folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Bana Şöyle Bir Program Lazım. Tavsiye Yada Yazacak Biri ?

Bana Şöyle Bir Program Lazım. Tavsiye Yada Yazacak Biri ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. Çalıştığım yerde metinler üzerine çalışıyorum. Şöyle ki gelen bir yazı üzerinden cevap yazıyorum. Yazdığım cevap yazısı gelen talepi özetler ya da olduğu gibi benim yazımın giriş kısmına alarak sonucunda cevabı veriyorum. Olay böyle olunca işi otomatiğe dökmek beni çok rahatlatacak.

Örneğin benden bir yemek yapmamı istiyor ve nasıl olduğunu tarif ediyor. Bende cevapta diyorum ki benden böyle yemek yapmam istendi yada gelen talep yazısından bubu bu yazı. sonuca geçiyorum. cevabı yazıyorum. 

Bu yazılan cevap metninde otomatik yazılmasını istediğim kısım da şöyle .

Ben şablonu oluşturucam ve içerisine bir metin koyucam. Koyduğum metinde belirle yerlere x1. x2. x3. x4. x5. vb gibi otomatik değişecek olan yerlere işaret koyucam. Bu şekilde bir yemek tarifi hazırladım ve cevabı açtığım zaman mesela şablon şöyle olacak:

x.1 tarihli ve x.2 sayılı metin ile (..gelen yemek tarifi talebi. ben kopyalarım bunun otomatik yazılmasına gerek yok. her zaman tam talep metnini koymuyorum.................) yemek tarifi isteniyor. 

(........yemek tarifi [bu zaten şablonda hazır olacak hep. ben bunu pırasa yemeği tarifi olarak şablon hazırlayıp içine pırasa yemeği tarifi koydum. başka şablonda tavuk var. tavuk isterlerse tavuk olan şablonu açıcam burada tavuk yemeği tarifi olacak........)

şimdi şablon böyle hazır diyelim. programa pırasa yemeğinin tarifi olan şablonu şekilde hazırladım. 

diyelim ki tarifi isteyen yazı geldi elime. Programı açıcam pırasa yemeğini seçicem karşıma x1 x2 x3 diye metin kutucularının olacağı yerler çıkacak. oraya tarihi sayıyı atıyorum ne otomatik yazılmasını istiyorsam onu yazıcam. tamam dediğim zaman karşıma x1 x2 x3 yerleri benim yazdığım veriler girilmiş şekilde hazır çıkacak. istediğim tam olarak bu. 

ayrıca şablon sayısında sınır olmaması lazım ki atıyorum 100 tane yemek tarifi varsa 100 tane şablon kaydedip kendi içerisinde bunların otomatik girilecek yerlerini ayarlayıp kullanıcam

x1 x2 x3 gibi veri girilecek yerlerde de sınır olmaması lazım çünkü bazı tariflere 2 bazılarına 10 tane veri girmem gerekebilir.

normalde bu işlemi ben tek tek ve ayrı ayrı olan world belgelerini açıkp içinden hazır metni alıp gelen tarif talebine göre değiştirip öyle çıktı alıyorum. ama böyle bir program olursa işim çok hızlanır.

he bunun için bütcem var mı? yok :) inanın 5+5 biner tl ek hesaplarımda limit yok. yoksa 100 -200 bilmem ne kadar ama o kadar vermek isterdim. yemek parası olsun verebileceğim 50tl

yazması çok da zor değildir inş da bir arkadaş yapar. 

isteyen arkadaşlar msj atarsa ya da buradan anlamadığını sorarsa anlatırım kafasına yatarsa yapar. şimdiden tşkler.

işin para kısmına takılmayıp metin editör hakkında bilgi verirseniz memnun olurum. hayrına ya da 50tl için uğraşmam denirse ben de ısrarcı olamıcam aynı şekilde çalışmaya devam ederim napim :)

Liquid tarafından 29/Eyl/16 00:26 tarihinde düzenlenmiştir

İmzalamazsam ne olcak?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

istediğini excel ile çok rahatlıkla yapabilirsin.. pm at 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=FU0mOy_BkpI

hacı bu mantığı kullanabilirsin

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    Pisibaliqi bunu yazdı

https://www.youtube.com/watch?v=FU0mOy_BkpI

hacı bu mantığı kullanabilirsin

uzun hocam bu vakit kaybettirir

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

istediğini excel ile çok rahatlıkla yapabilirsin.. pm at 

hocam excelle is uzun olur bana en kisa yoldan lazim. bazi seylerde elle doldurmak daha kolay ama uzun olanlari var asil onlar icin istiyorum. yoksa degistirecegim yerlere x1 falan yazip degistir butonundan yapiyorum. bahsettigim gibi bir program ancak hizlandirir beni yine de pm atiyorum

İmzalamazsam ne olcak?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Excel ile uzun iş olmaz. En kısa excel ile yaparsın.

Excel'in A1,B1,C1 sütünlrına alt alta yaz x1,x2,x3'leri. Mektup birleştirme ile bir word şablonu oluşturup şablon olarak kaydet.

Excel'de değerleri yazdığın sayfaya bir adet link koy o şablon için.

--

Excelde değerleri yazıyorsun, o linke basıyorsun. Word açılıp senin yazına excelden değerleri koyuyor. Kaydediyorsun.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Excel ile uzun iş olmaz. En kısa excel ile yaparsın.

Excel'in A1,B1,C1 sütünlrına alt alta yaz x1,x2,x3'leri. Mektup birleştirme ile bir word şablonu oluşturup şablon olarak kaydet.

Excel'de değerleri yazdığın sayfaya bir adet link koy o şablon için.

--

Excelde değerleri yazıyorsun, o linke basıyorsun. Word açılıp senin yazına excelden değerleri koyuyor. Kaydediyorsun.

hocam dwgerler surekli degiskenlik gosterecek o sebeple diyorum ki sablonu sectigim zaman karsima bir ekran ciksin bu ekranda o sablonda kac tane degisken varsa onlar kutucuklara veri girisi yapilacak gibi acilsin ben o verileri kutulara gireyim tamam dedigimde o veriler yetlerine yazilsin. bazi metinlerde ayni olmasi gereken 10 yer var. elle yaptigimda birini yazip kopyalayip tek tek diger yeri metin icinde arayip degistirmem gerekiyor . dedigim gibi olunca sablonu secicem yeni gelen ekrnda kutucuklar olcka gerwkenleri yazicam sonra metnin icine otomatik gomulecek. bazen bir kelime bazen bir cumle giriyorum. zor metin icinde secmek tke tek

İmzalamazsam ne olcak?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

upupup

İmzalamazsam ne olcak?
Toplam Hit: 1256 Toplam Mesaj: 8
programlama metin editörü 50tl