Banka Kredi Masrafını Aldım!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

Durum şu bulunduğum yerdeki tüketici hakem heyeti ilk bankaya başvur dedi başvurdum. dilekçe ve dekont ile (dekont olması şartmı bilmiyorum belki kredi numarasıda yeterli olabilir) bankadan haliyle red yazısı geldi. Red yazısı ile birlikte tüketici hakem heyetine başvurdum. hakem heyeti iade kararı bu gün elime geçti. konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim.

.::::Tesadüfen Doğdum Mecburen Yaşıyorum Zorudan Ölücem:::...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeYeT
    HeYeT's avatar
    Erkek

Mahkemenin karşı dava açma durumu varmış böyle birşey duydunmu hocam

matematik24.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

duydum hocam hatta senmi konu açmıştın oradada tartışmıştık.

Sorun değil açarsa hertürlü damga vergi vs. den muaf mış. bide davayı bana değil tüketici hakem heyetine açması gerek :) benim bir talebim ve şikayetim var haksızsam da haklıysamda bunu tüketici hakem heyeti verdi bende bu karara uydum. Suçum varmı. :):)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cagatay09
    cagatay09's avatar
    Erkek
    NuLL29 bunu yazdı

duydum hocam hatta senmi konu açmıştın oradada tartışmıştık.

Sorun değil açarsa hertürlü damga vergi vs. den muaf mış. bide davayı bana değil tüketici hakem heyetine açması gerek :) benim bir talebim ve şikayetim var haksızsam da haklıysamda bunu tüketici hakem heyeti verdi bende bu karara uydum. Suçum varmı. :):)

hocam banka paranı ödeyip hakem heyetinin almış olduğu kararı temyize gider. karar bozulursa üst mahkemeye intikal edip hakem heyeti değilde sana dava açıp kesmiş olduğu ücretleri faiziyle isteyebilir. kazanırsa ana para+faiz ve mahkeme masraflarınıda sana kitler. biri böyle tüm kredi masrafı + kart aidatları+ hesap işletim ücretlerini almıştı 1250 civarı. 6 geçmeden 3000 TL geri ödemek zorunda kaldı. banka sanırım meblağ yüksek olursa peşini bırakmıyor. hakem heyeti kararına uyup paranı ödeyip sonra temyize gidiyor. savundukları tek şey. müşteri ile karşılıklı sözleşme dahilinde bilgilendirilerek kesintilerden haberdar edilerek kredi verilmiştir diyor. hakem heyeti buna dikkat etmeyip müşteriyi haklı çıkarsa bile tüketici mahkemeleri pek hakem heyeti gibi yaklaşmıyor olaya. hatta bazı şehirlerimizde tüketicilerin dilekçeleri rededilebiliyor.

efe: yiğit kime derler? kızanlar: sözünde durup, efesiyle ölene. efe: korkak kime derler? kızanlar: sözünden dönen, aman dileyene. efe: insan dünyaya niçin gelir? kızanlar: ölmek için!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

Bankalar zaten terörist gibi haraç topluyor

iyi oldu bu

Bu topraklar BAAS benzeri tek adamlı rejimlere geçit vermedi bugüne kadar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hocam Sitelerden dilekce örnegıne ulasamadım saglam lınk verebılırmısın?

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HowL
    HowL's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

çizik

Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir. Bizim gibilerin sonu en fazla sürpriz olur :)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NuLL29
    NuLL29's avatar
    Erkek

o halde tüketici hakem heyetini niye kurmuşlarki. O zaman durum yine eskisi gibi. yani eskiden tüketici hakem heyeti yoktu bankadanda lehimize bir karar çıkmaz diyorduk. bide bir ton masraf var riske girmeyip bırakıyorduk. şimdi senin söylemen sonuçta iş aynı kapıya çıkıyor.

her türlü vergi ve harçtan muaf yazıyor ama tabi avukat ücretini kitlerlerse onu bilemem. hukuka bile parası olan erişebiliyor. Ok yaydan çıktı daha burdan sonra durmam. neye patlarsa patlasın. danıştaya kadar yolu var :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hesap işletim ücretini geri aldım sizlerde almak isterseniz paranızı geri aln

önce 

https://www.isbank.com.tr/Internet/yardim/yardimyenisite/Yardim.aspx?src=INTSUBE

yardım bölümünden şikayetinizi belridin kesim ücretlerini geri almak isyiyorum diye 

bankanızı kullanmak istemıyorum sürekli hesap işletim ücreti kesiyorlar hesabımı acilen kapatılmasını sitoyurm

orası artık beyin gücünüze kalmış neden kesilmesini istemiyorsunuz gibi

daha sonra 2 gun içinde verdiğinz telefon numarasına dönüş yapıyorlar

azda olsa bana iade ettiler ben uzun süredir kullanmıyorum biraz para yatırdım baktım kesmişler ve geri aldım

19/12/2013 09:33:19 +2.24 TL 47.45 TL   * HESAP İŞLETİM MASRAFI İADE 6210/ 00000 *MUH.HESABINDAN YATA    
      19/12/2013 09:33:19 +44.76 TL 45.21 TL   * HESAP İŞLETİM MASRAFI İADE 6210/ 70090900*MUH.HESABINDAN YA    

47 tl bereket versin :)

Toplam Hit: 6406 Toplam Mesaj: 60