Bas Gitar Konusunda Yardım Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

Bas gitar almak istiyorum kursuna da gidicem.Öncelikle bana yeni başlayacağım için 250 liralık bişey al kullan dediler bir de 150 liraya 2. el var,ilk gitarım olacağı için 2. el almayı düşünüyorum sonuçta kursu anfisi şuyu buyu derken baya para gidecek sizin önerilriniz nelerdir?

Bir de başlayınca ellerde ki su toplamalar falan ne kadar sürede geçiyor acaba?

bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.şimdiden sağolun..

Hakkıdır nakte tapan milletimin istismar!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

(Süper Bilgim YOK); hocam alıcan gitar 2. el alman iyi zaten ilk etapta 0 gitara pek gerek yok güvenmiyosan 0 da alabilirsin ucuz olmasının sebebi ilk gitarın olucağı için aşıncaksa bırako aşınsın yeni gitara yazık etme diye.deli miktar harcamana gerek te yok saten. 

2. olarak parmak su toplaması olayı senin gitarla geçirdiğin vakite bağlı  + su topladı varsay geçmesini kimse bilemez zorlamazsın bi kaç güne gider abanırsın baya bi uzun sürer. hem bi dur daha gitar almamışsın hemen parmaklarım diyosun yaw :) 

Living Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

ArmadA bunu yazdı:
    -----------------------------

(Süper Bilgim YOK); hocam alıcan gitar 2. el alman iyi zaten ilk etapta 0 gitara pek gerek yok güvenmiyosan 0 da alabilirsin ucuz olmasının sebebi ilk gitarın olucağı için aşıncaksa bırako aşınsın yeni gitara yazık etme diye.deli miktar harcamana gerek te yok saten. 

2. olarak parmak su toplaması olayı senin gitarla geçirdiğin vakite bağlı  + su topladı varsay geçmesini kimse bilemez zorlamazsın bi kaç güne gider abanırsın baya bi uzun sürer. hem bi dur daha gitar almamışsın hemen parmaklarım diyosun yaw :) 

-----------------------------

Eyvallah hocam çok sağol :)

Hocam özellikle dikkat ettim teller kalın olduğu için baya kanırtıyo falan diyolarda bi sorayım dedim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    glaurung
    glaurung's avatar
    Erkek

konuyu baltalamak gibi olmasın ama ben de bundan sipariş veriyorum bayramdan sonra

http://www.schecterguitars.com/International/Products/Guitar/Hellraiser-C-1-FR.aspx

acaba nasıl gitardır hakkını verir mi, internette çok yorum bulamadım da

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

http://www.senkop.com.tr/kategori/4/3/1/sx-bas-gitarlar.htm

şurayı bi karıştır.

http://www.senkop.com.tr/urun/770/sx-bg-2-k-amfili-bass-gitar-seti.htm

çok pahalı gelmezse bunu öneririm her şeyi içinde temiz. Gitarı da baya götürür seni doyumsuz kalmazsın kısa sürede yani.

Avukat/Hukukçu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

hacı daha önce enstruman çaldınmı,bas gitar "ÇALMAK" ileri seviye armoni ve gam bilgisi gerektirir.bunun eğitimini sana doğru verecek biyeri tercih etmen gerek.parmaklar su falan toplarda onlar önemsiz şeyler ilk etapda 2.el bi gitar alıp öğrenmeye çalış geliştiğinde iyi bi gitar almak zorunda kalacaksın zaten.

..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyReform
    HolyReform's avatar
    Erkek

Çok sağolun beyler tavsiyeler için.

Daha önceden gitar veya herhangi bir ensturman çalmışlığım yok alıcam o 150 liralık gitarı kursa da giderim.

Ben uşaklıyım pek bas gitar kursu veren yer yok,2 yer bulabildim birine kötü dediler birisi iyiymiş o da aylık 80 lira dedi ( haftada 2 saat bire bir) bana da uygun geldi 2. el olan gitarıda oradan alıcam zaten

çok teşekkür ederim hepinize tekrar..

Toplam Hit: 1945 Toplam Mesaj: 7