Balık Ve Süt

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Spacheata
    Spacheata's avatar
    Erkek

bünye meselesi bünyen sağlamsa bişeycik olmaz..

tabi bide oran meselesi diyelim 100 kilosun.. 1er kilo ye ikisinden de bişey olmaz.

şimdi balıkta ve süt ürünlerinde ortak bi toxic madde var. yani aslında bunlar birbiriyle karışıp zehirlemiyo. aynı şey vücutta çoğaldığı için zehirliyo. ki aslında bu madde tropik balıklarda daha çok.. yani bizim hamsi palamutta da bişey olmaz 

ama çok zayıfsanız yüklenmeyin.sadece 

Ayrıca çok şekersin :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    voltigore
    voltigore's avatar
    Erkek

Babamın mesleği balıkçılıktır. Adam günde 2 öğün balık yiyor, yanında da her şeyi yer. Babam derki eğer yediğin balık taze ise, gözleri kırmızı değil ise (özellikle hamsi), solungaçlarının rengi bordo değilse o balıkla istediğini ye hiç bir şey olmaz. Ama hamsi yerken dikkatli ol, iyi incele, hamsi en çabuk zehirleyen balıktır. 

Geyik Candır :]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    voltigore
    voltigore's avatar
    Erkek

T01G4 bunu yazdı:
    -----------------------------
    balıkla tatlı yerseniz o ya

hocam ne alakası var tatlı ile. Balıktan sonra helva yenir. Helva da tatlıdır. Neden zehirlenmedik :) 

Geyik Candır :]
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Bu yaşımda geldim adam gibi markete gidip süt almamışımdır. Pahalı gelir almam.. yada içinde değişik katkı maddeleri vardır güven duymam...en sonra ramazanda köyde iken birde geçen aydan itibaren her gece  1 defa içiyorum. Yeni yere taşındığımda bir inek alıp evlenirsem çocuklarıma hergün süt içirmeyi düşünüyorum :)))

Sütümü helal etmiyorum demiştir kesin birisi :)

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

-------------------------------

"Bizim milletimiz asla süt içtikten sonra balık yemez -ya da tam tersi- Zehirleneceğini ve öleceğini düşünür. Öyle değilmidir? Siz öyle düşünmüyormusunuz? Halbuki hiçbir insan bunu yaptığında kesinlikle zehirlenmez. Ama yediğiniz yiyecek bozuksa o başka gel gör ki bu durum bütün gıdalar için geçerlidir. Dünya da balık ile sütü bir arada tüketmeyen. İkisini birden yediğinde zehir yemiş gibi olan tek millet vardır; Yahudilerdir. Onların şeriatına (tabii ki Tevratına göre) deniz ürünü ile hayvansal ürünü bir arada yemek haramdır. Hatta mutfaklarında deniz ürünleri ve hayvansal ürünler için kullandıkları çatal, bıçak, kaşık dahi ayrıdır. Kestikleri yer de ayrıdır. Biz Müslümanlar için domuz yemek, alkol içmek ne kadar haram ise onlar içinde balık ile beraber süt içmek o derece haramdır yasaktır. İşte bu acayip alışkanlık ve batıl inanç bize Yahudilerden geçmiştir. Bizim dinimizde böyle bir yasaklama olmadığı gibi her iki gıda da Kuran da övgüyle bahsedilmişlerdir."

-------------------------------

aynen, doğru demiş yazan adam, kaç kere yedim ölmedim, bişe olanıda görmedim :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LNAU
    LNAU's avatar
    Erkek
    Bal  ve süt olarak okudum konu başlıgı amq:D

Yakında Güncelenecektır...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    visionary
    visionary's avatar
    Erkek

museviler için aynen öyle.herşeyleri ayrı işte çatal bıçak vs.sadece deniz ürünleri için yada sadece hayvansal gıdalar için vs. kullanılıyor bunlar. bide her yıl bu ayrı olan şeyler ayrı biyerde temizleniyor.onun için özel temizlik şirketleri var.(kaynak:ayna paogramı--orada izlemiştim nasıl olduğunu falan)

balık ve yoğurdu çok severim.yıllardır balığın yanında yoğurt yerim ya da ayran içerim bişey olmadı..taze olduktan sonra bişey olmuyo.bayatsa tabi ki zehirler...

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dargut
    dargut's avatar
    Erkek

voltigore bunu yazdı:

T01G4 bunu yazdı:
    balıkla tatlı yerseniz o ya

hocam ne alakası var tatlı ile. Balıktan sonra helva yenir. Helva da tatlıdır. Neden zehirlenmedik :) 

belki sütlü tatlıdır :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yagiztektas
    yagiztektas's avatar
    Erkek
    Ben de hep merak etmişimdir..Daha doğrusu inanmışımdır zehirlenildiğine ama hiç de denemişliğim yoktur :D madem kimseye birşey olmadı bana da olmaz heralde yahu..:D olursa da olur artık..yalnız ölürsem kabrime gelmeyin istemem :D:D
Toplam Hit: 13712 Toplam Mesaj: 40