folder Tahribat.com Forumları
linefolder Skype - Mirc - Irc - Icq - Mail Güvenliği
linefolder Bağlantı Kesmeden İp Değiştirme?!?!?!

Bağlantı Kesmeden İp Değiştirme?!?!?!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek
    Böyle birşey var. Dos üzerinden system32 klasöründe bulunan ipconfig.exe uygulamasını çeşitli parametrelerle açınca 3 komutun ardından ip değişiyor. Sorun şu ki parametreleri unuttum bu konuda bilgisi olan yardım edebilecek olan olursa minnettar olurum.                      Saygılar...

#Coding Sacrifice Perl FSO#
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek
    Yahu beyler programı yazdım istediğim zaman aralığında ip değiştirmesi lazım ama parametreler eksik ltf yardım sonrasında hepinizle paylaşacağım...

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek

xp işletim sistemi kullanıp ağ arkasında olmayan arkadaşlar bu programı kullanıp sonucu bildirirlerse ip adreslerinin değişip değişmediğine dair sevinirim.

http://rapidshare.de/files/4950107/IP.EXE.html

5 kblık bir dosya aklınıza kurt düşmesin sakın pascal diliyle kendi elimle yazdım...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RuzgaR
    RuzgaR's avatar
    Erkek

yahu allah askına delırıcem bırı de burda saglam url versın beeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Aşk,Tanrı"nın Nefesini Hissetmektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviOnlineTeaM
    MaviOnlineTeaM's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    ipconfig /flushdns
    ipconfig /release
    ipconfig /renew

BEŞİKTAŞ bir gerilla"nın hayata itirazıdır, Susarsa ÇATIŞMA, Konuşursa SAVAŞ, Yazarsa DESTAN, Severse DEVRİM olur..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek
    url sağam başına _ koymayı dene bide

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek
    MaviOnlineTeaM bunu yazdı:

ipconfig /flushdns
    ipconfig /release
    ipconfig /renew

aynen onun pascalda yazılmış yaklaşık 7 sn de bir ip değiştiren versiounu...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Ya şöyle bir durum var...

İp kiralama, kira süreleri, iplerin boşta olup olmadığı, dhcp serverın ip dağıtma sistemi sizin alacağınız yeni ipnin adresinin değişip değişmemesinde önemli rol oynar bu biir.

Flushdns ve release renew olayları cok uzun sürer buda ikiiii :)

yani bu konutları kullansanız bile, alacağınız ipnin aynı olma ihtimali kuvvetle muhtemel :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek

Yinede denemekte fayda var zaten program repeatte sürekli tekrar ediyor yani elbet ip değişecek yanlışsam söyleyin. Ama şu da var bu komutlar girilirken bağlantı hızını çok fazla düşürürse bana bildirirseniz sevinirim ve daha uzun yapabilirim. Önceki verdiğim linkteki yetersiz bellek hatasından çalışmıyordu bu nedenle bunu deneyin yani bir şeyi elle 3 kere yazmak var otomotiğe alıp yazdırmak var benim de yaptığım bu zaten.

Not:System32\ipconfig.exe şartıyla program çalışır aksi taktirde hata vermeyebilir ama çalışmayacağına emin olabilirsiniz. Ip değişirse de hemen anlaşılabilir zaten 3. aşamadan sonra bu bilgiyi veriyor.

Link:http://rapidshare.de/files/4953627/IP.EXE.html

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviOnlineTeaM
    MaviOnlineTeaM's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

modeme reset at en kesin çözüm o kadar bekliyorsun zaten reset attığın süre kadar ve aynı ip de olabiliyor ayrıca madem programını yazdın cookie leri de sildir bari bi işe yarasın

bunu bi txt ye atıp o txt nin adını a.bat die deişsen  oda program olur

BEŞİKTAŞ bir gerilla"nın hayata itirazıdır, Susarsa ÇATIŞMA, Konuşursa SAVAŞ, Yazarsa DESTAN, Severse DEVRİM olur..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sacrifice
    sacrifice's avatar
    Erkek
    ok hocam onu da yaparım biraz zaman alır sadece zaten ben çok alalade bişey yaptım yani de modeme reset atmak daha çok uğraştırır diye düşündüm eğer destekleyen olursa gelişim ve her türlü isteği alırım....

Toplam Hit: 13618 Toplam Mesaj: 11