folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Backend As A Service Kullanan?

Backend As A Service Kullanan?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

Merhaba müritler, daha önce parse, firebase, azure mobile services vb. mobile backend as a service platformlarıyla mobil uygulama geliştirmiş birileri var mıdır aramızda? bi mobil uygulalamam için bu tarz bi servis kullanmak istiyorum ama mantığı tam kavrayamadım.  tahribat'ta kesin kullanmış biri vardır diye düşünüyorum. kafamda bazı soru işaretleri var, bilen birine sorup öğrenebilirsem çok iyi olacak.

g2k[et]tahribat[dat]com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

anladigim kadariyla push/notification servisi saglayan bir sey ama avantaji ne onu cozemedim? yani normal olarak dual tabanli bir channel olusturulup kendi servisin uzerinden yapilamaz mi? yani webservisin bir metoduna register/subscribe olup daha sonra ona gore push/notification yapilabilir..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

anladigim kadariyla push/notification servisi saglayan bir sey ama avantaji ne onu cozemedim? yani normal olarak dual tabanli bir channel olusturulup kendi servisin uzerinden yapilamaz mi? yani webservisin bir metoduna register/subscribe olup daha sonra ona gore push/notification yapilabilir..

sadece push değil hocam, bütün backend'i komple bu servisler üzerinde yapabiliyorsun database crud işlemleri, background jobs, push, analytics falan. duymamış olmana şaşırdım.

g2k[et]tahribat[dat]com
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

azure un kini gordum hocam ama cok kisitli servisler sundugu icin (ucretsiz olarak) onlarla is yapmadim, ben esneklik acisinden kendi servsimi yaziyorum, azure a cok guvenmiyorum, hem acayip pahali hem de cok esneklik vermiyor. 

bu sekilde servisler kolaylik saglar baya, bir kac videoya goz attim simdi kolay sekilde ekleme islemi vs yapiyorlar ama yine de kullanacagim bir sey degil.

suan yaptigim is (kendi bireysel islerimde), amazon aws den bir vps kiralayip wcf servisi orada host ederek local database uzerinden islem yaptirmak. Zaten wcf cok gelismis bir iletisim platformu oldugu icin dual http lerde sikinti olmuyor, ayrica gerekli tum endpointleri ve turlerini ayarlama imkanim oluyor ve db de localden sadece erisilebildigi icin disariya acik olmuyor (wcf servisi erisiyor sadece)..

firmada ise kendi serverlarimiz var, orada da yine wcf ile rest/soap servislerimiz ile buyuk firmalara (uefa gibi) destek sagliyoruz.

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

azure un kini gordum hocam ama cok kisitli servisler sundugu icin (ucretsiz olarak) onlarla is yapmadim, ben esneklik acisinden kendi servsimi yaziyorum, azure a cok guvenmiyorum, hem acayip pahali hem de cok esneklik vermiyor. 

bu sekilde servisler kolaylik saglar baya, bir kac videoya goz attim simdi kolay sekilde ekleme islemi vs yapiyorlar ama yine de kullanacagim bir sey degil.

suan yaptigim is (kendi bireysel islerimde), amazon aws den bir vps kiralayip wcf servisi orada host ederek local database uzerinden islem yaptirmak. Zaten wcf cok gelismis bir iletisim platformu oldugu icin dual http lerde sikinti olmuyor, ayrica gerekli tum endpointleri ve turlerini ayarlama imkanim oluyor ve db de localden sadece erisilebildigi icin disariya acik olmuyor (wcf servisi erisiyor sadece)..

firmada ise kendi serverlarimiz var, orada da yine wcf ile rest/soap servislerimiz ile buyuk firmalara (uefa gibi) destek sagliyoruz.

microsoft bizspark progrmanda olduğumuz için azure'u belli krediler dahilinde ücretsiz kullanabiliyoruz. o yüzden azure kullanacağım ben, şu mobile service işini çözebilirsem node.js backendli mobile service yapıcam olmazsa sanal makineye rails backend kuracağım.

g2k[et]tahribat[dat]com
Toplam Hit: 761 Toplam Mesaj: 5
azure parse.com firebase baas mobile backend mbaas