Barkod Sistemi Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu barkod sistemi ile ilgili bilgi lazım. Daha önce hiç uğraşmadım bilgim yok.

Bir güzellik merkezinde müşterilere aynı zamanda güzellik malzemeleri satılıyor. Ama çok karışıyor stok takibini felan tutmak felan tam bir çile oluyor. 250 -500 civarı bir ürün var.

İsteğim bir barkod sistemi ile bir bilgisayarda ürünlerin stok takibini yapmak satış yapıldığında stoktan düşmek. Ürünler barkodlu zaten.

Ay sonundada stok satış dökümünü almak.

Sizden ricam nasıl bir sisteme ihtiyaç var en basit ve ucuz yoldan. 

Yol gösterenlere şimdiden teşekkürler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanliay
    kanliay's avatar
    Erkek

stok takibi yapan paket programlar var diye biliyorum sisteme barkodları giriş yaparsın sadece bakkalarda bile var artık ;)

Gemiler mi batacak??O zaman batsın!!!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Bunlar genelde kasayada bağlanıyor hocam ben sadece bilgisayara bağlanıp satış olduğunda barkod okuyucuyu geçirdiğinde sistemden çıkış yapsın istiyorum ürünü.

Yani bir barkod okuyucu ile bir barkod programı ile bu işi çözebilirmiyim onu merak ediyorum?

Birde barkod okuyucuyu satın alsam ücretsiz programlar var buna tanıtabilirmiyim. Yeni Ürün geldiğinde direk barkodla okutup sisteme giriş yapabilirmiyim?

Yabancı olduğum için konuya tecrübeli arkadaşlar var ise vede yardımcı olurlarsa sevinirim.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kanliay
    kanliay's avatar
    Erkek

hocam sen satış olduğunda stoktan düşmesini istiyorsan sadece barkod programıyla işi çözemezsin. perakende satış modülü gerekli onun için

Gemiler mi batacak??O zaman batsın!!!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

Haci netsatis diye bi prog var bak hosuna giderse gondereyim kullan.

delimiyim ben?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek
    kanliay bunu yazdı

hocam sen satış olduğunda stoktan düşmesini istiyorsan sadece barkod programıyla işi çözemezsin. perakende satış modülü gerekli onun için

Sağol hocam onada bakayım bir bu programın içinde oluyor sanırım.

ayhun bunu yazdı

Haci netsatis diye bi prog var bak hosuna giderse gondereyim kullan.

Hemen bakayım hocam...

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Barkod Sistemi şöyle fırsatım olursa uzaktanda yardım etmeye çalışırımç

Sorularınıda yanıtlayayım. iki çeşit satış var. stoksuz satış stoklu satış. malın satıldığı anda stoktan düşmesini istiyorsan. önce malı stoğa girmiş olman gerekiyor değilmi mantık olarak. yani önce sayım yapacaksın. ürünleri sayıp guruplandıracaksın. 500 kalem ürün var ise en az 30 gurup 

saç bakımı

Deodorant gibi alt guruplar kaç şeçit gurup varsa. guruplandırma işini o mağazda o işi yapan adama söyle sana yardımcı olur. ürünleri daha iyi tanır. guruplandırma senin işini kolaylaştıracak ürünleride gurup gurup sayıp proğrama gireceksin. Ürün sayımı nasıl yapılır sorun olursa onuda yanıtlarım

barkod okuyucu USB olanlardan alıp PC ye bağlaman gerekiyor. Otomatik tanır. ve birde stok ve satış takibi yapan ikisni bir arada yapan proğramlar var. o proğramlardan birtane bilgisayara kurman ve stok kartlarını (ürün ismi, barkodu) o proğrama girmen gerekiyor.

sonra proğramı satış moduna alıp ürünü okuttugunda fiyatını kasaya ödeme tipi çeşidi ile birlikte satış bölümüne yazar. ayrıca ödemesi tamamlanan ürünüde stoğundan düşürür. 

istedğin zaman stok raporu ve satış raporu alabilrsin.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

http://www.megayaz.com.tr/urunlerimiz/?PR=12

+

en ucuzundan bir barkod okuyucu.

gayet güzel çalışıyordu :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    masTR
    masTR's avatar
    Erkek

bir ara bizede lazım olmuştu. barkod cihazını aldıgımız firmanın servis bölümündeki arkadaşlar kendı yazdıkları uygulamayı kodlarıyla birlikte vermişti.okuttuğun ürün numarasını alma stoktan düşürme vs kodları mevcuttu içinde ancak kendim yazarım diyorsan bi şekilde paslaşabiliriz ama bana hazır stok programı lazım dıyorsan yapıcak bişey yok program bulman gerekicek.

hsyn.ackgz > skype
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

öncelikle teşekkürler yararlı bilgiler için arkadaşlar.

@ siyahbereli

saol üstad yararlı bilgilerin için. gerekli olursa pm le rahatsız ederim. Birde stoklu olacak ürünler. Kendi barkodları var ürünlerin onları sisteme tanıtıcaz sanırım. Bu barkodu ürün üzerinden girince kendi otomatik giriyormuş sanırım.

@manglerman

Sağol hocam bunada bakıp inceleyim.

@masTR

Saol hocam. Hocam bütçeli bir iş olsa yazılabilir ama mümkün olduğu kadar ucuz yoldan halletmeye çalışıyorlar. Sanırım barkod birazda görüntü amaçlı halihazırda istedikleri şeyi bir stok takip prog. görebilir fazlasıyla.

Dediğim gibi öncelik sadece var olan ürünün stoktan düşümünü sağlayacak bir sistem. Bir nevi stok takibi yapılacak ama kafayı barkoda takmışlar illa barkodla okunup düşülsün istiyorlar.

Peki arkadaşlar son bir şey sorayım. Önerebileceğiniz ucuz orta halli barkod okuyucu (karekod olması gerekirmiş) ve ücretli ücretsiz barkod okuyucu ile çalışabilecek program önerisi olan varmıdır?

Tekrar teşekkürler.

Toplam Hit: 1714 Toplam Mesaj: 10