Ayşe Özyılmazel - Ios 7 Beni Yedi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

Konu ID: 184598
    Konuyu Acan : u235
    Konu Başlığı : ayşe özyılmazel - Ios 7 ben yedi
    Silinme Sebebi : beyin terk ya bosverin. 

ahahaha hangi admin sildi lütfen bu dehanın elini öpecem, geyiğe burdan devam beyler :) konuyu atıyım aşağıya

hocam geyikte olması sorun olmaz diye konu açtım da site için sıkıntı olur derseniz silebilirsiniz.

İOS yedi beni yedi

Ne yapacakmışız? Her güncellemeye mal bulmuş mağribi gibi atlamayacakmışız.
    Azıcık bekle, sağı solu gözle, ilk şoku derin nefeslerle sindir değil mi?
    Yoook! Biz kızları görecektiniz yani.
    Neymiş iphone yazılımını güncellemiş, İOS 7 çıkmış.
    Hisar'da bir rüzgar, bir telaş ki sormayın. Sanırsınız mahalleye Brad Pitt geldi ve bizde manikür, pedikür, saç, makyaj eksiği var.
    Kızlar tık nefes acil durum toplanma alanını no1'de yani benim evde toplandı.
    Pis Yasemin dayanamamış önden yüklemiş tabii. Biz daha uyurken arkamızdan kuyumuzu kazmış, hep böyle bu, hep. Teknoloji hastası, sınıfta sınav sorularını çalıp siz çalışırken yayım yayım yayılan öğrenci tarzı bu.
    Hemen telefonlar şarjlara takıldı, biz de eyleme geçtik tabii.
    Hastane kapısında doğum bekliyoruz sanki. ¨Ayyy kız, nasıl bişey acaba?¨, ¨Ay valla çok iyiymiş çok iyi¨.
    Yükleme tamamlandı. Heyecanla telefonlarımızı elimize aldık. Nasıl mutluyuz, hayatı tespih yapmış oynuyoruz.
    ¨Allah'ım sen bizim yüzümüze güldün¨ tadındayız. Böyle umutla gökyüzüne bakmalar. Suratlarımızda bir 'ben biliyordum' gülümsemesi... Bir güncellemeyle insanın hayatı bu kadar mı değişir, gelişir, güzelleşir. Pes yani, pes!
    Yönetmenim, sevincimize kes. Aklımızı oynatmışız, duygularımızı tümden sanala bağlamışız.
    Birbirimize telefonumuzun marifetlerini gösteriyoruz ¨Ayşeee bak bak şu Instagrama bak, ayyy ne tatlı¨.
    ¨Yasemiiin kızım kamerada değişmiş, valla ağlicam ha, artık Instagrama fotoğraf koyarken kırpmak zorunda kalmayacağız ¨.
    ¨Sevtaaap hooop, tut sana havadan şarkı attım¨ filan. Şımarıklık ötesi haller. Dökme tavayla çarp ağzımızın ortasına.
    Bir süre böyle salak salak altı üstü bir cep telefonu güncellemesi için kendimizden geçtik yani.
    Ve ilk çığlıklar telefonun şarjının şakır şakır avuçlarımızdan kaymasıyla başladı. Sanırsınız biri şarjımızı emiyor. Şarjımız bizim her şeyimiz, pardon yani. 'Şarjınız yüzde 20'ye inmiştir' mesajıyla bir kere panik atak geçirmişliğim, uzun uzun telefonuma sarılıp Gitme dur daha şimdiden deliler gibi özledim¨ diye sağa sola sallanmışlığım var.
    Sonra tuş kilidi sorunsalı patladı. Sen tuş kilidine alıyorsun ama telefon kendini almıyor. Hani sen seni seviyor sanıyorsun ama o seni sevmiyor hesabı.
    Ya da arkadaşına sır verdin, o da gitti başka arkadaşına senin sırrını verdi misali.
    Ee, bazı verilerimiz de uçtu gitti, el alışkanlığı denen hadisede de sıkıntı yaşıyoruz.
    Olmadı yani olmadı. İOS 7, bizi yedi.
    Peki bizim kafayı yemiş halimiz ne olacak? Bizi şu telefon dünyasından kim kurtaracak?
    Neşemiz, heyecanımız, hayal kırıklığımız, sevincimiz, bağlantımız, kopuşumuz bir telefona mı indi yani? Vay be...

test 1 2
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Beyin terk densede şu nokta doğru:
    Azıcık bekle, sağı solu gözle

Aradan 2 (iki) hafta geçmeden güncelleme yapmam hocam, yılların verdiği bir tecrübe bu. Benden bir tavsiye sizde böyle yapın.
    Özellikle bunu Apple için uygulayın, bu sayede
    1-) Eskiden olan bir olay; geveyiniz firmware güncellemesi sonucu iptal olmazdı. Çoğu kişi mağdur oldu, telefonlar bildiğin iPod. 
    2-) Şarj emen bir sisteme geçmiş olmazdınız.

iOs 7 ile gelenlerin hepsi, hatta daha da fazlası JailBreak'te zaten var. Anlamıyorum, bu yenilik tutkusunu.
    Bırak hocam işini görüyorsa eskisiyle devam et işte...

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hsyN
    hsyN's avatar
    Erkek

hoca tamam acele etmemek lazım da bu yazı sabah gazetesinde köşe yazısı :/ 

test 1 2
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    __hsyN__ bunu yazdı