folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder Beni Anlayabilmeniz Adına..

Beni Anlayabilmeniz Adına..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    Esconda bunu yazdı

Arkadaşlar beni ve benim gibi düşünen müslüman kardşleri ve muridleri anlayabilmeniz adına ufak bir yazıyı sizinle paylaşmak istiyorum

OKUMANIZI ÖNERİRİM!

Bir İnançlıdan Tayyip'e Açık Mektup

Başbakan!
    Sayın veya başbakanım diyerek başlayamıyorum yazacaklarıma, fark etmezsiniz diye belirtmek istedim zira ne sayılacak bir yanınız kaldı artık ne de elde tutulur bir tarafınız.

Ben taaa Refah Partisi dönemlerinden beri sizi bilen, ailesinin bir çok üyesi o zamanlarda MGV içinde aktif olan, ardından AK Parti süreci ile size destek sağlayan, vizyonunuzu ve misyonunuzu ifade etmeye çalışan bir temelden gelmekteyim. Sizin tabirinizle Ak Gençlik… yesinler o gençliği!..

Ama gelinen şu noktada sizinle aynı adı taşımaktan bile utanç duyma noktasına geldim. Hatta ne tesadüftür ki daha gezi parkı olayları başlamadan 1-2 gün önce resmi hesabınıza “adını değiştir Tayyip, orada Recep olmasın” gibi bir tweet bile atmıştım.

Son olarak 2 gündür sizi televizyondan izlemeye çalışıyorum ama inanın 5 dakika bile sabredemiyorum size. siz bu açıklamarı bırakın da bu topluluk 11 yıl nasıl sabretti de böyle patlamadı siz onu düşünün bence

Biz size oy verirken “2. sınıf muamelesi gören vatandaş olmaktan” sıkıldığımız için oy vermiştik! Bugün siz bize yapılan zülmu size muhalif olanlara uyguluyorsunuz. Bacılarımız baş örtüleriyle rahatça okusunlar ve çalışsınlar diye oy verdik bugün siz siyasi düşünce farkı olan gençleri okullarında bile rahat bırakmıyorsunuz. Biz Namaz kıldığımız için fişlenmeyelim, ibadet özgürlüğümüz olsun diye size oy verdik bugün siz sivil polisleriniz ve Cemaatçi kadrolarınız ile size oy veren ailelerin gençlerini bile fişleyecek kadar ileri gittiniz. Biz zulme maruz kalmamak için size oy vermiştik, siz bugün zulmü uygulayan oldunuz. Biz askerden eziyet çektik, analarımız bacılarımız yemin törenlerimize giremiyordu diye size oy verdik, bugün siz ülkeyi polis egemenliğinde bir devlete çevirdiniz sokakta yürümeye korkar hale geldik. 

Biz kendi hayatımızı özgürce yaşamak için size oy verdik. siz sizden olmayan herkesin özgürlüğünü hiçe saydınız!.. 

Başbakan ! siz diyorsunuz ki ben de meydanlara halkı indiririm! Kimi indireceksiniz? Yaşı itibariyle bilgisayar ve İnternet kullanamayan ve dolayısıyla Reyhanlı’da yaşananları bilmeyen, Gezi Parkı’nda sergilediğiniz faşizan tavrı görmemiş olan evladına ekmek yetiştirmek için didinen 40-50 yaş ve üzerindeki insanları mı? Farkında olmadığınız şeyi söyleyeyim. O ana babaların evlatları da sokaktaydı. Hatta size oy veren insanlar bile sokaktaydı Tayyip efendi… ha ileri gidip çıkartmış oldunuz diyelim. Büyük hata ederdiniz. Zira açık söyleyim sizin goril polisinize, biber gazlarına, plasik mermilerinize, toma’larınıza direnen bu topluluk sizin o içi geçmiş seçmenlerinizi çiğ çiğ yerdi.

Bugün ben ve ben gibiler namaz kılarken yanımızda sizin “marjinal grup” dedikleriniz başımda nöbet bekleyip bana zarar gelmesin diye bekliyorsa, daha şundan birkaç hafta öncesinde taraftarı öldürülen Fb ile Gs takımlarının grupları bir araya geliyorsa solcusu, sağcısı, dindarı, laik’i bir araya gelmişse…

Siz bugün siyasi kariyerinizi sona erdirdiniz Tayyip Erdoğan. Siz bugün siyasi olarak intihar ettiğinizin farkında dahi değilsiniz. Sizin gençten yana yanınızda sadece paraya, güce ve verdiğiniz emirlere tapan bir avuç putperestten başkası yok. Ve Tayyip bey… putperestin imanı nasıl Mekke fethedilene kadar ise, sizin yanınızdakilerin son kullanma tarihi’de sizin gücünüzün bittiği yerde bitecek. Ve Tayyip bey, merak etmeyin… sizin gücünüz bugünden itibaren düşüşe geçerek bitecek. Anap örneğindeki gibi.

Ben inançlı olmaktan da Tayyip İstifa diye bağırmaktan da vazgeçmeyeceğim! Neden mi? Sizin gibi kendisini “dindar” diye tanıtıp kendini en büyük put haline getirmişlerin varlığıyla özgürlüklerimi elde etmektense zulme uğramayı hatta zulüm altında işkence görmeyi dahi yeğlerim. Gördüğüm her zulmün karşılığını Allah(cc) ahirette verir lakin sizin lanetli gücünüze güç katmaya devam edersek ahirette ne cevap verebileceğimizi hiç bilmiyorum.
    Siz gitseniz, O dün yaşadığımız zulüm günlerine dönsek bile yine bir gün gelir, bir direniş ve devrim daha yaşar bu ülke, biz kendi zincirlerimizi yine kırar özgürlüğümüzü kazanırız; ama sizin gibi mücahid görünümlü müteahhitler yüzünden bu vatanın düşüncesi ne olursa olsun hiçbir evladının zulme uğramasına seyirci kalamayız. Bir Müslüman olarak ben seyirci kalamıyorum en azından… Zira ben Allah(cc)'a tapıyorum ve Peygamber efendimiz'in hadisinde buyurduğu gibi "Zulme uğrasam dahi Zulmedemem" Hz. Ali (ra)'nın dediği gibi " Zulmetmek, zalimliktir. Bin zulme uğrasanda bir zulüm yapma. Zaten sende maruz kaldığın zulümlere zulümle karşılık verirsen zalimlerden ne farkın kalır ki."ve ben "Zulmetmekten ve Zulme uğramaktan Allah(cc)'a sığınıyorum" 

Gezi Parkı’nda ne olduğunuzu ve halk olarak bizim ne olduğumuzu bizlere iyice gösterdiğiniz için teşekkür ederiz Tayyip bey. Biliyorum bu mektup ile karşılaştığınızda “provakatörlerin işi” diyeceksinizdir. Kendinizi kandıracaksınızdır. Şakşakçılarınızın size kattığı kibir sizin kişiliğinizin bile üzerinize çıkmışken başkası beklenemez! Lakin mezara sizi alkışlayanlarla değil yalnız gireceksiniz ve aldığınız kul haklarının hiç birinin hesabını veremeyeceksiniz… 

biz artık alevisi, sünnisi, sağcısı, solcusu, dindarı, laik'i bir araya gelebildik. Toplum Mühendislerinizin yıllarca çabaladığı nefret tohumlarıyla ördüğünüz dikensi duvarları tek hamleyle yıktık. Biz kenetlendik. Siz ve sizin gibi koltuğuna yapışmış, gezi parkı direnişi sırasında "halkını ve seçmenini satan" meclisteki diğer kodamanlaradır sözüm. artık nefret siyasetiniz işe yaramayacak efendiler... biliniz. 

Recep Kaya 

Neûzü billâhi minel-fakrı ve minel-kılleti ve minez-zilleti ve en ezlime ev uzleme... (Gönülce)fakirlikten,(iyi amelce)azlıktan,zilletten,zulmetmekten ve zulme uğramaktan Allah’a sığınırız.

https://www.facebook.com/DevrimciiMuslumanlar/posts/500463783340437

Recep Kaya kim sen değilsen bir iki kelimeyle özet bekliyoruz.

Polonya eyleminden bir iki gün önceki mesajlarını hatırlıyor olabiliriz. ( O yüzden şüpheci yaklaşmakla beraber )

Bu yaptığın bir oyun kafa bulma vs. başka bir şey değilse var demek ki bazı gelişmeler. 

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    splintercell
    splintercell's avatar
    Erkek
    Section bunu yazdı
    MaviGozluDev bunu yazdı

Esconda bunu yazdı
    Section bunu yazdı

Dün gece öyle demiyodun ama?

Dün destek amaçlı, polonyanın krakow şehrinde yürüyüş yaptık, konu mevcut.Ne dün ben öyle demiyordum ?

Ben polisi darp etmenin yine karşısındayım,ama benim özgürce namaz kıldığım bir ülkede karşıt görüşlü arkadaşım özgürlüklerini yaşayamıyorsa ben neyleyim öyle adaleti.

benim özgürce namaz kıldığım bir ülkede karşıt görüşlü arkadaşım özgürlüklerini yaşayamıyorsa ben neyleyim öyle adaleti.

Özgürlüğün tek taraflı olamayacağını herkesin anlaması umuduyla.. 

+ adam şöyleydim böyle oldum diyo, doğru dediğim şeyin şimdi yanlış olduğunu düşünüyorum diyo, siz daha geçen öyle demiyodun diyonuz :) napsın adam soyunsun mi bide :)

not : herhangi bi tanışıklığım yok adamla, belirteyimde.

Hayir o kadar vatan haini dedi bize simdi bi anda degismesi tuhaf geldi, neyse bu da bi gelisme

emir büyük elden

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Foxxxxxx
    Foxxxxxx's avatar
    Erkek

bi tükenmediler a.g provakatörleri ne mallar var su ülkede agacların hakkını savunur agac yakar eşitlikten bahsedip züm gördügünden şikayetcidir esnafın camını  devletin otobüsünü yakar aklını siktimin maymunu bilmez ki o otobüs o çöp arabası kimin cebinden cıkıyor recebin mi lan bu devlet bu devlet milletin recebe mi kızdınız siktirin gidin recebe atın havanızı onu yakın esnaftan ne istiyorsunuz duraktan ne istiyorsunuz cahillikten başka bir şey degil eylen mi yapalım devrim mi yapalım hadi yaptım ulan düşünüyormusunuz recebi düşürürsek kimi başa koyacaz diye sorguladınız mı kendinizi gandi kemali mi başbug mu kimi koyacaksınız her örgüt var eylemlerin içinde bunu fark edemeyen mallar var bu ülkede hadi götü yiyen gidelim meclise ordaki millet vekilinden tutun başkanına kadar linc edelim kendimize neden zarar veriyoruz destek verelimde bizim milletimiz cabuk gaza geliyore kardeşim darbe olsa bugun asgeri yönetimi devralamaz recep onunda icabına baktı cunta balyoz derken askerinin böyle bir acil planınında amına koydular saga sola zarar vermeden yapın yaptırın provakatörleri fitleyin bu ülkenin başbakanı recepse ülke bizim kardeşim

Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce Benim için de dua et deyiveriyorum Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum Kendisi nerede, derse, ne diyeyim?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solutionman
    solutionman's avatar
    Erkek
    zumsuk bunu yazdı

bu düşüncelerinin içten olduğunu düşünüp ;

aklın yolu bir diyorum. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek
    solutionman bunu yazdı
    zumsuk bunu yazdı

bu düşüncelerinin içten olduğunu düşünüp ;

aklın yolu bir diyorum. 

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek

Mektubu sözde "Devrimcimüslüman" yazmış.. Hemen herşeye inananlar için hazırlanmış bir uydurmaca yazı daha. Çevir gazı yanmasın...

Ben yanlışları olsada, Yaptığı işleri doğru bulup Tayyib'i destekleyen bi adam olarak yeminle bana gelseniz, hükümeti daha çabuk devirirsiniz :)))))

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

ben inançsız bir insanım ve ülkede müslüman olmayanlara hatta daha doğrusu hükümet yanlısı olmayanların çoğuna hakkı yokmuş gibi davranılmaya başlandı, yapılan eylemler belki haklı belki haksız ama ortada kalabalık bir grup var çıkıp bu insanları sağduyuya çağırmak yerine görmezden gelip onlar çapulcu demek ne demek, o kendisinden olmayan herkesi hain,çapulcu,tinerci olarak görüyor, neyse arkadaşlar yarın bir gün olurda hükümet değiştiğinde islam düşmanı bir adam gelir yavaş yavaş haklarınızı elinizden almaya başlar namazınız engellenir başörtüsü takmayı yasaklar ben size karşı yapılan faşizmin karşısında durur haklarınızı savunmaya çalışırım çünkü insanlığım bunu gerektirir benim aynı toplumda yaşadığım insanların haklarına göz göre göre tecavüz edilmesini mal gibi izleyemem sizlerin çoğu müslümanlar dışındaki insanların bu ülkede yaşamasını bile saçma buluyor olsada

saygılar bir tinerci

Lotus tarafından 04/Haz/13 12:41 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cracker
    cracker's avatar
    Erkek
    Lotus bunu yazdı

ben inançsız bir insanım ve ülkede müslüman olmayanlara hatta daha doğrusu hükümet yanlısı olmayanların çoğuna hakkı yokmuş gibi davranılmaya başlandı, yapılan eylemler belki haklı belki haksız ama ortada kalabalık bir grup var çıkıp bu insanları sağduyuya çağırmak yerine görmezden gelip onlar çapulcu demek ne demek, o kendisinden olmayan herkesi hain,çapulcu,tinerci olarak görüyor, neyse arkadaşlar yarın bir gün olurda hükümet değiştiğinde islam düşmanı bir adam gelir yavaş yavaş haklarınızı elinizden almaya başlar namazınız engellenir başörtüsü takmayı yasaklar ben size karşı yapılan faşizmin karşısında durur haklarınızı savunmaya çalışırım çünkü insanlığım bunu gerektirir benim aynı toplumda yaşadığım insanların haklarına göz göre göre tecavüz edilmesini mal gibi izleyemem sizlerin çoğu müslümanlar dışındaki insanların bu ülkede yaşamasını bile saçma buluyor olsada

saygılar bir tinerci

Lotus diyorsunki,

"islam düşmanı bir adam gelir yavaş yavaş haklarınızı elinizden almaya başlar namazınız engellenir başörtüsü takmayı yasaklar ben size karşı yapılan faşizmin karşısında durur haklarınızı savunmaya çalışırım çünkü insanlığım bunu gerektirir"

Sen bir ateist olarak hangi hakkın elinden alındı Türkiyede? Ermeni bile kiliseye gidip ibadetini yapabiliyor. Senin hangi hakkın elinden alınıyor?

ve sen yine diyorsunki: kendisinden olmayan herkesi çapulcu ve tinerci olarak goruyor.. diyorsun..

Bu forumda %80 ni ve sende içinde, müslümanlar için veya AKP ye oy verenler için yobaz veya şakirt demiyormusunuz? eğer demiyoruz diyorsanda, yanlış anlama çık bi dışarda kendin gibi ateist olan arkadaslarına müslümanın yaptıgı bir örnek ver. %90 oranla muhtemelen şakirt veya yobaz diyecektir...

Tasvip etmesemde Çapulcu veya tinerci lafınında çok görülmemesi gerek ona göre:) Ama Sen adama kıl kapmışsın, adamı daima despot olarak goruyorsun.. Senin haklarını elinden almasa bile... Her 3 taraftaki aşırı uçlar (Aşırı dinciler/Aşırı kemalistler/Aşırı ateistler)   biraz daha azını düzeltirse bu sorunlar  ortadan kalkar diye dusunuyorum.. Bunlar basit şeyler, bende bazen konuya yazıyorum, "aha geldi damladı şakirt" diyolar mesela bana .. ben hiç takmıyorum valla:)  abartmamak gerek... Ha hakkın alınıyorsa sonuna kadar seni desteklerim o ayrı bi konu...

cracker tarafından 04/Haz/13 13:41 tarihinde düzenlenmiştir

Sana Verilecek En İyi Ceza Kısasa Kısastır, Şiddetli Bir Ceza Şehvete Esir Olanı Gaflet Uykusundan Uyandırır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo
    cracker bunu yazdı
    Lotus bunu yazdı

saygılar bir tinerci

Lotus diyorsunki,

"islam düşmanı bir adam gelir yavaş yavaş haklarınızı elinizden almaya başlar namazınız engellenir başörtüsü takmayı yasaklar ben size karşı yapılan faşizmin karşısında durur haklarınızı savunmaya çalışırım çünkü insanlığım bunu gerektirir"

Sen bir ateist olarak hangi hakkın elinden alındı Türkiyede? Ermeni bile kiliseye gidip ibadetini yapabiliyor. Senin hangi hakkın elinden alınıyor?

ve sen yine diyorsunki: kendisinden olmayan herkesi çapulcu ve tinerci olarak goruyor.. diyorsun..

Bu forumda %80 ni ve sende içinde, müslümanlar için veya AKP ye oy verenler için yobaz veya şakirt demiyormusunuz? eğer demiyoruz diyorsanda, yanlış anlama çık bi dışarda kendin gibi ateist olan arkadaslarına müslümanın yaptıgı bir örnek ver. %90 oranla muhtemelen şakirt veya yobaz diyecektir...

Tasvip etmesemde Çapulcu veya tinerci lafınında çok görülmemesi gerek ona göre:) Ama Sen adama kıl kapmışsın, adamı daima despot olarak goruyorsun.. Senin haklarını elinden almasa bile... Her 3 taraftaki aşırı uçlar (Aşırı dinciler/Aşırı kemalistler/Aşırı ateistler)   biraz daha azını düzeltirse bu sorunlar  ortadan kalkar diye dusunuyorum.. Bunlar basit şeyler, bende bazen konuya yazıyorum, "aha geldi damladı şakirt" diyolar mesela bana .. ben hiç takmıyorum valla:)  abartmamak gerek... Ha hakkın alınıyorsa sonuna kadar seni desteklerim o ayrı bi konu...

bir ateist olarak hiç bir hakkım elimden alınmadı hocam çünkü çekirdek ailem ve birkaç yakın arkadaşım dışında dini görüşümü bilmez kimse, dini görüşünü gösteren insanlara neler yapıldı gördük çünkü gerekli ortam oluşmadan bu konuda fikrini belirten adamlar ya kim vurduya gitti yada bir şekilde herşeyden elini eteğini çekmesi sağlandı en uç örnek turan dursun, yakın zamandaki örnek ise fazıl saydır sanırım

ve dediğin gibi evet yobaz veya şakirt kelimelerini kullanıyoru-m/z ama dediğin gibi aşırı uçta olan insanlar için, ben kimseye namaz kılıyor diye yobaz demem lakin sadece hacısından hocasından şıhından şeyhinden öyle duydu diye Atatürk'e hakaret eden adama yobaz derim, her içki içene şerefsiz putperest diye yaklaşan adama yobaz derim, bide yakınen gözlemlediğim bir tip var çevremdeki insanlardan adam din diyor tamam diyorum namaz şart diyor tamam diyorum içki kötüdür diyor zina kötüdür diyor e öyle tabi diyorum , ama gözümün önünde sokakta kadın gördü mü öküz gibi bakıyor, hatta laf atıyor,milletin arkasından konuşuyor insanları birbirine düşürmeye çalışıyor hatta benim tesadüfen öğrendiğim bir şekilde içkide içiyor çevresinde içki içenleri fişlediği halde, işte ben bunada şakirt derim hatta şerefsizde derim ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol derim, ama dinini kendi kendine yaşayan kimseye zararı olmayan adama gidipte sen yobazsın demem

çapulcu kelimesi başbakana yakışmaz yakışmamalıdır, halka hizmet etmek için görev alan bir adamın birilerini ötekileştirmesi ne kadar doğru orası muamma

Toplam Hit: 2398 Toplam Mesaj: 20