folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Banka Dosya Masrafı Vermeyi Geçiktiriyor

Banka Dosya Masrafı Vermeyi Geçiktiriyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

günaydın müridler. hemen özet geçeyim. baba vakıfbank'tan çektiği 3-4 kredinin masrafını almak için kaymakamlığa başvurdu orada bi miktar para verip dava sürecini başlattı. bundan 2-3 ay önce eve kağıt geldi dava sonuçlanmış haklı bulunmuşuz ve masraflar+ödeneceği güne kadar ki yasal faizi banka bize ödeyecekti.

bu 3 ay içinde baba 2-3 kez bankaya gitti sürekli kağıt bize gelmemiş diyor ki bu kağıt bize geldiyse onlara da gitmiştir illaki bugün yine kaymakamlığa gitti adamlar gönderdik diyor. banka inatla yok gelmedi gelmeden bişi yapamayız diyor. bizdeki kağıdı da kabul etmiyor haliyle. bu durumda ne yapılabilir bunlara ? hiç bişi yapmadan oturup bekleyecez mi canları istediğinde ödesinler diye.

Kreyzi tarafından 09/Haz/15 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cenk88
    cenk88's avatar
    Erkek

Banka kazanmış olduğunuz hakkı size vermemezlik yapmaz. Ortada bence başka sıkıntı vardır. Durumu Vakıfbank Genel Müdürlüğü ile görüşün. Çünkü bu işlerle şubeler ilgilenmiyor. Hakem Heyeti zaten mektubu Genel Müdürlüğe göndermiştir. Orada ki birimin sizin belirtmiş olduğunuz hesaba aktarım yapması lazım veya Vakıfbank daki eski hesabınıza. 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    whoobay
    whoobay's avatar
    Erkek

Taahhütlü mektup olarak gönderilmiyor mu ki? Aracı gönderen kurum PTT mesela onlardan öğrenilemez mi ne zaman kim teslim aldı diye?

Herşey kolaydır, bazen değil işte ∆
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    whoobay bunu yazdı

Taahhütlü mektup olarak gönderilmiyor mu ki? Aracı gönderen kurum PTT mesela onlardan öğrenilemez mi ne zaman kim teslim aldı diye?

anlamadım ki hocam ne iş. kaymakamlık başka bi birime yönlendirmiş evraklar orada diye bugün gidecekti baba akşama netleşir. eğer bu da çözüm olmazsa artık ptt ile iletişime geçip o teslim belgesini yada kaymakamlık aracılığıyla o teslim belgesini bulmaya çalışacam.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Mektuptan 15 gün geçince icraya verebiliyorsunuz diye biliyorum hocam icra neresi oluyorsa orayla görüşün bi

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyax_gokhan
    manyax_gokhan's avatar
    Erkek

Bi banka çalışanı olarak bankalarda bu işler artık gınaaa geldi. Artık operasyon personeli süreli olan bu kadar dosya içinde boğulup kalıyor. Haliyle gözden kaçanlar veya ulaşmadı demeleri olağan gibi..

Bu kararlar postadan teslim alındığında imza karşılığı alınıyo teslim alındığına dair postadan imzayı araştırabilirsin. Elden teslim almaması normal alması işine gelmez sorumluluk almayı istemez sende almadı diye hak idda edemezsin evrakın resmi yoldan ulaşması lazım. Alan bankalarda var biz alıyoz mesela o ayrı. Olmadı Tshh den kararın tekrar gönderilmesini talep edebilirsin.

Hiç olmadı elindeki kararla avukata ver icradan alsın parayı 15 gün bekleme işi hikaye kararın çıktığı gün icraya veriyo avukatlar. Çatır çatır da alıyolar.

Kasabın mesleğini bilmezsen, beslediği kuzuya şefkatini sevgisinden zannedersin. Her başını okşayanı dost her başını ağrıtanı düşman bilme...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

İcra'da çalışan bi tanıdık katip bulun sizin işi o halleder.

İcraya verince yatırıyolar hesaba.

En fazla itiraz ederler en sonunda yine alırsınız ama.

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

Mahkeme karari niteliginde hocam hakem heyeti kararlari. Icraya verin direkt ugrasmayin

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

bugün kaymakamlık bi yere yönlendirmiş baba tam hakim değil ama icra sanırım orası da. icra ama devamı ne hatırlayamadı dosya oluşturmuş hallederiz demişler.

bu dosyada mektubun geldiği tarihten ödeme alındığı güne kadar ki yasal faiz oranı da alınacaktır diyor. bunu nasıl hesaplıyoruz? 3-5 lirasında değilim ama inat ettiler bende inada bindirecem olayı.

@mbk

hacım zaten ilk karardan sonra itiraz edilmiş ve itiraf geçersiz sayılmış öyle diyordu gelen mahkeme kararında.

Kreyzi tarafından 09/Haz/15 23:39 tarihinde düzenlenmiştir

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

bugün kaymakamlık bi yere yönlendirmiş baba tam hakim değil ama icra sanırım orası da. icra ama devamı ne hatırlayamadı dosya oluşturmuş hallederiz demişler.

bu dosyada mektubun geldiği tarihten ödeme alındığı güne kadar ki yasal faiz oranı da alınacaktır diyor. bunu nasıl hesaplıyoruz? 3-5 lirasında değilim ama inat ettiler bende inada bindirecem olayı.

@mbk

hacım zaten ilk karardan sonra itiraz edilmiş ve itiraf geçersiz sayılmış öyle diyordu gelen mahkeme kararında.

icra dosyası açılmış anladığım kadarı ile ödeme günü icra müdürlüğü hesap yapar o aradaki faizle birlikte alır

Toplam Hit: 987 Toplam Mesaj: 10
dosya masrafı vakıfbank