folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Belli Bir Noktada Manyetik Etkilesim Gerceklestirmek?

Belli Bir Noktada Manyetik Etkilesim Gerceklestirmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nury
    Nury's avatar
    Erkek

Arkadaslar,

Masada bestane vida oldugunu düsünün, sadece koordinatlarini verdigim vidalari manyetik alan olusturarak oynatmak icin ne yapmam gerekiyor? Bu ne kadar mümkün? Belli bir noktaya 1 metre uzakliktan, manyetik dalga (maximum 5x5 mm lik bir alan) (?) vs gönderebilirmiyim?

Nury tarafından 03/Haz/19 22:01 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek

Manyetik dalgalari yonetmek cok zordur hocam, oyle 2 tane yanyana duran cisimlerden birine etki edeyim digerine etmeyim yok.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Nedense konuyu takip edesim geldi. Manyetizma coen merak ettiğim konulardan biri.

Olaylara karışmayın!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Bende takip edeyim bu tarz konularda güzel şeyler çıkıyor. 

Bende sesi taşımak yönlendirmek istiyorum. Misal okul koridorundaki sesi bir pencere veya delikten dışarıya atmak gibi veya sesi bir cisimle çekmek  gibi :)

_PesimisT_ tarafından 04/Haz/19 01:16 tarihinde düzenlenmiştir

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kralsam
    kralsam's avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Bende takip edeyim bu tarz konularda güzel şeyler çıkıyor. 

Bende sesi taşımak yönlendirmek istiyorum. Misal okul koridorundaki sesi bir pencere veya delikten dışarıya atmak gibi veya sesi bir cisimle çekmek  gibi :)

https://tr.yamaha.com/tr/products/audio_visual/sound_bar/ysp-5600/index.html

Üzülme...!!! İstediğin Bir Şey Olmuyorsa, ya Daha İyisi Olacağı İçin yada, Gerçekten de Olmaması Gerektiği için Olmuyordur. (Hz Mevlana)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Nury bunu yazdı

Arkadaslar,

Masada 5 tane Vida oldugunu düsünün, sadece koordinatlarini verdigim vidalari manyetik alan olusturarak oynatmak icin ne yapmam gerekiyor? Bu ne kadar mümkün? Belli bir noktaya 1 metre uzakliktan, manyetik dalga (maximum 5x5 mm lik bir alan) (?) vs gönderebilirmiyim?

deneme biraz uzaklıkta hile olacak gibi. 

(Manyetik alan = Elektrik alan) mıdır? sorusunun cevabı 

şayet Evet ise; 1 metre uzunluğunda, 5mm çapında plastik boru temin ederiz. 

Borunun etrafına, sarım sayısı ne kadar olur bilmiyorum ama, başından sonuna Dışı plastik kaplı elektrik kablosu dolarız. Bu elektrik kablosunun 2 ucu Borunun bir ağzına yakın olacak şekilde olmalı.

Bu kablolu uca, ne kadarlık Doğru Akım verilmeli tahmin edemiyorum ama. 

Diğer ucu da vida'lara yaklaştırdığımızda, sanırım  vida'larda bi hareket yaptırabiliriz gibi geliyor.

* Manyetik alan (~= Elektrik alan) gönderemiyoruz Ama, Alan boyu taşıma yapıyoruz sanırım. @@.

RitmFarbRacourci tarafından 04/Haz/19 08:28 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkYılı^^D` <@>? ^^` Tr.Gov 2Çellos.SydneyLive.SmllsLkTinSprit CtchThLne rt-pcr ByndPrcptn Pity ThRtrn @ibisile Lneer3pnt gesTay+b EgzrszTkrr Sd.iNtrSdRltn RakmAlfabTemp Sym'blism Okunabilir'lik Broca'sBrain PaulGrhm ?SearchUser= FugAzzi^^` Çalgılar:TelliÜflemeliVurmalıTuşluYaylıPerdeliSizZilElektroAkustikManyetikSynthesizer BrainFuck.b.bf^^D` BarlowLens KmStar ConcptMaps FormNmass. İnfoGrafc Classfcton Nocturnl gtAFastReadngCours AgodRedrİsAReRedr CommaAddict &EyMovemntsEducatn NowIsGood^^D` Alin,MhmtAçar "Cpt.Fantstc @.^,) " "be adventurous, be bold, but savor it. it goes fast." "myFace is mine, myHands are mine, myMouth is mine, but i'm not. i'm yours. O.o," "it was a Beautiful mistake, but a Mistake. O.o," ; SaE.AhT: "PersnPoisndWthWrd " "zahr hitzk, zuhr hitzk."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    Nury bunu yazdı

Arkadaslar,

Masada 5 tane Vida oldugunu düsünün, sadece koordinatlarini verdigim vidalari manyetik alan olusturarak oynatmak icin ne yapmam gerekiyor? Bu ne kadar mümkün? Belli bir noktaya 1 metre uzakliktan, manyetik dalga (maximum 5x5 mm lik bir alan) (?) vs gönderebilirmiyim?

deneme biraz uzaklıkta hile olacak gibi. 

(Manyetik alan = Elektrik alan) mıdır? sorusunun cevabı 

şayet Evet ise; 1 metre uzunluğunda, 5mm çapında plastik boru temin ederiz. 

Borunun etrafına, sarım sayısı ne kadar olur bilmiyorum ama, başından sonuna Dışı plastik kaplı elektrik kablosu dolarız. Bu elektrik kablosunun 2 ucu Borunun bir ağzına yakın olacak şekilde olmalı.

Bu kablolu uca, ne kadarlık Doğru Akım verilmeli tahmin edemiyorum ama. 

Diğer ucu da vida'lara yaklaştırdığımızda, sanırım  vida'larda bi hareket yaptırabiliriz gibi geliyor.

* Manyetik alan (~= Elektrik alan) gönderemiyoruz Ama, Alan boyu taşıma yapıyoruz sanırım. @@.

Birader sen neden her seye yorum yapma ihtiyaci duyuyorsun?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://www.youtube.com/watch?v=N7lXymxsdhw&t

şu videoda adamlar kücük robotları bu şekilde kontrol ediyor. yani bu mümkün sanırım. wert falan cevaplar adam fizikçi

Erkek olursa Esat Oktay, kız olursa Sabiha Gökçen
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı

Keyfi. Olamaz mı?

Herşeye de yorum yapmıyorum. (Düzeltiyorum; her başlığa yorum yapmıyorum.)

Yukarıdaki önerimde bi sıkıntı mı var?

RitmFarbRacourci tarafından 04/Haz/19 20:03 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkYılı^^D` <@>? ^^` Tr.Gov 2Çellos.SydneyLive.SmllsLkTinSprit CtchThLne rt-pcr ByndPrcptn Pity ThRtrn @ibisile Lneer3pnt gesTay+b EgzrszTkrr Sd.iNtrSdRltn RakmAlfabTemp Sym'blism Okunabilir'lik Broca'sBrain PaulGrhm ?SearchUser= FugAzzi^^` Çalgılar:TelliÜflemeliVurmalıTuşluYaylıPerdeliSizZilElektroAkustikManyetikSynthesizer BrainFuck.b.bf^^D` BarlowLens KmStar ConcptMaps FormNmass. İnfoGrafc Classfcton Nocturnl gtAFastReadngCours AgodRedrİsAReRedr CommaAddict &EyMovemntsEducatn NowIsGood^^D` Alin,MhmtAçar "Cpt.Fantstc @.^,) " "be adventurous, be bold, but savor it. it goes fast." "myFace is mine, myHands are mine, myMouth is mine, but i'm not. i'm yours. O.o," "it was a Beautiful mistake, but a Mistake. O.o," ; SaE.AhT: "PersnPoisndWthWrd " "zahr hitzk, zuhr hitzk."
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı

Keyfi. Olamaz mı?

Olamaz arkadas, ben her konuya girdigimde senin sacma sapan mesajlarini gormek zorunda miyim? 

Her konuda sacmaliyosun, biliyosan yaz bisey bilgilenelim ama her mesajin ya sacmalik ya da teori. Yukardaki onerininde HER SEYİ bastan assa sacma sapan.

Yazdigim kelimeleride duzeltmene gerek yok forumun Turkce ogretmeni misin sen aq?

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SUPERBICO
    SUPERBICO's avatar
    Erkek
    Metanet bunu yazdı
    Metanet bunu yazdı

Keyfi. Olamaz mı?

Olamaz arkadas, ben her konuya girdigimde senin sacma sapan mesajlarini gormek zorunda miyim? 

Her konuda sacmaliyosun, biliyosan yaz bisey bilgilenelim ama her mesajin ya sacmalik ya da teori. Yukardaki onerininde HER SEYİ bastan assa sacma sapan.

Yazdigim kelimeleride duzeltmene gerek yok forumun Turkce ogretmeni misin sen aq?

Hocam burası bir forum. Kimsenin fikrini paylaşırken bi kotası/sınırı yok kurallar dışında. Hatırlatmak istedim. Iyi forumlar. 

Toplam Hit: 1664 Toplam Mesaj: 26
magnet manyetik