folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Bazı Psikolojik Pratikler Arayışım

Bazı Psikolojik Pratikler Arayışım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek

Selamlar, ben bir süredir arayış içindeyim. Arayışımın kökeninde 12 yıl önce yaşadığım ve ancak tekrar aramaya ancak başlayabildiğim bir deneyim var. Bu deneyimi isimlendirmek gerekirse bir arkadaşım vecd hali olarak tanımladı. Bana göre ise bir bütünleşme, tam olma ve tek olma haliydi, ne eksik ne fazla. O deneyimin yaşattığı bilinç halinden aldığım hazzı daha önce veya sonra hiç almadım. Hatta hiç benzerini görmedim diyebilirim net olarak. Bu deneyimi yeniden yaşamak için arayışımda bazı benzer düşüncelere sahip insanlar gördüm. Bazı pratik teknik tavsiyeleri buldum, ama günlük hayata nasıl adapte ederim bazılarında takılıp kaldım. Aşağıdaki pratikler yakın zaman içinde öğrendiklerim. Bunları nasıl doğru şekilde uygularım bir fikriniz veya bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

- Benlikten vazgeçmek
    - Beklentilerden vazgeçmek ( Nasıl? Çünkü beklentilerden vazgeçmek de bir beklentiye dönüşür mü? )
    - Cennet veya başka bir uhrevi edinimden vazgeçmek ( Bu daha kolay geldi bana )
    - Beklenti veya ödül olmayacak ( Bu da kolay geldi bana)
    - Hedef veya beklenti olmayacak. (Bu zor hatta aklım ermedi.)

Çok teşekkür ederim okuduğunuz için.

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

hocam vecd hali dünyadan vazgeçmek değilmidir ana yok baba yok çoluk çocuk yok para yok dert yok tasa yok 

pekiii kim var hocam karşında, nolcan saf enerjimi olcan nolcan yani, şirk dini tasavvufun guru geleneğinin ortaya çıkardığı önceleri sessiz sonra inlemeli şimdilerde hoplamalı zıplamalı versiyonları mevcut 

ben karşıyım hocam hepsinden beriyim.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    pompaci bunu yazdı

hocam vecd hali dünyadan vazgeçmek değilmidir ana yok baba yok çoluk çocuk yok para yok dert yok tasa yok 

pekiii kim var hocam karşında, nolcan saf enerjimi olcan nolcan yani, şirk dini tasavvufun guru geleneğinin ortaya çıkardığı önceleri sessiz sonra inlemeli şimdilerde hoplamalı zıplamalı versiyonları mevcut 

Şahsen nereden geldiği veya kimin anlattığına bakmıyorum. Açıkçası ilk durumu sağlayacaksa elimdeki kavramlardan, düşüncelerden veya başka şeylerden( Herhangi bir kavram olabilir örneğin din ya da ilk durumu elde etmemi engelleyecek herhangi bir kavram, düşünce ya da başka bir şey) vazgeçebilirim. ne olacağımı da umursamıyorum yani ne isme veya sıfata sahip olsun fark etmez. Benim isteğim belli ve bunu elde etmek için uğraşacağım. Evet beri olabilirsin, bu da senin isteğin ve saygı duyarım.

Edit: Şirk umursadığım bir şey değil, umursayacağım kadar değerli görmüyorum aklımdakilerle karşılaştırınca.

Dark_Lord tarafından 19/Nis/19 11:00 tarihinde düzenlenmiştir

"biz televizyon izleyerek, milyonerler, sinema tanrıları, rock yıldızları olacağımıza inanarak büyüdük ama olamayacağız... hepimiz heba oluyoruz... bütün bir nesil benzin pompalıyor, garsonluk yapıyor ya da beyaz yakalı köle olmuş... reklamlar yüzünden araba ve kıyafet peşindeyiz... nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek

Deneyimi tarif et bize hocam, nasil deneyimledin? Kim vecd hali lakabini takti deneyimledigin seye?

Her seyle bagini koparacagina kafana sik, emin ol onun verecegi zevk daha iyidir. Ot gibi yasaman gerekiyor olsa ot olarak gelirdin dunyaya. Ama insansin, sosyal bir canlisin. Hedeflerin elbette olacak, kaygilarin elbette olacak. Ama bunlara kucak acacaksin, ertelemeyeceksin ustune gideceksin, kotu olduklarini dusunmeyeceksin, onlar spidermanin orumcek hisleri gibi aslinda; onlari yorumlayip rotani cizeceksin.

Gunde 10 dakika meditasyon ile zihnini bosaltarak baslayabilirsin. Gerekli telkinlerle de tum duygularina notr bir sekilde bakmayi ogrenirsin zamanla. Dolusuna meditasyon egitimi var internette.

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dark_Lord
    Dark_Lord's avatar
    Erkek
    end bunu yazdı

Deneyimi tarif et bize hocam, nasil deneyimledin? Kim vecd hali lakabini takti deneyimledigin seye?

Her seyle bagini koparacagina kafana sik, emin ol onun verecegi zevk daha iyidir. Ot gibi yasaman gerekiyor olsa ot olarak gelirdin dunyaya. Ama insansin, sosyal bir canlisin. Hedeflerin elbette olacak, kaygilarin elbette olacak. Ama bunlara kucak acacaksin, ertelemeyeceksin ustune gideceksin, kotu olduklarini dusunmeyeceksin, onlar spidermanin orumcek hisleri gibi aslinda; onlari yorumlayip rotani cizeceksin.

Gunde 10 dakika meditasyon ile zihnini bosaltarak baslayabilirsin. Gerekli telkinlerle de tum duygularina notr bir sekilde bakmayi ogrenirsin zamanla. Dolusuna meditasyon egitimi var internette.

Deneyimimi meditasyon ile başardım. Böyle bambaşka bir bilinç hali oldu, hani şey gibi tamamen ama tamamen farklı bir kişi olmak gibi. Vecd hali diye bir arkadaşım tanımladı. Bunun dışında sonunda varacağım nokta benim için gerçekten günlük hayat ve onun ödüllerinden daha cezbedici hatta yaşamaktan da cezbedici.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı
    pompaci bunu yazdı

Şahsen nereden geldiği veya kimin anlattığına bakmıyorum. Açıkçası ilk durumu sağlayacaksa elimdeki kavramlardan, düşüncelerden veya başka şeylerden( Herhangi bir kavram olabilir örneğin din ya da ilk durumu elde etmemi engelleyecek herhangi bir kavram, düşünce ya da başka bir şey) vazgeçebilirim. ne olacağımı da umursamıyorum yani ne isme veya sıfata sahip olsun fark etmez. Benim isteğim belli ve bunu elde etmek için uğraşacağım. Evet beri olabilirsin, bu da senin isteğin ve saygı duyarım.

Edit: Şirk umursadığım bir şey değil, umursayacağım kadar değerli görmüyorum aklımdakilerle karşılaştırınca.

Merak ettiğim birşey var; Geceler hariç, gündüzleri hiç yalnız kalabildiğin zamanlar oluyor mu. Oluyor mu derken, hiç kimseyle iletişime geçmeyip, "yalnızca ve yalnızca kendinle" Başbaşa kalabildiğin An'lar,Zamanlar,Vakitler olabiliyor mu. 

Çocuk sesi, Korna,Klakson,Araç motoru sessiz, Fan sesi,   ve Gözlerinle De herhangi birşeyi takip etmediğin Hâller, An'lar,Zamanlar. Adının bir önemi yok. Böyle zamanları yakalayabilirsen, yada yaratabilirsen Şahane olur diyorum. 

Bir de Bu içinde bulunduğun An'ın etrafındaki Mekân'ın manzarası Güzel olursa Değme keyfine. O kadar de'yim(?diyim). 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    Dark_Lord bunu yazdı

Selamlar, ben bir süredir arayış içindeyim. Arayışımın kökeninde 12 yıl önce yaşadığım ve ancak tekrar aramaya ancak başlayabildiğim bir deneyim var. Bu deneyimi isimlendirmek gerekirse bir arkadaşım vecd hali olarak tanımladı. Bana göre ise bir bütünleşme, tam olma ve tek olma haliydi, ne eksik ne fazla. O deneyimin yaşattığı bilinç halinden aldığım hazzı daha önce veya sonra hiç almadım. Hatta hiç benzerini görmedim diyebilirim net olarak. Bu deneyimi yeniden yaşamak için arayışımda bazı benzer düşüncelere sahip insanlar gördüm. Bazı pratik teknik tavsiyeleri buldum, ama günlük hayata nasıl adapte ederim bazılarında takılıp kaldım. Aşağıdaki pratikler yakın zaman içinde öğrendiklerim. Bunları nasıl doğru şekilde uygularım bir fikriniz veya bilginiz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

- Benlikten vazgeçmek
    - Beklentilerden vazgeçmek ( Nasıl? Çünkü beklentilerden vazgeçmek de bir beklentiye dönüşür mü? )
    - Cennet veya başka bir uhrevi edinimden vazgeçmek ( Bu daha kolay geldi bana )
    - Beklenti veya ödül olmayacak ( Bu da kolay geldi bana)
    - Hedef veya beklenti olmayacak. (Bu zor hatta aklım ermedi.)

Çok teşekkür ederim okuduğunuz için.

bir adet şaman ayini kazandınız. size ulaşacağız.

tabi lan
Toplam Hit: 706 Toplam Mesaj: 7
vecd hali psikolojik arayış