalınlaştırmasanda bi bok olmaz... O senin gordugun yeşil rutubet - nem falan yuzunden olmuştur...
    Cisimlerin rengi yansıttıkları renktir, ornegin eger bir kumaş parçası kırmızı ısıkta sıyah, beyaz ve yeşil ışıkta yeşil gozukuyorsa o yeşildir...
    Cam da prizmadaki tum renklerı yansıttıgına gore, tum renklerın bırlesımı yanı beyazdır...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Angelperta
    Angelperta's avatar
    Dişi
     çok ilgimi çekti ondan cevap yazıorum :P gördüm soruyu yazdım.
    cam ışınları yansıtmaz musket (ideal camlardan bahsedersek yoksa her cisim bi miktar yansıtır.) karıştırdın sen :D hatta tuna hocaya sor istiosan hatta benden geldiinide söle sorunun bak ne güsel dayak atar bise :P 
     bu arada camı kalınlaştırırsan opaklaşır ;)

L'eternite et un jour
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Musket
    Musket's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Angelperta bunu yazdı:
    -----------------------------
     çok ilgimi çekti ondan cevap yazıorum :P gördüm soruyu yazdım.
    cam ışınları yansıtmaz musket (ideal camlardan bahsedersek yoksa her cisim bi miktar yansıtır.) karıştırdın sen :D hatta tuna hocaya sor istiosan hatta benden geldiinide söle sorunun bak ne güsel dayak atar bise :P 
     bu arada camı kalınlaştırırsan opaklaşır ;)
    -----------------------------
    Ya bi saçmalama gozunu seveyım, eger ısınları yansıtmasa idi, nasıl gorebılırdık ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

ya şimdi ben sana dünyanın rengi ne? desem cevap veremezsin. neden? çünkü tek bir maddeden ve tek bir renkten oluşmuyor. aynı "insan maddenin hangi hali"demeye bebzer bu.

ayna nelerden oluşr ? bir cam ve arkasına sır denen parlak bir zımpırtı.

camın rengi ki eğer çok kalınca görülür genelde cam göbeği denilen uçuk mavi renktir ama sır denen şeyin parlak kısmı önündekinin rengini yansıttığından onun rengi yoktur. aynayla sen sırrı birleştirince ayna yokmuş gibi oluyor,olay sadece sır ve senin yansıttığın ışınlar arasında oluyor. e sırrın rengi yoktur demiştir. ama arka tarafı yansıtmıyor bu sırrın. o zaman diyoruz ki aynanın ön tarafının rengi yoktur arka tarafı da fabrikadaki yapılışına bağlı...

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    birdubleraki
    birdubleraki's avatar
    Dişi

YA KUSURA BAKMAYIN AMA DELİNİN BİRİ SUYA TAŞ ATMIŞ DİĞERLERİ PEŞİNDEN GİTMİŞ GİBİ OLDU BU YAA.KUSURA BAKMAYIN AMA...

AYNA NE RENKSE NE RENK YA...KİME NEEE?

Sana ben hayaller düşler büyüttüm Sana ben gözümde yaşlar büyüttüm Sana ben hummalı aşklar büyüttüm Söyleyemedim ((((hepsenolacaksın))))
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PIROMANTANRI
    PIROMANTANRI's avatar
    Erkek

yok kardeşim yok bu kadın kısmı ne felsefeden ne bilimden anlıyor. ne de mesaj yazmayla ilgili kurallardan :D...

Birgün yapacak fen şu siyah toprağı altın/Her şey olacak kudret-i irfan ile...inandım.(Tevfik Fikret/Haluk"un Amentüsü)
Toplam Hit: 10364 Toplam Mesaj: 27