Baba RAM Yok!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

İşaretlediğin yerde kabak gibi ram var işte hocam chipset leri görmüyor musun , ayrıyetten ek kendin ram takabiliyorsundur o slotta onun için.

Ve ben board arızası diyorum ( bağzı mosfetler gitmiş değişmesi gerek ) şahsi görüşüm...

LaNCeLoT tarafından 30/Tem/20 14:28 tarihinde düzenlenmiştir

Kurtlar tasma takmaz....
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Power sıkıntısından bios sıkıntı çıkarıyor olabilir. Ram'de sıkıntı olduğunda genelde devamlı reset atar yada ram check ederken donar kalır. Bios'u bi resetle ayrıca pinlere temas ettirerek gücü de boşalt bi kendine gelsin.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Pilin soketini söktüm şimdi. Power butonuna basarak gücü boşaltmaya çalışacağım. Şu aşağıdaki bütünleşik ram dimi?

Kartta gözle görünür bi hasar yok neresi bozuk gibi geldi hocam 

https://photos.app.goo.gl/9GVttFUcpti9Uzyr7

...said addicted.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    can498 bunu yazdı

"Bilgisayarı açın. PC ekranında Lenovo logosu görüntülenir. Hemen ve art arda (Fn +) F2 tuşlarına basın."

bu yöntemi denedin mi?

Yemedi

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Discharge sonrası gelişme var, lenovo recovery pinine basınca boot menü geliyor, ama 3 saniye sonra kapanma sıkıntımız devam ediyor. Muhtemelen bi yerlerde donanımsal sıkıntı olduğu için korumaya alıyor kendini. Fotoları başka laptopla çekip garantiye göndereceğim.

Bunların içini açınca bozulmuyor muymuş garanti? 

...said addicted.