Bad Sector Hdd Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

Selam tahribat

Bende 2 hdd var biri eski digeri biraz daha yeni model diyebiliriz.Birinci hddyi usb ile bagladigimda pc okumuyor okudugu zamanda klasörlere dosyalara erisemiyorum.Bu bahsettigim bozuk hdd icinde silmis oldugum resimler ve videolar var.Silinmesine ragmen bu resimler v.b kurtarilirmi ? .Ben bu silinmis dosyalari kurtaririm diyene uygun bir ödeme yapabilirim( 1000 resimden 300 kurtulsa ) Yarabbi sukur diyecegim.Umarim aciklayici olmustur.Diger 2. hdd icin ise daha umutluyum cunku sadece hdd kafasindaki teller egilmis.Duzeltebilirim ama aparatini bulamadim.Ne gibi bir aparat gerekli.

Tesekkur ederim.

Resimler

1.resim ( Usb ile bagladigim zaman donan ve silinen resimlein oldugu hdd.

2.resim aparati olmayan hdd.

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

1. hdd için birkaç farklı program denemeni tavsiye ederim ancak önce bir hdd tune ile bad sector taraması yaptır. HDD ne kadar bozuk bi gör. Resimlerin bozuk kesimlere gelmiyorsa üzerine de bir şey yazılmamışsa kurtarabilirsin. Uzun süredir dosya kurtarma için işlem yapmadım güncel hangi programlar iyidir bilemiyorum. Arkadaşlar tavsiyede bulunacaktır

2. hdd için artık sana kalmış nazikçe düzelteceksin pinleri. Çok da hasar almış gibi gözükmüyor. Göz kararı artık kendin düzeltirsin. Yeteri kadar doğrulunca girecektir yuvasına. Özel bir aparatı yok. Bıçağı yandan daya yavaşca düzelt.

İmzalamazsam ne olcak?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Bulabildiğin tüm recovery programları ile tarat. R STUDİO önerimdir.  Pinleri de güzelce düzelt problem olmaz. BAD sectör düzelten programlar var nekadar işe yarr bilemem ama yavaştan çöp için ayır diskleri.

next next next install
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

1. hdd için birkaç farklı program denemeni tavsiye ederim ancak önce bir hdd tune ile bad sector taraması yaptır. HDD ne kadar bozuk bi gör. Resimlerin bozuk kesimlere gelmiyorsa üzerine de bir şey yazılmamışsa kurtarabilirsin. Uzun süredir dosya kurtarma için işlem yapmadım güncel hangi programlar iyidir bilemiyorum. Arkadaşlar tavsiyede bulunacaktır

2. hdd için artık sana kalmış nazikçe düzelteceksin pinleri. Çok da hasar almış gibi gözükmüyor. Göz kararı artık kendin düzeltirsin. Yeteri kadar doğrulunca girecektir yuvasına. Özel bir aparatı yok. Bıçağı yandan daya yavaşca düzelt.

Liquid hocam program ile taratirim ama hic okumuyor hddyi.Onu hallederimde ben bildigin hdd calisir iken sinirle resimleri videolari sildim yani kalici silindi.Uzerine kesinlikle veri yuklemedim.Professional olarak yaptirmayi dusunuyorum.Egerki pro ile kurtarabileceksek ne program önerirsin.

"Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, Delilik var olmuş bir zekanın yok oluşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!"
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

Bulabildiğin tüm recovery programları ile tarat. R STUDİO önerimdir.  Pinleri de güzelce düzelt problem olmaz. BAD sectör düzelten programlar var nekadar işe yarr bilemem ama yavaştan çöp için ayır diskleri.

Bu pinleri duzeltirim duzeltmesine ama ne ile pc baglayip verileri gorebilirim.Cok eski bir hdd oldugu icin aparatini bulamadim varmi bir önerin ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falcon
    falcon's avatar
    Erkek

2. Hdd için pinleri düzeltebilirsin çok oynanmamışsa kırılgan değillerdir.

1. Hdd için ise sana tavsiyem masaüstü pcye sata kablolar ile baglayıp denemendir çünkü kullandığın aparat tam voltaj veremiyor olabilir.

1. Hdd için ufak bir önerim daha olucak diskin kartını sök resmi bana pmle

Vurur yüze ifadesi Hyper-V sistemcilerin bitanesi
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Usb ile bagladigin diski normal pc ye sata yolu ile bagla usb windows bul icerisine r-studio nun dosyalarini at tarat bakalim cikacakmi muhtemel cikar.

Disk 2 icin ide olan pinleri egik olan bunu satin al tak kullan 

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/2-5-ide-harddisk-kutusu-4513p-usb-ide-hdd-kutu-kutusu-harddisk-laptop-pc-veri-usb-uzerinden-tasima-293363872

Edit: 1. Disk calistiginda ses yapiyormu kafa sesi veya ciuv ciuv gibi? Imkan varsa ses kaydi alip atarmisin

ayhun tarafından 29/Tem/17 11:53 tarihinde düzenlenmiştir

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    TheColtfire bunu yazdı
    ilteris bunu yazdı

Bu pinleri duzeltirim duzeltmesine ama ne ile pc baglayip verileri gorebilirim.Cok eski bir hdd oldugu icin aparatini bulamadim varmi bir önerin ?

USB IDE hdd dönüştürücü yaz çıkat herhangi birtane alabilirsin. Olur da alırsan aktarım yaparsan küçük parçalar halinde aktarma yap örneğin 200 gb veri varsa hepsini bir atma 10gb lik partlar olarak at.

next next next install
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheColtfire
    TheColtfire's avatar
    Erkek

Yorumlariniz icin tesekkur ederim.Bu USB IDE hdd dediginiz kutunun ebay linki varmi acaba?Sadece ebay kullanabiliyorum.

Toplam Hit: 1840 Toplam Mesaj: 9
bozuk hdd