folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Başka Bi Pcye Giden Verileri Almak

Başka Bi Pcye Giden Verileri Almak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Selam arkadaşlar, diyelim ki bi ağa bağlıyız. 5 bilgisayarın bağlı olduğunu düşünelim.

Bi şekilde bu 5 bilgisayara indirilen tüm datayı kendi bilgisayarımıza çekebilir miyiz?

Çekebilir miyiz diyorum özellikle, çünkü indirilirken aynı datayı kendimize de kopyalamak istiyorum. Mümkün müdür, yapan programlar ya da arkadaş varsa bi zahmet :)

yardırmak bizim işimiz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seretide
    seretide's avatar
    Erkek

wireshark mı ne bir program vardı wireless üzerinden gelen verileri alıp okuyabiliyodun hemde ağa bağlı olmana bile gerek yok. Tabi herşeyi değil maillerini msn konuşmalarını felan çok rahat görüntüleyebilirsin.

Saçma
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

wireshark ile sadece veri akışını görebiliyoruz diye biliyordum, verileri de alabiliyor muyuz?

diyelim adam torrent indiriyor, onu ben de alabiliyor muyum?

aynı torrenti 2. kere indirmeden yani?

yardırmak bizim işimiz
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seretide
    seretide's avatar
    Erkek

evet sadece görüntüleyebiliyosun sanırım ama indirilen torrentin adresini bulup kendin ayrı olarak indirebilirsin

Saçma
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Buremba
    Buremba's avatar
    Erkek
    erdoganb bunu yazdı

wireshark ile sadece veri akışını görebiliyoruz diye biliyordum, verileri de alabiliyor muyuz?

arp spoofing denen bi olay var onda kendini modem gibi gösterip trafiği kendi üzerinden geçirebiliyorsun. sonra modem requestin yanıtını sana gönderiyor gene sen de o adama o yanıtı tekrar gönderiyorsun. wireshark'da datayı export edebiliyorsun ama istediğin format değil büyük ihtimal kendisi için export ediyor sonra tekrardan aynı requestleri import edebilmen için. eğer amacın veriyi karşı tarafın rızası olmadan çekmekse arp spoofing olayını bi araştır derim yoksa aynı ağdaki adamla p2p bağlantı açarak oldukça hızlı aranızda veri gönderebilirsin.

. . .. . ... .
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    Buremba bunu yazdı
    erdoganb bunu yazdı

arp spoofing denen bi olay var onda kendini modem gibi gösterip trafiği kendi üzerinden geçirebiliyorsun. sonra modem requestin yanıtını sana gönderiyor gene sen de o adama o yanıtı tekrar gönderiyorsun. wireshark'da datayı export edebiliyorsun ama istediğin format değil büyük ihtimal kendisi için export ediyor sonra tekrardan aynı requestleri import edebilmen için. eğer amacın veriyi karşı tarafın rızası olmadan çekmekse arp spoofing olayını bi araştır derim yoksa aynı ağdaki adamla p2p bağlantı açarak oldukça hızlı aranızda veri gönderebilirsin.

aynen packeti alıp forward edebilirsinde bu mantıkla.

arayüz  acısından sana kolay olcak şöyle bişi verim en kolay şekilde şu ayrıştırıyordu neyin ne oldugunu tek tek paketlere bakmana gerek kalmıyordu.

network miner

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    FCN bunu yazdı
    Buremba bunu yazdı
    erdoganb bunu yazdı

aynen packeti alıp forward edebilirsinde bu mantıkla.

arayüz  acısından sana kolay olcak şöyle bişi verim en kolay şekilde şu ayrıştırıyordu neyin ne oldugunu tek tek paketlere bakmana gerek kalmıyordu.

network miner

bana bunlarla gelin :)

teşekkür ederim arkadaşlar !

yardırmak bizim işimiz
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdoganb
    erdoganb's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    FCN bunu yazdı

network miner

Abi bunun Packet Capture Speed değeri: .581 M/s diyor, bu bağlantıyı yavaşlatmaz mı (alıp forward ederkene)

Ya da bi torrent 2 M/s ile iniyorsa geri kalanını alamaz mı demek acaba?

Kullandın mı daha önce?

yardırmak bizim işimiz
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

öncelikle yanlış anlamışsın buda sniffer ekstra bir özelligi yok sadece hazır filtrelenmiş bir arayüzü olduğu için paylaştım

pcap parse speed  kısmı hakkında okadar bilgim yok networkcu biri daha iyi cevaplar ama yüksek ihtimal buffer time ı olabilir paket kaybedicegini sanmam.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SpoofU
    SpoofU's avatar
    Erkek
    Cain&Abel ile arp spoof yapıp Networkminer ile dosyaları kaydedersin.

Sevmem yazmayı, okumayı sevdiğim kadar.
Toplam Hit: 1221 Toplam Mesaj: 10