Bayburtlu Hoca (((:

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek

sa. arkadaşlar ilk şunu söyleyim; bayburtlu arkadaşlara hiçbir kastım yoktur. tamamen geyik amaçlı açtım konuyu.

arkadaşlar bayburtlu bi hoca kemale ermişte başından geçenleri anlatıyor. gülme garantisi veririm (((: hele hele finalde diyoki; peygamber efendimize (s.a.v.); bak kim geldi :DDDDDDDDDDD

https://www.youtube.com/watch?v=nxpJj4pVgCk

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Gulumsetti, sonuna dogru da guzel ogut vermis. :)

vatandaşa kafam girsin!..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam dikkat etmek lazım böyle konular sıkıntılı ayet var bu konuda Allah, Kuran ayetleri, peygamber hakkında şaka yapmak küfre götürür ve azap var ayete göre sonra biz şaka yapmıştık niyetimiz öyle değildi kabul değil.

tevbe-65

Vele-in seeltehum leyekûlunne innemâ kunnâ neḣûdu venel’ab(u)(c) kul ebi(A)llâhi veâyâtihi verasûlihi kuntum testehzi-ûn(e)

Kendilerine sorsan andolsun ki biz diyeceklerdir, ancak dalmıştık da şakalaşmada, oynaşmadaydık. De ki: Allah'la, ayetleriyle ve Peygamberiyle mi alay ediyordunuz?

tevbe-66

Lâ ta’teżirû kad kefertum ba’de îmânikum(c) in na’fu ‘an tâ-ifetin minkum nu’ażżib tâ-ifeten bi-ennehum kânû mucrimîn(e)

Özür dilemeye kalkışmayın, siz kafir oldunuz sözde iman ettikten sonra. Sizin bir bölüğünüzü affetsek bile suçlu olduklarından dolayı bir bölüğünüzü azaplandıracağız.

pompaci tarafından 30/Tem/19 08:19 tarihinde düzenlenmiştir

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

hocam dikkat etmek lazım böyle konular sıkıntılı ayet var bu konuda Allah, Kuran ayetleri, peygamber hakkında şaka yapmak küfre götürür ve azap var ayete göre sonra biz şaka yapmıştık niyetimiz öyle değildi kabul değil.

tevbe-65

Vele-in seeltehum leyekûlunne innemâ kunnâ neḣûdu venel’ab(u)(c) kul ebi(A)llâhi veâyâtihi verasûlihi kuntum testehzi-ûn(e)

Kendilerine sorsan andolsun ki biz diyeceklerdir, ancak dalmıştık da şakalaşmada, oynaşmadaydık. De ki: Allah'la, ayetleriyle ve Peygamberiyle mi alay ediyordunuz?

tevbe-66

Lâ ta’teżirû kad kefertum ba’de îmânikum(c) in na’fu ‘an tâ-ifetin minkum nu’ażżib tâ-ifeten bi-ennehum kânû mucrimîn(e)

Özür dilemeye kalkışmayın, siz kafir oldunuz sözde iman ettikten sonra. Sizin bir bölüğünüzü affetsek bile suçlu olduklarından dolayı bir bölüğünüzü azaplandıracağız.

ama hocam ciddi bişey yokki ortada. hem biraz daha yüksekten uçarsak; Allah'ı bile gülümsetebilir bu durum (: bizimki kesinlilkle alay değil. öyle bişey asla olmazki. biz kimizki öyle alay falan olmaz. bence bu yazdıkların kafirler için geçerli.

edit: sonuçta koskoca hoca neler diyebiliyor (;

ajan1111 tarafından 30/Tem/19 13:47 tarihinde düzenlenmiştir

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    pompaci bunu yazdı

tevbe-65

tevbe-66

ama hocam ciddi bişey yokki ortada. hem biraz daha yüksekten uçarsak; Allah'ı bile gülümsetebilir bu durum (: bizimki kesinlilkle alay değil. öyle bişey asla olmazki. biz kimizki öyle alay falan olmaz. bence bu yazdıkların kafirler için geçerli.

edit: sonuçta koskoca hoca neler diyebiliyor (;

valla hocam kuran böyle söyler hatta tevbe 31. ayette derki (Yahudiler) Allah'ı bırakıp bilginlerini (hahamlarını); (hıristiyanlar) da rahiplerini ve Meryem oğlu Mesîh'i (İsa'yı) rabler edindiler. Halbuki onlara ancak tek ilâha kulluk etmeleri emrolundu. O'ndan başka tanrı yoktur. O, bunların ortak koştukları şeylerden uzaktır. 

yani senin anlayacağın Allah ın dediğimi yoksa senin dediğin gibi koossskoca hocanın dediğimi. bu tasavvuf illeti böyle bişey işte hocam uçanın kaçanın lafına inandırır da kuran dersin Allah dersin illede hocam der.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
Toplam Hit: 684 Toplam Mesaj: 5
bayburtlu hoca