folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Banka Hesap Kitap Finans Tavsiyesi Gerekiyor

Banka Hesap Kitap Finans Tavsiyesi Gerekiyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Selam hocalar

Elimizde belli bir miktar para vardı fakat sağa sola savurarak harcadık malesef :) hiç uzatmadan konuya gelip sizden beyin fırtınası yardım taleb ediyorum.

2019/Eylül ayı için 100.000bin TL ödemem var.

elimde 3008 pejo aracım var ve birde sıfır istanbul hadımköy de dubleks sıfır dairem var.

malum piyasanın kilitliği yüzünden daire satışları durdu. Ve yine malum araçların ötv zammı yüzünden araç satışlarıda pek iyi değil.

sorum ;

bana lazım olan bu para için sizce banka da evi hipotek ederek mi kredi çekmeyelim az faiz oranı için ? Yoksa aracı satıp elimde sıfır peşinat olmadan kredili mi araba almayalım (sıfır peşinat var mı böyle seçenek bilmiyorum)?

ihtiyaç kredisi için vakıf bank 50bin tl 36 ay 66 bin tl olarak geri istiyor.

yada devlet bankasının ev almak isteyenlere faiz oranları düşük, evimi bir akrabam alıyormuş gibi gösterip onun üzerinden kredi çekebilirim. 100bin tl 60 ay vade 155bin tl teklif vermişti ziraat.

Aylık ödeme miktarım 2bin tl ile 3 bin tl.

Hacılar bana bir akıl verin lütfen.

Ben hatayı çevrim dışı yaşıyorum , Hayat beni engellese nolur...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

Evini ya da arabanı sat veya alacaklıya onu teklif et. Faizler çok yüksek, durduk yere fazlasıyla zarara grme

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hipokondriyak
    hipokondriyak's avatar
    Erkek

1meslek ne ?

2ticaret vs gelexek odemen var mi ?

3duzenli odeme aliyor musun?

4aileden alabilecegin var mi / varsa miktar?

bunlara gore degisir

12 3  4 icin hepsine hayir dedigini varsayiyorum

hadimkoyde.evler ne kadar bilmem dubleks sifir vs ise 300 500 araliginda olsa.bu kadar tutar icin ipotek etme derim.

arabayi sat.odemeni karsiliyorsa kullan fakat ikinci elde kredi miktari arac yasi modeline gore degisiyoe.ikinci elde galeriden koc finans tasit kiredisi vardi onu kullanip pesinatsiz arac saglayabiliyorlar ama arac fiyati 50  ise atiyorum 80 gondertip o sekilde birseyler yapiyorlar.

bankalar direkt hepsini karsilamiyordu enson.

sifir aracta bilgim yok.

evi ipotek etme.gerekirse aracsiz kal arac kirala

Homo sapiens, yaşamak için, diğer canlıların yaşamasına muhtaç; obligat parazit türüdür. "Sen olursan boş bardak , sana olur koyan çok su. a.g."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    Ransack bunu yazdı

Selam hocalar

Elimizde belli bir miktar para vardı fakat sağa sola savurarak harcadık malesef :) hiç uzatmadan konuya gelip sizden beyin fırtınası yardım taleb ediyorum.

2019/Eylül ayı için 100.000bin TL ödemem var.

elimde 3008 pejo aracım var ve birde sıfır istanbul hadımköy de dubleks sıfır dairem var.

malum piyasanın kilitliği yüzünden daire satışları durdu. Ve yine malum araçların ötv zammı yüzünden araç satışlarıda pek iyi değil.

sorum ;

bana lazım olan bu para için sizce banka da evi hipotek ederek mi kredi çekmeyelim az faiz oranı için ? Yoksa aracı satıp elimde sıfır peşinat olmadan kredili mi araba almayalım (sıfır peşinat var mı böyle seçenek bilmiyorum)?

ihtiyaç kredisi için vakıf bank 50bin tl 36 ay 66 bin tl olarak geri istiyor.

yada devlet bankasının ev almak isteyenlere faiz oranları düşük, evimi bir akrabam alıyormuş gibi gösterip onun üzerinden kredi çekebilirim. 100bin tl 60 ay vade 155bin tl teklif vermişti ziraat.

Aylık ödeme miktarım 2bin tl ile 3 bin tl.

Hacılar bana bir akıl verin lütfen.

Evini bir akraba alıyormuş gibi yaparak kredi çekmek için evi banka o akrabaya satar ki para onayı çıkabilsin. Evi satman taraftarı değilim. Finans konusunda uzman biri bir yeminli mali müşavir bile bulup fikrini alsan daha iyi olur

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek
    hipokondriyak bunu yazdı

1meslek ne ?

2ticaret vs gelexek odemen var mi ?

3duzenli odeme aliyor musun?

4aileden alabilecegin var mi / varsa miktar?

bunlara gore degisir

12 3  4 icin hepsine hayir dedigini varsayiyorum

hadimkoyde.evler ne kadar bilmem dubleks sifir vs ise 300 500 araliginda olsa.bu kadar tutar icin ipotek etme derim.

arabayi sat.odemeni karsiliyorsa kullan fakat ikinci elde kredi miktari arac yasi modeline gore degisiyoe.ikinci elde galeriden koc finans tasit kiredisi vardi onu kullanip pesinatsiz arac saglayabiliyorlar ama arac fiyati 50  ise atiyorum 80 gondertip o sekilde birseyler yapiyorlar.

bankalar direkt hepsini karsilamiyordu enson.

sifir aracta bilgim yok.

evi ipotek etme.gerekirse aracsiz kal arac kirala

1-) lab teknisyen

2-) gelecek ödemem yok evi ilana koydum satılırsa o var sadeve

3-) düzenli ödeme bir maaşım var birde kirada olan mülküm aylık 2bin tl

4) aile aylık sadece 1-2bin tl destek yapar yada 2-3ayda bir destekler

teşekkürler hocalar

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek

kesinlikle eski yaşam tarzına savurganlığa gem vurarak çözebilirsin bu durumu

aracı satarak ödemek veya borcu 15-20 bine düşürmek çok mantıklı geliyor 

tekrar araç almak konusunda ise1500 e vs symbol vs kiralayıp kelepir bir araç düşürürsen o zaman borca girersin

diğer harcamalarda kısıntı yapman gerekiyor.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

yıllarca borç ödemiş evlenmiş evini almış arabasını almış birisi olarak önerim :)

arabanı 5-10 düşüğe koy arabanı sat. yada arabayı alacaklıya teklif et en son ihtimal onu ver. yine araba alırsın ama evi hiç elleme.

araban kaç model bilmiyorum ama arkadaşım 2019 pejo 3008 i 190 bin tlye almıştı. kaç model olduğunu göremedim. cebine sonraki arabayı almak için peşinatında kalır gibime geliyor.

allah yardım etsin borçluluk zor iş :) ödeyenler anlar birtek.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ransack
    Ransack's avatar
    Erkek

Teşekkürler hocalar sanırım aracı satıp borcu kapatacağım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

ödeme

kendi kendime konkordato ilan ettim ödemiyorum aMK de 

şaka değil. ödeme . elime geçtikçe parça parça ödicem de

edit borç kime faiz işliyormu =? 

samaccc tarafından 12/Tem/19 13:13 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
Toplam Hit: 783 Toplam Mesaj: 9