folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Basit Santral Devresi Aranıyor[Elektronikçi Arıyorum]

Basit Santral Devresi Aranıyor[Elektronikçi Arıyorum]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Şöyle bir devre lazım : ev normal arandığında telefonlar çalacak. Fakat karşıdaki herkangi bir tuşa bastığında örneğin 9 yada # başka bir telefon calacak...

Çok önemlidir...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

hocam işte o dediğin santral derversi 1 milyar :)

ben 25-30 milyona onun teklisini mal etmeye calışıom :)

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UndeaD
    UndeaD's avatar
    Erkek
    www.e-proje.com die bir site var onun foruımunua yazarsan cevap gelebilir ordaki adamların çoğu aşmış :)

Bırak Şimdi imzayı :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TR_ip
    TR_ip's avatar
    Erkek

selam   ben elektronik okuyorum vede   hemen atliim olaya dedim zanledersem    yönlendirme gibi bir olay olucak 9 a bastıında aslında zor birşey değil küçük bir santral yapıcaksn okadar    ben bunu iicene arastriimm bakiim  cevabını  yazarım buraya

Kontakt : TR_ip@tahribat.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    UndeaD
    UndeaD's avatar
    Erkek
    :D bende elektronikçiyimde okuyom yani lise son pek bilgim yok ondan yönlendirdim.. 

Bırak Şimdi imzayı :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek

abi ben biraz salliyim belki tutar. şimdi olayı şöyle yapalım.

telefon calınca santral devresine bir sinyal gonderiliyor fakat 9 a basında baska bir sinyal gonderiliyor. santral devresini programlayıp 9 a basınca gelen sinyali algılayıp daha sonra ilgili yere sinyali gonderip o telefonun calması sağlanabilirmi ?.

doğruluğundan emin değilim biraz mantık yürüttüm :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    santral nasıl yapılır onu soruyor.

ftw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    a4tech
    a4tech's avatar
    Erkek
    bu konu hakkında bilgisi olan yazabilirmi bende merak ettim şimdi. her ne kadar elektronik bilgim az olsada genel kültür acısından :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MitNickKevin
    MitNickKevin's avatar
    Erkek

2 dahili 1 harici özelliği bulunan bir telefon santrali alacan işini görecek, yani bunun için oturup kendin telefon santrali icat etmene gerek yok :)

dediğim gibi git bir elektronikçiye 2. el telefon santrali sor 2 dahili 1 harici işini görür...

hatta şöyle birşey özelliğide var "merhaba rene malikanesine hoşgeldiniz dahili numarayı bilyorsanız tuşlayın bilmiyorsanız biraz sabredin" diye ses kaydıda yapabiliyorsun...

Bilgi ceza, Bilgi suç ve Taşımak ağır. Unutmak ise öğrenmekten daha çok zaman alır...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mustafa_sayin
    mustafa_sayin's avatar
    Erkek

Birincisi ben bir bakacam ,

ben santral teknisyeniyim. Sizin için birşeyler yapmaya çalışacam..

ikincisi, siz en iyisimi hurdacılara bakın, milyarlık servet yatıyo.:) (şaka değil), herşey ama herşey var.

please call me: mustafa_sayin@hotmail.com

@virus@
Toplam Hit: 2988 Toplam Mesaj: 10