folder Tahribat.com Forumları
linefolder Ulaşım Araçları ve Seyahat
linefolder Bayramda Balkanlara Seyehat (Beyin Fırtınası)

Bayramda Balkanlara Seyehat (Beyin Fırtınası)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NaZi_
    NaZi_'s avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba;

Bayramı fırsat bilip bir yurt dışı seyehati yapmayı düşünüyorum fakat, tasarladığım bir fikir yok. Açıkçası etrafımda da böyle konularda aktif insanlar olmadığı için tek başıma gideceğim. Birkaç firmadan tur fiyatlarına ve programlarına baktım fakat, bana mantıklı gelmedi. 1500 tl gibi rakamlara 2 gece konaklamalı Belgrad vs. Atmosferik rakamlar ve program detayları da, Belgrad'a iniş ve ardından serbest zaman, ardından konaklama...

İnterrail tarzı, çantamı sırtıma takıp, yolu severek, yaşayarak yapabileceğim bir seyehat fikri arıyorum. Ararken de birlikte düşünelim istiyorum. Önceliğim Balkan ülkeleridir. Çok masraf yapmadan dolu dolu yorulmak istiyorum. Fikri olan paylaşsın, ben de öğrendiklerimi ekleyeceğim.

Selametle.

Kendimi bir akşam toplumun ete kemiğe bürünmüş hali ile yemeğe çıkarken hayal ediyorum şimdi; yemekler gelmiş ve çiğnemeye devam ediyoruz. Tam o sırada topluma doğru bakıyorum, ben aseksüel olmaya karar verdim, diyorum ve toplumun yüzü düşüyor. Başlıyor neden ve sonuçlarını sorgulamaya, felaket senaryoları anlatmaya ve yer yer yaftalamaya. Hayal ediyorum, yerimden kalkıyorum ve masanın etrafında bir yarım tur atıyorum, artık toplumun yanı başında, tabiri caizse ensesindeyim. Bir kolumu masaya dayıyorum ve kısa kollu tişörtümden uzanan kollarım yılların emeği sonucu bir kas yığını şeklinde, tam da toplumun bakacağı yerde duruyor. Kulağına doğru eğiliyorum ve şöyle diyorum; desene sen her bi sikimi çok iyi biliyorsun lan ?!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

bi yakınım sırt çantası ile karadağa gitmişti geçen bayramda. düşünebilirsiniz

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    infazteam
    infazteam's avatar
    Erkek
    NaZi_ bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba;

Bayramı fırsat bilip bir yurt dışı seyehati yapmayı düşünüyorum fakat, tasarladığım bir fikir yok. Açıkçası etrafımda da böyle konularda aktif insanlar olmadığı için tek başıma gideceğim. Birkaç firmadan tur fiyatlarına ve programlarına baktım fakat, bana mantıklı gelmedi. 1500 tl gibi rakamlara 2 gece konaklamalı Belgrad vs. Atmosferik rakamlar ve program detayları da, Belgrad'a iniş ve ardından serbest zaman, ardından konaklama...

İnterrail tarzı, çantamı sırtıma takıp, yolu severek, yaşayarak yapabileceğim bir seyehat fikri arıyorum. Ararken de birlikte düşünelim istiyorum. Önceliğim Balkan ülkeleridir. Çok masraf yapmadan dolu dolu yorulmak istiyorum. Fikri olan paylaşsın, ben de öğrendiklerimi ekleyeceğim.

Selametle.

arkdaş sırbistane gitti geçemlerde . 5 günlüğüne  .  600 tl ye bilet aldıl pegasustan 360 tl ev kirası . gerçi kız ayarlamış onun evinde kaldı .  500 euro yanına para aldı .  dediği şu hayat bedava sen  500 euro ile krallar gibi yaşamış . güzel şehir istersen araştır derim.

bende ukrayaya gittim kız arkdaşım orda . orayada gidebilirsin 500 dolar koy cebine muhtarı bile kiraklarsın .  güzel şehir takılılır. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Hocam Selamlar

Mart ayında Jolly Tur ile 7 günlüğüne balkan turuna katıldım. Ben o tarihte kişi başı uçak(gidiş-dönüş), ülkeler arası otobüs, otel, sabahkahvaltısı, akşam yemeği ve tur rehberliği hizmetlerine toplamda 1500TL ödemiştim. Mükemmel bir fiyattı.

Sen kendin bile en az  bunun gibi rakamlar ödersin. O yüzden genelde böyle tur firmalarından önceden tatil paketi almayı öneririm.

Soruna gelecek olursak, sırbistan,bosna,karadağ ve makedonya görülebilir ülkeler. Arnavutluğu zerre sevmedim. Bize tiranda bağdat caddesi diye tabir ettikleri yere gittik, 2 saat dolaşıp otobüse geri döndüm. Diğer ülkeler keyifli, özellikle ben kotor, budva, ohris ve üsküpden çok keyif aldım. 

Çok masraf yapmama durumu biraz zor. Biz nerdeyse herşey içinde olmasına rağmen, bir tur parası kadar harcama yaptık. Aslında herşeyi min. da tutmak istememize rağmen, paramızın, dolar ve euro karşısındaki düşüşü, bizim diğer ülkelerdeki alım gücümüzü de düşürdü. En basidi, ben geçen sene yazın alaçatıda en kral magneti 5 TL ye almama rağmen, aylar öncesinde balkanlarda en ucuz magnete 2 euro verdim.

Harcamaları ne kadar min tutsanda, 1500 liradan az para harcamazsın.

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    driveshaft
    driveshaft's avatar
    Erkek
    infazteam bunu yazdı
    NaZi_ bunu yazdı

Arkadaşlar merhaba;

Selametle.

arkdaş sırbistane gitti geçemlerde . 5 günlüğüne  .  600 tl ye bilet aldıl pegasustan 360 tl ev kirası . gerçi kız ayarlamış onun evinde kaldı .  500 euro yanına para aldı .  dediği şu hayat bedava sen  500 euro ile krallar gibi yaşamış . güzel şehir istersen araştır derim.

bende ukrayaya gittim kız arkdaşım orda . orayada gidebilirsin 500 dolar koy cebine muhtarı bile kiraklarsın .  güzel şehir takılılır. 

uygun geldi bana yalnız şu pegasustan ev kiralama olayı nasıl oluyor onu anlamadım biraz açabilirmisin konuyu.

Ayrıca iki kişilik pasaport çıkartmamız lazım bayrama yetişirmi acaba?

"Sen doğru dur, eğri belasını bulur"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dryrock
    Dryrock's avatar
    Erkek

Hocam kasım ayında gittim geçen sene önce belgrad, sonra yataklı trenle karadağ a geçtim sonra bosna hersek sonra yine belgrad a geçtim. Belgrad ve Özellikle Kotor u ziyaret etmeni tavsiye ederim. Şehirler arası ulaşım yeme içme konaklam vb herşey dahil 7 gün 900 tl harcadım buna uçak biletleride dahil. Ama sen sezonda gittiğin için biraz pahalı olabilir.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zone
    zone's avatar
    Erkek

Bayramda uçak fiyatları git gel 1500 bulur zaten. Bu fiyata tur bulduysan öp başına koy derim :) tabi onlarda ekstra filanlarla 2000e çıkar. Turun neleri dahil ettiğine bak. Bir de sadece git gel uçak fiyatlarına bak. Öyle karşılaştır. gittikten sonra orada 50€'da yaşarsın 500€'da.. pahalı olan git gel fiyatları hocam

Toplam Hit: 973 Toplam Mesaj: 7
balkanlar travel interrail seyehat gezmek görmek yaşamak