folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder ""Ben Robot"" Gerçek Oluyor !

""Ben Robot"" Gerçek Oluyor !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BOZO
    BOZO's avatar
    Erkek
    Güney Kore'de hazırlanan robot ahlak kanunu Asimov'un belirlediği üç kuraldan esinleniyor.

Resmi yetkililerce verilen bilgiye göre, "Robot Ahlak Sözleşmesi" adı verilecek kanun, bu yıl içinde çıkarılacak. Sözleşme metni; uzmanlar, gelecek bilimcileri ve bir bilim kurgu yazarından oluşan özel komite tarafından hazırlanıyor.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca yapılan yazılı açıklamaya göre, hükümet robotların rol ve fonksiyonlarına ilişkin davranış kurallarını belirlemeye çalışıyor, çünkü robotların yakın gelecekte parlak bir zekaya sahip olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Güney Kore gibi nüfusu gittikçe yaşlanan toplumlarda, "düşünen" robotlar yakında "insanın can dostu" olabilecek.

Güney Koreli yetkililer, ahlak kanununu hazırlarken Amerikalı yazar İsaac Asimov'un 40'lı yıllarda belirlediği üç kuraldan esinleniyor: Robotlar insanlara saldırmamalı, insanların kötülük etmesine fırsat da vermemeli. Robotlar insanlara itaat etmeli. Robotlar kendilerini koruyabilmeli.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HolyDemon
    HolyDemon's avatar
    Erkek
    Bu tarz haberlerde america , ingiltere , fransa , çin , japonya vs vs gibi ülkeleri görmekten bıktım. Ne Zaman Türkiye Böyle Bişey Yapacak Allahım Ne Zaman ? :(((
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _Haydut_
    _Haydut_'s avatar
    Erkek
    biz Türkler böyle bi robot yapsak okey e 4. olarak kullanırız =)

kimin önce vurdugundan önce kimin sert oldugu önemli.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ByALeX
    ByALeX's avatar
    Erkek
    Ne Dİyeyim, HeLaL oLsun AdamLara

Alim ile Sohbet Etmek Zümrüt ile incidir, Cahil ile Sohbet Etme Günde Bin Can incitir. Alim ile Sohbet Etmek Mertebe, Cahil ile Sohbet Etme Dönersin Merkebe, Eşek Alim Olmaz Kitap Taşımakla Tekkeye, insan da Hacı Olmaz Gitmekle Mekkeye.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lupin
    Lupin's avatar
    Erkek
    Bit Türk iş adamı da bilgisar ortamında quantum yazıLımı ile sanal bir insan ortaya çıkartmıştı..
    Geçen gün tvde izlemiştim..
    Yapılan sanal kişilik öğrenme yetisine sahip, internet üzerinde snde istediğini yapabilir, duygulara sahip (kıskanabiliyor, utanabiliyor, aşık olabilir vs. )
    Ve tamamen bir insan gibi ..
    Seyretmiştim ve çok etkilenmiştim..
    Yakında piyasada ne tür birşey olduğu yayınlanacaktı adamın anlattığı kadarıyla..
    O adam da "I Robot"tan etkilendiğini söylemişti ve bunu ortaya çıkardığını söylemişti..

Bir insan görevi yapmasa da sanal ortamda tamamen kolaylık sağlayabilecek bir yazılımdı..

Rus ile aldatmayanı etmeli takdir,tek biri ile uslanmayanın hakkı köçektir.
Toplam Hit: 1378 Toplam Mesaj: 5